koronawirus-baner

tatar norma 25maj maska firmy sports kail zasady rozklad umk
preload image preload image

Kogo reprezentował Przewodniczący Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Marek Tatarewicz, który zapomniał chyba na ostatniej Sesji Rady Miasta, że nie jest Prezesem Spóldzielni Mieszkaniowej Morena, tylko radnym...

Od 20 kwietnia zmienią się niektóre zasady bezpieczeństwa. Podejmujemy ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki. Proces ten będzie podzielony na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli.

Od 25 maja br. przywracamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Od 1 czerwca br. uczniowie pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chroni siebie i innych.

Nawet 670 tys. polskich firm skorzysta z nowego programu skierowanego do przedsiębiorstw, które ucierpiały wskutek pandemii koronawirusa. Do mikrofirm, MŚP i dużych przedsiębiorstw trafi prawie 100 mld złotych – z czego nawet 60 mld zł to środki bezzwrotne.

Premier: Znosimy kolejne ograniczenia. Otwieramy boiska, wraca ekstraklasa. Od 4 maja powoli wracamy na boiska,orliki, korty... sportowcy odetchnęli z ulgą!

Felieton Andrzeja Kaila, Przewodniczącego Rady Powiatu Gorzowskiego, który komentuje sytuację w naszym mieście, Powiecie i nie tylko... jak zwykle z wrodzoną dozą inteligencji i szczyptą ironii - mocne!

Obowiązek zasłaniania ust i nosa już wkrótce, a zasady bezpieczeństwa na dłużej - sczegóły na stronie www.gov.pl/koronawirus - POLECAMY

UWAGA! Z dniem 22 kwietnia 2020 br. ponownie uruchomiony zostaje zbiorowy transport drogowy na terenie miasta Kostrzyn nad Odrą.

Z dniem 22 kwietnia br.  pomoc mieszkańcom jest możliwa również poprzez bezpośrednią obsługę interesantów. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa!

kssse

Potrafimy być razem

DSC 0592- Najpiękniejszy festiwal świata zasługuje na to, aby grać w najpiękniejszym regionie świata. Witam Lubuskie młode i starsze  – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas konferencji prasowej rozpoczynającej Pol'and'Rock Festiwal. Marszałek towarzyszył niespełna dwuletni wnuk Kajetan. Jurek Owsiak podsumował dotychczasowe działania na Festiwalu. W konferencji wzięli również udział: burmistrz Kostrzyna nad Odrą Andrzej Kunt, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk oraz partnerzy festiwalu.

 

 

Lubuskie jest po drodze - To tutaj w zielonej krainie w dorzeczu Odry naprawdę zaczyna się Polska. Jurku dziękuję ci za to, że jesteś z nami. Dziękuję tobie i wszystkim za „pociąg” do Lubuskiego. Miłość, pokój, tolerancja to wartości, które nas łączą. Lubuskie już po raz 25 gości Festiwal i jest jego oficjalnym partnerem. To jest niesamowite, fantastyczne zjawisko – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Podczas konferencji marszałek zdradziła atrakcje, jakie czekają na gości Lubuskiej Strefy. - Warto odwiedzić naszą strefę i zapoznać się z programem strefy. Tradycją jest, że  kładziemy akcent na ważne społeczne inicjatywy. W tym roku „Stacja Lubuskie” oferuje uczestnikom festiwalu mnóstwo atrakcji. - 30 lat wolnej Polski zobowiązuje, w naszej strefie znalazły się specjalne perony. Peron pierwszy: pociąg do wolność, okrągły stół, specjalna tablica z hasłem "wybieram wolność bo…".  Każdy może wybrać swoje hasło i zrobić sobie zdjęcie. A ponieważ jesteśmy w zielonej krainie nowoczesnych technologii, bardzo mocno podkreślamy hasło eko-Lubuskie. Jesteśmy spójni z festiwalowymi ideami – jest woda, recykolmat, niszczymy plastikowe butelki, bo chcemy, żeby było mniej śmieci. Jesteśmy też innowacyjni i kreatywni, a ponieważ jesteśmy zrelaksowanym regionem, to jest u nas plaża – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Pociąg do Lubuskiego Przypomnijmy, 11 czerwca br. marszałek Elżbieta Anna Polak wystosowała list do prezesa spółki Przewozy Regionalne, w którym apelowała o dodatkowe wzmocnienia planowych składów oraz uruchomienie dodatkowych kursów do stacji w Kostrzynie. Na apel ten odpowiedziało sześciu innych marszałków. Dziś podczas spotkania z dziennikarzami Jurek Owsiak ponownie dziękował za tę inicjatywę. Na konferencji obecny był marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk, który przyznał, że nie przyjechał pociągiem, ale wie, że pociągi z Gdyni wyjechały pełne. – Mam potwierdzenie, że podróż odbywa się bezpiecznie, nie ma żadnych problemów, żadnych zniszczeń i strat. To jest po prostu bezpieczny festiwal – dodał marszałek woj. pomorskiego.      

Tu stacja Kostrzyn Gości festiwalu powitał burmistrz Kostrzyna nad Odrą Andrzej Kunt. - Od 2004 r. gościmy u nas Festiwal, dzisiaj to już 16 lat razem. Gratulacje dla Jurka i wszystkich, którzy przez te lata pracowali na ten Festiwal – mówił burmistrz, wręczając Jurkowi symboliczny puchar za wspólnie spędzone lata.

Podczas spotkania z dziennikarzami Jurek Owsiak mówił o szczegółach dotyczących wydarzeń w ASP, artystów i koncertów na Dużej i Małej Scenie. Podsumował także dotychczasowe działania podjęte na Festiwalu. - Wszystko jest przygotowane. Dziś odbyła się kolejna odprawa ze służbami odpowiedzialnymi, z którymi pracuje się rewelacyjnie – policja, straż pożarna, służba leśna, straż graniczna chwalą uczestników Festiwalu. Mamy 153 pociągi, głównie przygotowane na wyjazd.  440 osób oddało krew i zachęcamy kolejne osoby. Z aplikacji festiwalowej korzysta już 62 tys. osób.  Warto z niej skorzystać, zostały w niej ujęte wszystkie niezbędne informacje. Wszystkie strefy już działają, a tam czeka na was wiele atrakcji – mówił Jurek Owsiak.

O hejcie na Pol'and'Rock Festival „Hejt mi nie gra” to hasło, które przyświeca tegorocznej, jubileuszowej edycji festiwalu Pol’and’Rock.  Na tegorocznym Najpiękniejszym Festiwalu Świata w Dużym Namiocie Akademii Sztuk Przepięknych odbyła się rozmowa o hejcie z udziałem Jerzego Owsiaka oraz Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Jurek Owsiak przyznał, że hejtu pokonać się nie da. Ale można zwalczać i ograniczać. Rozdano 2 tys. koszulek z napisem „Hejt mi nie gra”. J. Owsiak przekonywał, że najlepszym sposobem na walkę z hejtem jest budowanie pozytywnych postaw w swoich małych wspólnotach. – Ten festiwal to nadzieja dla mnie. Jesteście inni, ale potraficie być dla siebie życzliwi i przyjaźni. Sami to wszystko stworzyliście – mówił.

Posprzątaj po sobie - Pol'and'Rock to Festiwal, który tworzymy wspólnie. Razem z nami zadbaj o festiwalowe pole. Posprzątaj po sobie, namawiaj do tego innych, włącz się w nasze działania Zaraz Będzie Czysto. Co roku olbrzymim kosztem jest dla nas posprzątanie festiwalowego pola - pomóżcie nam - ograniczcie ilość śmieci, posprzątajcie po sobie. Przygotowaliśmy dla Was kilkadziesiąt tysięcy worków, które będziemy Wam w czasie Festiwalu rozdawać. Śmieci będziecie mogli zostawić w: 38 punktach zrzutu śmieci, 4 punktach segregacji śmieci – mówił Jurek Owsiak podczas konferencji pasowej.  Co roku z Festiwalu wyjeżdża około 400 ton śmieci - to naprawdę olbrzymi koszt. -  Pol'and'Rock Festival to nasze wspólne miejsce i razem musimy o to miejsce zadbać, by móc ponownie spotkać się tu za rok - dodał. 

Pol’and’Rock łączy pokolenia Festiwal w Kostrzynie nad Odrą jest dla wszystkich, również dla dzieci. - Bardzo cieszymy się, że chcecie pokazać pociechom Pol’and’Rock wszak to Najpiękniejszy Festiwal Świata. Nigdy nie zostawiajcie pociech bez opieki – podkreślał Jurek Owsiak.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
03-seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
04-zagranica
WRÓCIŁEŚ Z ZAGRANICY?
 
05-kwarantanna
KWARANTANNA
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WARTO ODWIEDZIĆ

Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą 

 MOSiR w Kostrzynie nad Odrą

kck

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych

Klub Żeglarski "Delfin" w Kostrzynie nad Odrą

 Park Narodowy "Ujście Warty"

zew


strefa logo

Invest in The West

 

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo