taniec007 uks4 strefa005 7 _DSC8414 pasieka_zima_3 team-3373638_960_720 zs1 rozklad bukmacher
preload image preload image

Taneczny Klub Sportowy Rapsodia to organizacja z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie tańca. Zajęcia prowadzi również w Kostrzynie nad Odrą - zapraszamy ! ! !

Rewelacyjnie spisali się podopieczni trenera Norberta Grabarskiego, którzy wzięli udział w XVIII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „Futbol na TAK” w Głuchołazach w dniach 13-15 grudnia 2019 roku.

Jesień, jak każdego roku kojarzy się nam, pracownikom Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z jednym, a mianowicie wzmożoną aktywnością marketingowo-promocyjną...

6 grudnia zgromadzili się sympatycy świątecznego biegania. W tym roku niestety pogoda nie rozpieszczała biegaczy a mimo to na starcie zameldowały się tradycyjnie całe rodziny od najmłodszych do najstarszych...

Znamy zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, który obowiązywać będzie od 15 grudnia. Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać z dniem 15.12.2019 r. poniżej.

Taka pogoda nie sprzyja przyrodzie, bo nie wchodzi w stan spoczynku. Pszczelarze obserwują ruch pszczół na wylotkach co świadczy o tym, że jeszcze nie są w zwartym typowo jesienno-zimowym kłębie.

Miło nam poinformować, że Kostrzyn nad Odrą został grantobiorcą i otrzymał dofinansowanie w kwocie 83.993,60 zł na realizację projektu „E-aktywni mieszkańcy Gminy Kostrzyn nad Odrą”

Otwarcie nowej siedziby firmy symulacyjnej „Heban” w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą oraz Apel Szkolny z okazji Dnia Patrona...

UWAGA! Z dniem 1 stycznia 2020 roku komunikacja miejska zmienia swój rozkład. Tradycyjnie już publikujemy rozkład jazdy kostrzyńskich autobusów...

Legalny bukmacher LVBet odświeżył niedawno swoją stronę internetową. Serwis działa teraz znacznie szybciej oraz ma lepszy, bardziej intuicyjny interfejs.

kssse

Karmnik w Parku Narodowym „Ujście Warty”

akcja karmnik2019-2020Pod nazwą „Niedziela przy karmniku” odbywa się w Parku Akcja Karmnik. Podczas spotkań obserwujemy i odławiamy ptaki, które przylatują do parkowego karmnika. Ptaki te są ważone, mierzone, określany jest gatunek. Każdy ptak otrzymuje niewielką obrączkę na nogę i jest wypuszczany na wolność.

Po co obrączkuje się ptaki

Obrączkowanie to nie zabawa! Jest to jedna z metod badania zachowania ptaków. Każda obrączka posiada niepowtarzalny numer, dzięki temu możemy odróżnić poszczególne osobniki. Jeśli ktoś odczyta taki numer (a może to zrobić każdy o czym napiszemy później), może przez Internet zgłosić obserwację do Centrali Obrączkowania Ptaków. Tam każdy zaobrączkowany ptak ma swoją historię. Zapisywane jest gdzie i kiedy był widziany. Dzięki temu wiemy, które gatunki odlatują od nas na zimę, którędy przebiegają trasy ich wędrówek a nawet jak szybko mogą się przemieszczać. W przypadku ptaków odwiedzających karmniki, dzięki obrączkom wiemy, czy odwiedzają nas ciągle te same osobniki, czy ptaki zatrzymują się u nas tylko na chwilę podczas dalszej podróży.

Jak odczytać obrączkę?

Jest to zadanie trudne ponieważ obrączki są małe aby nie obciążać ptaków. Nie jest to jednak niemożliwe! W przypadku ptaków przy karmniku najbardziej pomocny będzie aparat fotograficzny, którym zrobimy zdjęcie ptaka z obrączką. Dużo łatwiej jest odczytać numer ze zdjęcia niż z przelatującej z miejsca na miejsce sikorki. Może nam się przydać również lornetka. Większym ptakom, takim jak gęsi czy łabędzie, często oprócz obrączki na nodze zakładana jest kolorowa obroża na szyję – przy odrobinie szczęścia da się ją odczytać nawet gołym okiem.

Jak wyglądają nasze spotkania?

Spotkania rozpoczynają się o wschodzie słońca czyli około godziny 8.00. Co pół godziny obrączkarz, pracujący w Parku – Michał Wołowik, odławia i obrączkuje złapane przy karmniku ptaki. Przy okazji tłumaczy chętnym uczestnikom w jaki sposób rozpoznać gatunek, jak określić wiek i płeć ptaka. W wolnych chwilach można uczestniczyć w warsztatach oraz nauczyć się rozpoznawania gatunków odwiedzających karmnik. W spotkaniach może uczestniczyć każdy do czego serdecznie zapraszamy! Szczegóły akcji na www.pnujsciewarty.gov.pl

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

  rap latino
od 6 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
rap pary
od 8 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
tennis
9 stycznia, 18:00
Hala przy ul. Wojska Polskiego 5
 
wosp-1
11 stycznia, 15:00
Park Miejski
 
plakat KOSTRZYN NAD ODRĄ
16 stycznia
Stadion MOSiR
 
akcja karmnik2019-2020
AKCJA KARMNIK
najbliższe spotkanie:
26 stycznia, godz. 8:00
 
Poznań1
23 luty, godz. 17:00
Noworoczna Gala Wiedeńska
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 12/2019 - GRUDZIEŃ 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 12(82)/2019 - GRUDZIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WARTO ODWIEDZIĆ

Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą 

 MOSiR w Kostrzynie nad Odrą

kck

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych

Klub Żeglarski "Delfin" w Kostrzynie nad Odrą

 Park Narodowy "Ujście Warty"

zew


strefa logo

Invest in The West

 

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo