• Samorządny Kostrzyn

  "Samorządny Kostrzyn. Bezpłatny miejski biuletyn informacyjny" zmienia się nieprzerwanie od momentu jego stworzenia. Od stycznia 2016 roku stał się oddzielnym pismem, zatem zasadne wydało się stworzenie specjalnego działu, gdzie mogą znaleźć Państwo archiwalne numery...

 • Kronika za październik 2017

  Październik to ostatnie już w tym roku imprezy sportowe na świeżym powietrzu czy początek rozgrywek halowych (ekstraliga tenisa stołowego). To także miesiąc, w którym oddano do użytkowania ul. Narutowicza a w perspektywie pojawiły się inne długo oczekiwane inwestycje...

 • Kronika za wrzesień 2017

  We wrześniu nie brakowało emocji sportowych na mniejszą i większą skalę, a wśród najważniejszych wymienić trzeba 32. Międzynarodowy Bieg Uliczny "Kostrzyńska Dziesiątka".  20-lecie swojego istnienia obchodziła Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna...

 • Kronika za sierpień 2017

  I kiedy sierpień zbliżal się do końca (a dokładnie 26 sierpnia) Mieszkańcy tłumnie wyszli z domów by uczestniczyć w Powiatowym Święcie Plonów z koncertem Michała Szpaka na finał!  Ale to nie jedyne wydarzenia minionego miesiąca, o czym zresztą przekonają się Państwo w naszej kronice...

 • Kronika za lipiec 2017

  W lipcu zaczęły sie też wakacje a wraz z nimi nadszedł czas błogiego leniuchowania, co udzieliło sie także redakcji... tym razem więc kronika nieco krótsza, mniejsza ale wciąż starająca się przypomnieć najważniejsze wydarzenia w mijającym miesiącu...

 • Kronika za czerwiec 2017

  W czerwcu obchodziliśmy 60-lecie kostrzyńskiej piłki nożnej a w całym mieście odbywały się pikniki, letnie festyny i imprezy sportowe. Ważnym wydarzeń był także jubileuszowy Konkurs Piosenki Dziecięcej "złoty Lizak" i cała masa letnich wydarzeń...

 • Kronika za maj 2017

  Rozpoczęła się również długo oczekiwana inwestycja na ul. Kościuszki, która wzbudziła niemałe emocje. Przedszkolaki (i nie tylko) świętowały Dzień Mamy, wodniacy rozpoczęli swój sezon a kibice szaleli n imprezach sportowych. I to wszystko w ciągu zaledwie 31 dni maja...

Przekrój Lokalny Nr 9(79)/2019 - wrzesień 2019

pl9bWybory, wybory, wybory... plakaty na ulicach miast, bannery n płotach, ulotki w skrzynkach... nie inaczej i na łamach wrześniowego "Przekroju Lokalnego", gdzie prezentujemy część kandydatów do Sejmu RP i Senatu RP, którzy będą ubiegać się o nasze głosy już 13 października. Ale nie samymi wyborami człowiek żyje, zatem w numerze Czytelnicy znajdą aktualny rozkład autobusów, wieści z Kostrzyna nad Odrą i Słubic. Artykuły ze sportu, polityki i gospodarki. A także felieton naszego niezmordowanego Radnego Powiatu Gorzowskiego Andrzeja Kaila, w którym pisze o nowych zasadach wspierania przez Powiat różnego rodzaju wydarzeń. Tradycyjnie już miesięcznik wylądował dzisiaj (prosto z drukarni!) w skrzynkach Mieszkańców naszego miasta, oraz w wielu punktach na terenie Kostrzyna, Słubic, Górzycy, Ośna Lubuskiego i Cybinki. Życzymy zatem Państwu, aby weekendową kawę uzupełniła lektura "Przekroju Lokalnego", którego wersję elektroniczną, zgodnie z tradycją, publikujemy poniżej:

[Przekrój Lokalny Nr 9(79)/2019 - wrzesień 2019]

 

Przekrój Lokalny Nr 8(78)/2019 - sierpień 2019

progressI oto jest! Po wakacyjnej przerwie do głodnych informacji Kostrzynian przyjechała dostawa najświeższych informacji w sierpniowym "Przekroju Lokalnym"! Ci, którzy nie znaleźli gazety w swoich skrzynkach mogą zabrać miesięcznik ze sobą m.in. z Intermarche, Biedronki, Piekarni Oskroba czy budynków Urzędu Miasta oraz Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

A jest co poczytać - przekonajcie się sami - ale ostrzegamy: lektura naszej gazety wciąga!

[TUTAJ WERSJA ELEKTRONICZNA]

Czerwcowa prasa...

W dniu dzisiejszym odbywał się kolportaż gazety "Samorządny Kostrzyn" (czerwiec 2019), natomiast w połowie czerwca do Państwa rąk oddaliśmy "Przekrój Lokalny" (czerwiec 2019). Informujemy przy tej okazji, że o ile gazeta samorządowa ukaże się jeszcze w tym miesiącu, to na Przekrój trzeba będzie poczekać do sierpnia - nam też należy się chwila urlopu :) Przy okazji wrcamy do niższej jakości plików, o co prosili nasi Czytelnicy (szybkość wczytywania plików). Prośbę spełniamy... kliknij na okładkę, aby zobaczyć gazetę. Życzymy miłej lektury!

sk6pl6

Przekrój Lokalny Nr 5(76)/2019 - maj 2019

pl5bW dniu dzisiejszym do skrzynek Mieszkańców Kostrzyna trafił majowy numer "Przekroju Lokalnego". Naszą gazetę mogą Państwo również znaleźć w Intermarche, Piekarni Oskroba, Biedronce, siedzibie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Urzędzie Miasta. Gazety trafiły też do mieszkańców Górzycy, Słubic i Rzepina. W majowym numerze piszemy o sukcesie naszych piłkarzy na Stadionie Narodowym, strajku nauczycieli, inwestycjach Powiatu Gorzowskiego w Kostrzynie a także o aktualnościach z Kostrzyna nad Odrą i Słubic. JUż dzisiaj serdecznie zapraszamy także do aktywnego uczestniczenia w obchodach Dnia Europy w Seelow i Kostrzynie nad Odrą. Nie brakuje także materiałó wyborczych, a my mamy nadzieję, ż 26 maja wybiorą Państwo mądrze swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego.

Poniżej elektroniczna wersja gazety:

Przekrój Lokalny Nr 4(75)/2019 - kwiecień 2019

pl4Oto jest - świeży, kwietniowy, wiosenny numer "Przekroju Lokalnego". Pod koniec tygodnia trafił do blisko 5.000 skrzynek pocztwoych Mieszkańców Kostrzyna nad Odrą a także do naszych punktów dystrybucji w Słubicach, Górzycy i Rzepinie. Podczas niedzielnych zakupów znajdą nas Państwo także w kostrzyńskim Intermarche, Biedronce i Piekarni Oskroba, a od poniedziałku w siedzibie K-SSSE S.A. i Urzędzie Miasta. Tradycyjnie też publikujemy wersję elektroniczną.

W kwietniowym numerze relacja z wizyty Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzeja Suprona w Kostrzynie, wieści z Parku Narodowego "Ujście Warty", gdzie powstaje muzeum oraz historia pszczelarstwa w Kostrzynie nad Odrą! Andrzej Kail (dyrektor ds marketingu K-S SSE S.A.) pisze o Międzynarodowych Targach Przemysłowych Hannover Messe 2019, są jak zawsze informacje ze Słubic i potężna dawka sportu. W tym miesiącu szczególnie polecamy wywiad z Michałem Wilkowskim, który zaprasza już najmłodszych do trenowania sportów walki!

[Przekrój Lokalny Nr 4(75)/2019 - kwiecień 2019]

Przekrój Lokalny Nr 3(74)/2019 - marzec 2019

pl3bWczoraj Mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą znaleźli w swoich skrzynkach marcowy numer PRZEKROJU LOKALNEGO. Jak zawsze staramy się pisać o tym co aktualne w Kostrzynie i Słubicach. Dużo miejsca poświęciliśmy więć zmianie nazwy Szkoły Podstawowej Nr4 im. Wojsk Ochrony Pogranicza, która w najbliższym czasie straci swoją nazwę. O tym dlaczego - w najnowszym numerze. Tradycyjnie już nie zabrakło informacji ze Słubic, gdzie wraz z wiosną rozpoczęły się remonty i planowanie. Nie mogło w naszym miesięczniku zabraknąć również informacji z gospodarki czy sportu. W tej ostaniej dziedzinie gorąco polecamy wywiady z naszymi piłkarkami, remprezentującymi MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą, które przeprowadził niestrudzony Mirosław Guzik.

Zgodnie z naszą tradycją publikujemy naszą gazetę w wersji elektronicznej (uwaga - plik jest duży, ale zgodnie z Państwa oczekiwaniami publikujemy wersję w wysokiej jakości - format PDF).

[Przekrój Lokalny Nr 3(74)/2019 - marzec 2019]

 

Kostrzyńska prasa także w Internecie!

 pl1b
Przekrój Lokalny
Nr 2(73)/2019 - LUTY 2019
sk1
Samorządny Kostrzyn
Nr 2/2019 - LUTY 2019
 
Lutowy "Samorządny Kostrzyn" oraz "Przekrój Lokalny" oprócz ukazywania się na wysokiej jakości papierze, udostępniamy również w formacie PDF w jakości zbliżonej do drukarskiej... życzymy jeszcze przyjemniejszej lektury! W obu gazetach znajdą Państwo mnóstwo ciekawych informacji głównie nt. starań samorządu lokalnego w zakresie poprawienia naszego bezpieczeństwa zdrowotnego. A co poza tym? Jak co miesiąc aktualności z Kostrzyna nad Odrą - życzymy ciekawej lektury! 

Przekrój Lokalny Nr 2(73)/2019 - luty 2019

pl2bW dniu dzisiejszym ukazał się nowy numer PRZEKROJU LOKALNEGO. Nasz miesięcznik w lutym porusza wiele ważnych dla lokalnej społeczności spraw jak choćby walkę radnych powiatowych o karetkę miejską, zbliżającą się inwestycję drogową na ulicy Asfaltowej czy walkę o zmianę nazwy Szkoły Podstawowej Nr4... czy raczej próby zachowania jej dotychczasowego patrona, jakim są Wojska Ochrony Pogranicza (WOP). W bieżącym numerze dużo uwagi poświęcamy także Straży Miejskiej w Kostrzynie nad Odrą i Słubicach. Nie zabrkało także wiadomości sportowych, które w tym numerze są naprawdę różnorodne... Szczególnie polecamy materiał Kostrzyńsko Specjalnj Strefy Ekonomicznej S.A. a dla tych, którzy już szukają chwili odpoczynku specjalna oferta prosto ze Szkoły Językowej Ewa Strong Education.

W dniu dzisiejszym gazeta była kolportowana do skrzynek Mieszkańców Kostrzyna nad Odrą, w naszym mieście można ją znaleźć m.in. w Intermarche, Biedronce, Piekarni Oskroba na ul. Gorzowskiej czy Masarni Zyguła na ul. Żeglarskiej. Nasz miesięcznik znajdą Państwo również w Urzędzie Miasta w Kostrzynie nad Odrą oraz siedzibie K-S SSE S.A. Oczywiście publikujemy także wersję elektroniczną:

[Przekrój Lokalny Nr 2(73)/2019 - luty 2019]

Nasze gazety w super jakości!

 pl1b
Przekrój Lokalny
Nr 1(72)/2019 - STYCZEŃ 2019
sk1
Samorządny Kostrzyn
Nr 1/2019 - STYCZEŃ 2019
 
Od jakiegoś czasu zarówno "Samorządny Kostrzyn" jak i "Przekrój Lokalny" wydawane są na wysokiej jakości papierze. Teraz czas na Internet! Od początku tego roku będziemy publikować nasze gazety w formacie PDF ale pliki będą miały jakość zbliżoną do drukarskiej... życzymy jeszcze przyjemniejszej lektury!
 

Przekrój Lokalny Nr 12(71)/2018

pl12bPotężna dawka informacji o nowych Władzach Samorządowych Kostrzyna nad Odrą, Słubic i Powiatu Gorzowskiego zdominowały grudniowy numer "Przekroju Lokalnego". Miesięcznik, który zdobył Państwa uznanie przez ostatnie pięć lat, nie spoczywa jednak na laurach! W tym miesiącu odwiedzamy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą, gdzie rozmawialiśmy o nowej, jeszcze lepszej bazie sportowej, której pozazdrościć nam mogą nawet większe miasta w Polsce! Piszemy także o nowym moście na Warcie i jak zwykle dzielimy się (dzięki doskonałej współpracy z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A.) aktualnościami z dziedziny gospodarki. Nie zabrakło także wieści ze Słubic oraz oczywiście dużej dawki sportu, gdzie znajdą Państwo relację z Turnieju Brydżowego "Liść Jesieni", relacji z Biegu Mikołajkowego oraz próby znalezienia odpowiedzi na pytanie, gdzie jest kostrzyńska piłka nożna. Tradycyjnie też oddajemy elektroniczą wersję naszego miesięcznika i, korzystając z okazji, życzymy naszym Czytelnikom spokojnych, wesołych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz samych dobrych chwil w nadchodzącym roku 2019.

[Przekrój Lokalny Nr 12(71)/2018]

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
     
lao
17 października, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
Strefa Dobrej Muzyki
 
pnuw
20 października, godz. 7:15
PN Ujście Warty
 
Zew Dąbroszyn vs. KS Lubniewice
20 października, godz. 14:00
 
 26 października
ZAPISY TRWAJĄ
 
tenis 2
27 października, godz. 16:00
Hala przy ul. Wojska Polskiego 5
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 9/2019 - WRZESIEŃ 2019
 kolejny: 31 października 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 9(79)/2019 - WRZESIEŃ 2019 
 kolejny: 12 października 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo