koronawirus-baner

 • Samorządny Kostrzyn

  "Samorządny Kostrzyn. Bezpłatny miejski biuletyn informacyjny" zmienia się nieprzerwanie od momentu jego stworzenia. Od stycznia 2016 roku stał się oddzielnym pismem, zatem zasadne wydało się stworzenie specjalnego działu, gdzie mogą znaleźć Państwo archiwalne numery...

 • Kronika za październik 2017

  Październik to ostatnie już w tym roku imprezy sportowe na świeżym powietrzu czy początek rozgrywek halowych (ekstraliga tenisa stołowego). To także miesiąc, w którym oddano do użytkowania ul. Narutowicza a w perspektywie pojawiły się inne długo oczekiwane inwestycje...

 • Kronika za wrzesień 2017

  We wrześniu nie brakowało emocji sportowych na mniejszą i większą skalę, a wśród najważniejszych wymienić trzeba 32. Międzynarodowy Bieg Uliczny "Kostrzyńska Dziesiątka".  20-lecie swojego istnienia obchodziła Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna...

 • Kronika za sierpień 2017

  I kiedy sierpień zbliżal się do końca (a dokładnie 26 sierpnia) Mieszkańcy tłumnie wyszli z domów by uczestniczyć w Powiatowym Święcie Plonów z koncertem Michała Szpaka na finał!  Ale to nie jedyne wydarzenia minionego miesiąca, o czym zresztą przekonają się Państwo w naszej kronice...

 • Kronika za lipiec 2017

  W lipcu zaczęły sie też wakacje a wraz z nimi nadszedł czas błogiego leniuchowania, co udzieliło sie także redakcji... tym razem więc kronika nieco krótsza, mniejsza ale wciąż starająca się przypomnieć najważniejsze wydarzenia w mijającym miesiącu...

 • Kronika za czerwiec 2017

  W czerwcu obchodziliśmy 60-lecie kostrzyńskiej piłki nożnej a w całym mieście odbywały się pikniki, letnie festyny i imprezy sportowe. Ważnym wydarzeń był także jubileuszowy Konkurs Piosenki Dziecięcej "złoty Lizak" i cała masa letnich wydarzeń...

 • Kronika za maj 2017

  Rozpoczęła się również długo oczekiwana inwestycja na ul. Kościuszki, która wzbudziła niemałe emocje. Przedszkolaki (i nie tylko) świętowały Dzień Mamy, wodniacy rozpoczęli swój sezon a kibice szaleli n imprezach sportowych. I to wszystko w ciągu zaledwie 31 dni maja...

Kronika Miasta za CZERWIEC 2018

sp3 01Jak co roku czerwiec rozpoczął się od wspólnego świętowania Mieszkańców podczas „Kostrzyna na Fali”. Były imprezy sportowe, wodniackie (Klub Żeglarski Delfin obchodzi w tym roku 50 lat istnienia!) a także koncerty z topowymi artystami. Uczniowie szykowali się do wakacji, a piłkarze do zakończenia sezonu. W tej atmosferze odbywały się w całym mieście imprezy o różnym charakterze. Tymczasem nasze miasto zostało docenione na arenie ogólnopolskiej, gdzie dwukrotnie byliśmy wyróżnieni! Miesiąc zakończyła sesja absolutoryjna, podczas której Burmistrz Miasta Andrzej Kunt otrzymał jednogłośnie absolutorium od Radnych oraz owacje od osób uczestniczących w tym uroczystym posiedzeniu.

A my zapraszamy, jak co miesiąc, do naszej kroniki – przeżyjmy to jeszcze raz!

KnF

1-3 czerwca to święto miasta pn. „Kostrzyn na Fali” więcej pod adresem:

http://www.kostrzyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6666:dni-miasta-–-kostrzyn-na-fali&catid=228:wydarzenia-2018&Itemid=606

2 czerwca Kostrzyńskie Centrum Kultury, Miasto Kostrzyn nad Odrą i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą zaprosili kostrzyńskie stowarzyszenia piłkarskie do udziału w Mini Mundialu. Turniej, który odbył się w ramach święta miasta pn. Kostrzyn na Fali przyniósł wiele emocji, piękne bramki i uśmiechy na ustach zawodników i ich rodziców. A to dlatego, że każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, a każdy młody piłkarz złoty medal. Było zdecydowanie mundialowo i to wszystko mimo kapryśnej pogody, która nie oszczędziła widzów, organizatorów i samych zawodników… http://naszkostrzyn.pl/sport/3910-mini-mundial-w-strugach-deszczu

2 czerwca na stawiku przy KCK odbyły się Spławikowe Zawody Wędkarskie dzieci i młodzieży o „Puchar Burmistrza” z Okazji Dnia Dziecka w ramach obchodów święta miasta Kostrzyn nad Odrą „Kostrzyn na Fali 2018”. Od godziny 8.00 trwały zapisy do zawodów w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 9-12 lat oraz 13-18 lat, do rywalizacji przystąpiło 40 młodych wędkarzy. Około godziny 9.00 sędzia główny odtrąbił sygnał do rozpoczęcia zawodów, które trwały 1,5 godziny. Następnie sędziowie dokonali ważenia złowionych ryb, które ponownie wróciły do stawiku. Najmłodszymi uczestnikami zawodów byli czteroletni Kuba Depczyk oraz sześcioletnia Julia Bajkowska. Oczywiście najmłodsi łowili pod opieką rodziców lub dziadków: http://naszkostrzyn.pl/sport/3906-rybki2018dziendziecka

2 czerwca, Podczas minionego święta miasta Kostrzyn nad Odrą prowadzonego od kilku lat pod hasłem przewodnim „Kostrzyn na fali” mieliśmy również przyjemność podzielić się z Państwem wyjątkowym jubileuszem, a mianowicie członkowie Klubu Żeglarskiego „Delfin” z naszego miasta świętowali obchody 50-lecia powstania Klubu. Przede wszystkim dla twórców tego Klubu czas ten był niezwykły, bowiem chyba nikomu z członków założycieli w najśmielszych snach nie śniło się, że ta piękna przygoda z wodą trwała będzie pół wieku, a nawet jeszcze dłużej, bo przecież to jeszcze nie koniec działalności klubu. Wręcz przeciwnie, po tym, co zauważalne w ostatnich latach na przystani MOSiR chyba możemy odważnie stwierdzić, że najlepszy czas dopiero przed nami: http://naszkostrzyn.pl/sport/3926-50-lat-minelo

4 czerwca Burmistrz Miasta Andrzej Kunt podpisał umowy z Wojewodą Lubuskim na finansowanie zadania realizowanego w ramach Programu „Maluch+” 2018. Nasza dotacja celowa z budżetu państwa wynosi 1.200.000 złotych. Całkowity koszt budowy miejskiego żłobka wraz z wyposażeniem to około 4.500.000,00 zł. Program "Maluch+" wspiera tworzenie i adaptację instytucji dla najmłodszych dzieci do lat 3, poprawia standardy funkcjonowania instytucji, umożliwia rodzicom i opiekunom podjęcie aktywności zawodowej, a tym samym częściowo rozwiązuje problem braku miejsc w polskich żłobkach.

4 czerwca doszło do długo oczekiwanego spotkania kupców oferujących swoje towary i usługi na Targowisku Miejskim a przedstawicielami władz miasta, kostrzyńskiej Policji i Straży Miejskiej. Spotkania takie organizujemy już po raz kolejny. – mówił radny Piotr Dziekan Część problemów udało się już rozwiązać, ale trzeba rozmawiać, aby poznać oczekiwania kupców i wspólnie poszukać rozwiązań kolejnych. Dlatego też na spotkaniu obecni byli m.in. Wiceburmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą Zbigniew Biedulski i Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Anna Wasielak, którzy odpowiadają za teren Targowiska Miejskiego. W tym roku na naszym cyklicznym spotkaniu obecni są także funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kostrzynie nad Odrą oraz Straży Miejskiej – tłumaczył radny Bartłomiej Suski – Zgłaszaliście bowiem Państwo wiele uwag co do kwestii dewastacji na terenie Targowiska: http://naszkostrzyn.pl/miasto/3909-wladze-pamietaja-o-kupcach

5 czerwca - decyzją Narodowej Rady Ekologicznej, miasto Kostrzyn nad Odrą zostało laureatem Krajowej Nagrody Ekologicznej „EKOJANOSIK – Zielona wstęga Polski”. Wręczenie nagród odbyło się we wtorek podczas II Międzynarodowego Forum „Energetyka i Środowisko” w Zakopanem. Krajowa Rada Ekologiczna wyróżniła w ten sposób, między innymi, samorządy terytorialne za realizację działań mających istotny i znaczący wpływ na poprawę i stan środowiska naturalnego regionu jak np. działania na rzecz obniżenia poziomu niskiej emisji oraz działania na rzecz podnoszenia świadomości ekologicznej. Gratulujemy! http://naszkostrzyn.pl/wokol-miasta/3916-kostrzyn-doceniony

7 czerwca w Urzędzie Gminy Słońsk, Burmistrz miasta Kostrzyn nad Odrą podpisał Porozumienie Partnerskie w ramach współpracy Miasta Seelow, Gminy Słońsk oraz Miasta Kostrzyn nad Odrą, którego przedmiotem jest realizacja projektu "Miejsca Pamięci Odry i Warty" współfinansowanego z Programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia - Polska 2014 - 2020.Jest to kolejny krok w kierunku kompleksowego remontu zabytkowej Willi Wagenera, która pełnić będzie funkcje związane z szeroko pojętą działalnością edukacyjną i kulturalną.

8 czerwca reprezentacja grupy 5- latków Przedszkola Miejskiego nr 1 „Pod Topolą” wzięła po raz kolejny udział w wielkim sortowym wydarzeniu organizowanym przez zaprzyjaźnionych sąsiadów z Niemiec. XIX Polsko-Niemiecka Olimpiada Przedszkoli, która odbyła się tradycyjnie w Parku Sportu i Rekreacji w Strausbergu dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń. Już od początku nie opuszczały nas wielkie emocje- a to z uwagi na taneczną rozgrzewkę, którą poprowadziliśmy z zapałem, rozgrzewając wszystkich uczestników przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji. A nie była ona łatwa- w tym roku w sportowych zmaganiach uczestniczyło 40 drużyn: http://naszkostrzyn.pl/miasto/3933-polsko-niemiecka-olimpiada

8 czerwca Wojewoda Lubuski zatwierdził Listę zadań zakwalifikowanych ostatecznie do dofinansowania w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności poprzez Wspieranie Lokalnej Infrastruktury Drogowej, na której znalazł się również Kostrzyn nad Odrą! W ramach zadania pn. „Przebudowa ulicy Jana Pawła II” wykonamy inwestycję od skrzyżowania z ulicą Chopina do skrzyżowania z ulicą Narutowicza. Inwestycja obejmuje wykonanie przebudowy drogi jezdnojezdniowej dwupasmowej o długości 620 m i szerokości pasów ruchu 3,5 m każdy. Chodnik i ścieżka rowerowa zostały zaprojektowane na całej długości drogi. Całkowita wartość zadania to 2,6 mln zł, dofinansowanie to kwota 1.589.526 złotych. Zakończenie inwestycji planowane jest na 25 listopada 2018 roku.

sp3 02

8 czerwca dla Szkoły Podstawowej Nr3 w Kostrzynie nad Odrą im. Integracji Europejskiej był absolutnie wyjątkowy. To właśnie w tym dniu, podczas Święta Szkoły, poświęcono nowy sztandar oraz oddano do użytku Otwartą Strefę Aktywności (OSA). Były też występy artystyczne w wykonaniu niezwykle utalentowanych uczniów szkoły, stoiska promocyjne krajów europejskich, a na zakończenie wystąpił Andrzej Cierniewski, którego występ zebrał publiczność w różnym wieku, która doskonale bawiła się aż do wieczora: http://naszkostrzyn.pl/miasto/3917-dwie-morgi-szczescia-na-drzewicach

9 czerwca w Lubsku wzięliśmy udział w czwartym ligowym turnieju międzywojewódzkiej ligi młodzików. Zawody rozegrano na czterech matach, a sportowe zmagania stoczyło 110 zawodników z 10 klubów. Kostrzyński team wystąpił w 13 osobowym składzie: K.Sobczyk, F.Iwaszko, K.Adamczewski, O.Piekutowski, D.Kopka, A.Kusyń, A.Zalewski, F.Grzywacz, M.Borysewicz-Woźnicki, A.Kolano, B.Zekeriya, S.Adamczewski. Występ naszej ekipy i osiągnięte wyniki potwierdzają, że pozostałe kluby muszą się z nami liczyć: http://naszkostrzyn.pl/sport/3934-mlodzi-zapasnicy-zdobywaja-8-medali

9 czerwca odbyła się kolejna edycja Turnieju Piłki Siatkowej im. Zygmunta Ćwiekowskiego o Puchar Burmistrza, którym Samorząd Mieszkańców Osiedla Szumiłowo oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą uczcili pamięć zmarłego społecznika, siatkarza i człowieka o wielkim sercu. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Odra Szumiłowo, Szumiłowo II, Omega Rzepin i Dębnowskie Stowarzyszenie Piłki Siatkowej. W przerwie zmagań sportowych można było spróbować smażonej kiełbaski z grilla czy przepysznych, domowych wypieków oraz innych specjałów wprost ze spiżarni gospodyń jak chleb ze smalcem czy ogórki: http://naszkostrzyn.pl/sport/3920-odra-szumilowo-z-pucharem-burmistrza

13 czerwca, tuż obok kostrzyńskiego Amfiteatru, odbyła się niezwykły Ekopiknik pn. "WYKORZYSTAŁEM, ZEBRAŁEM, WYBUDOWAŁEM" dedykowany najmłodszym mieszkańcom Kostrzyna oraz Seelow, naszego partnera po stronie niemieckiej. Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych bardzo chętnie korzystały z warsztatów dotyczących energii odnawialnej, na których mogli na własne oczy zobaczyć jak można wykorzystać alternatywne źródła energii. Przy kolejnym stoisku można było przygotować i wyprodukować sobie indywidualny PIN. Było też stoisko przygotowane przez pracowników urzędu miasta, gdzie dzieci mogły za pomocą wielkiego koła fortuny losować nagrody: http://naszkostrzyn.pl/miasto/3927-wykorzystalem-zebralem-wybudowalem

13 czerwca rozstrzygnięto czwartą edycję konkursu „Samorząd przyjazny energii”. W tym roku na najwyższe uznanie jury zasłużyły gminy: Kórnik, Ostróda, Stalowa Wola, Jaworzno, Sobienie-Jeziory oraz Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym Miasta Stołecznego Warszawy. Wręczono również siedem wyróżnień. Wyróżnienia oraz granty inwestycyjne o wartości 5 tys. złotych otrzymały, obok miasta Kostrzyn nad Odrą (obszar działania Enea Operator): Stepnica, Gdynia, Ząbki, Gierałtowice, Żukowice oraz Starostwo Powiatowe w Namysłowie: http://naszkostrzyn.pl/gospodarka/3932-kostrzyn-przyjazny-energii

21 czerwca ukazał się Przekrój Lokalny Nr 6(66)/2018 http://naszkostrzyn.pl/images/2018/archiwum/PL06.pdf

21 czerwca w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się Wielka Gala „Polska Przedsiębiorczość”. Podczas gali poznaliśmy Laureatów Ogólnopolskiego Plebiscytu ORŁY POLSKIEGO SAMORZĄDU, realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu SAMORZĄDOWA MARKA ROKU. Uroczystość w znakomity sposób poprowadzili Anna Dec oraz Krzysztof Ibisz. Zgromadzonych gości powitał gospodarz wieczoru Pan Robert Składowski - Prezes Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl, który pogratulował obecnym ich sukcesów oraz podsumował 10 lat Plebiscytu Orły Polskiego Samorządu.Miasto Kostrzyn nad Odrą otrzymało tytuł GMINY 10-lecia a Burmistrz Andrzej Kunt tytuł NAJLEPSZY BURMISTRZ 10-LECIA. Gratulujemy! http://naszkostrzyn.pl/miasto/3947-ogromny-sukces-kostrzyna

21 czerwca Mieszkańcy zamieszkujący bloki Kostrzyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Jaśminowej i ul. Różanej spotkali się z przedstawicielami władz miejskich, które reprezentował wiceburmistrz Zbigniew Biedulski oraz miejski radny Piotr Dziekan. W spotkaniu brał udział również prezes KTBS Leszek Statkiewicz oraz niżej podpisany przedstawiciel prasy. Potkanie odbywało się w plenerze i miało bardzo spokojny charakter. Wniosek z niego jest jeden: Mieszkańcy chcą więcej! http://naszkostrzyn.pl/miasto/3948-mieszancy-chca-wiecej

26-29 czerwca na obiektach MOSiR Kostrzyn nad Odrą oraz SOSiR Słubice odbył się Turniej „K-SSSE SUPER CUP” o Puchar Prezesa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztofa Kielca, w Kostrzynie grali Orlicy a w Słubicach Młodzicy. W turnieju udział brało po 6 zespołów grających systemem każdy z każdym. Zwycięzcą turnieju w Kostrzynie nad Odrą została drużyna UKS „Czwórka” Kostrzyn nad Odrą, która wyprzedziła AP Macieja Murawskiego Falubaz Zielona Góra oraz lokalnego rywala „Celulozę” Kostrzyn nad Odrą: http://naszkostrzyn.pl/sport/3949-k-ssse-super-cup

26 czerwca Duch Anny German zawitał w Kostrzyńskiej "Kręgielni". Wszystko za sprawą utalentowanej Wiktorii Czajki, która w rewelacyjnym stylu wykonała największe przeboje piosenkarki. Koncert odbył się w sali widowiskowej KCK "Kręgielnia", która została zapełniona przez mieszkańców naszego miasta. Już od połowy koncertu artystka otrzymywała owacje na stojąco, co podkreśla kunszt artystki. Zgromadzona na sali publiczność nie chciała wypuścić artystki, w związku z czym były cztery bisy. Wiktorii towarzyszył na scenie Waldemar Stepuk, który swoim pięknym i nastrojowym akompaniamentem dopełnił całości. Notę biograficzną Anny German między utworami przedstawiła Olga Barsukova.

29 czerwca do Państwa skrzynek pocztowych trafił bieżący numer biuletynu "Samorządny Kostrzyn" (czerwiec 2018) wydawanego przez Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą: http://naszkostrzyn.pl/images/2018/archiwum/sk6.pdf

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo