koronawirus-baner

K-S SSE i Polska Agencja Inwestycji i Handlu

strefaPracownicy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w różny sposób zawsze starali się dotrzeć do potencjalnych inwestorów zainteresowanych ulokowaniem swoich fabryk w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem naturalnie obszaru Polski Północno-Zachodniej. Strefa rozrastała się w miarę upływu czasu i zwiększania się aktywności samorządów lokalnych poszczególnych miejscowości naszego regionu. Nie da się ukryć, że inicjatywa Kostrzyna nad Odrą i Słubic spowodowała przyspieszenie rozwoju gospodarczego całego regionu i tylko ci, którzy pamiętają jeszcze zaangażowanie samorządowców z Kostrzyna mogą dzisiaj w pełni obiektywnie ocenić i docenić ich rolę w tym obszarze. Dane mówią same za siebie.

Czytaj więcej: K-S SSE i Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Umowa podpisana - 30 mln zł trafi do firm

AAA 8911To już pewne – 30 mln zł trafi do lubuskich przedsiębiorców. Umowę na Lubuskie Bony Wsparcia podpisał członek zarządu Marcin Jabłoński. Za realizację projektu będą odpowiadały: Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej i Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa. - Od samego początku epidemii wiedzieliśmy, że musimy pilnie obserwować lubuską gospodarkę. Tak też się stało. Dzięki temu byliśmy w stanie szybko przygotować program wsparcia dla firm - mówił Marcin Jabłoński podpisując symboliczną, bo już 1000 umowę realizowaną ze środków RPO-Lubuskie 2020.

Czytaj więcej: Umowa podpisana - 30 mln zł trafi do firm

Podsumowanie działalności Polskiej Strefy Inwestycji

DJI 0067Minął rok od wprowadzenia nowych zasad funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych (sse) w Polsce. Od kilkunastu miesięcy funkcjonujemy w grupie, której nadano nazwę Polska Strefa Inwestycji (PSI). Nie oznacza, to, że spółka nasza pozbawiona została samodzielności, wręcz przeciwnie. Rozszerzono, a przede wszystkim, dokładnie dookreślono obszar oddziaływania naszej strefy.

Czytaj więcej: Podsumowanie działalności Polskiej Strefy Inwestycji

ICT Poland z certyfikatem!

gala001Wielka Gala Finałowa programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” wpisała się już w kalendarz najważniejszych wydarzeń biznesowych w Polsce. 22 listopada 2019 r. już po raz 22. odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów „Przedsiębiorstwo Fair Play”. W obecności ok. 600 gości – nie tylko uczestników, partnerów i organizatorów programu, ale też przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, organizacji z otoczenia biznesu oraz mediów, certyfikaty trafiły do 250 przedsiębiorstw, które pozytywnie przeszły weryfikację w zakresie stosowania zasad etyki biznesu.

Czytaj więcej: ICT Poland z certyfikatem!

wielkie otwarcie!

zs1Otwarcie nowej siedziby firmy symulacyjnej „Heban” w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą oraz Apel Szkolny z okazji Dnia Patrona... piękną tradycją Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą jest ślubowanie uczniów klas pierwszych w trakcie obchodów Dnia Patrona Szkoły. W tym roku 14 listopada licznie zgromadzeni w hali sportowej uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście uczestniczyli w podniosłej ceremonii ślubowania uczniów klas pierwszych. Apel szkolny z okazji Dnia Patrona połączono z obchodami 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej: wielkie otwarcie!

Kolejne spotkanie w sprawie obwodnicy

spotkanieW dniu 14.11.2019 r. zostało przeprowadzone kolejne spotkanie w sprawie planowanej budowy obwodnicy na terenie Kostrzyna nad Odrą. Nasze miasto czekają poważne inwestycje  drogowe  obejmujące właściwie każdy rodzaj transportu: kołowy, kolejowy oraz wodny. Pierwsze prace rozpoczną się w grudniu 2020. Dotyczyć one będę przebudowy mostu drogowego na rzece Warcie polegające na zwiększenie prześwitu między mostem a lustrem wody w rzece do wysokości 5,25 m. Zatem nasz most będzie wyższy o 2 m w stosunku do obecnej wysokości. Ta inwestycja pozwoli na przeprawę dużych jednostek pływających- lodołamaczy. Zakończenie prac w  tym zakresie zaplanowane jest na 01.2023 r.

Czytaj więcej: Kolejne spotkanie w sprawie obwodnicy

Aktywna Strefa…

strefa006Jesień, jak każdego roku kojarzy się nam, pracownikom Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z jednym, a mianowicie wzmożoną aktywnością marketingowo-promocyjną. Jak co roku od września do końca niemalże grudnia organizowanych jest wiele wydarzeń o charakterze gospodarczym, na których prezentujemy naszą ofertę inwestycyjną. Strefa rozpoczynając swoją działalność gospodarczą w 1998 roku w styczniu, zarządzała terenami inwestycyjnymi w dwóch miastach, w Kostrzynie i Słubicach. Obecnie jako spółka zarządzająca Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną zarządzamy terenami inwestycyjnymi w 239 gminach, a terenie województw lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Obszar zarządzany przez naszą Strefę zwiększył się w ciągu roku z ponad 2000 ha w do ponad 4 mln ha.

Czytaj więcej: Aktywna Strefa…

Polska Strefa Inwestycji – pierwszy rok za nami…

IMG-20190925-WA0006W dniu 25 września br. w gościnnych salach konferencyjnych Centrum Biznesowego Concordia Design odbyła się konferencja podsumowująca rok funkcjonowania Polskiej Strefy Inwestycji (PSI). PSI to projekt będący kontynuacją programu wsparcia systemem ulg i preferencji podatkowych pod auspicjami specjalnych stref ekonomicznych. Gospodarzami środowej konferencji byli, Pani Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwiga Emilewicz oraz zarząd Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w osobach Krzysztof Kielec, prezes zarządu K-S SSE S.A. i Stanisław Iwan, wiceprezes zarządu spółki.

Czytaj więcej: Polska Strefa Inwestycji – pierwszy rok za nami…

Dobra współpraca skutkuje pozytywnymi efektami!

KAndrzej KK i SPostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S. A. zarządza obecnie obszarem obejmującym tereny inwestycyjne trzech województw północno–zachodniej Polski: zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. W obszarze K-S SSE znajduje się obecnie 35 powiatów i 5 miast o statusie powiatu. W skład obszaru wchodzi 238 gmin, powierzchnia łączna obszaru oddziaływania wynosi 4.113.288 ha. Już w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni w Gorzowie rozpocznie się inwestycja międzynarodowej spółki deweloperskiej PANATTONI. O tej inwestycji rozmawiamy z dyrektorem gorzowskiego Oddziału KOWR Sebastianem Pieńkowskim oraz przedstawicielami K-S SSE SA.

Czytaj więcej: Dobra współpraca skutkuje pozytywnymi efektami!

Polsko-Niemiecki Dialog Przedsiębiorców w Nadrenii Północnej-Westfalii

DSC 2103W pierwszym tygodniu lipca przedstawiciele Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wzięli udział w konferencji gospodarczej zorganizowanej w Dusseldorfie w siedzibie parlamentu kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia. Położony nad brzegiem Renu budynek parlamentu robi wspaniałe wrażenie, a widok z jego okna podkreśla znaczenie Renu jako rzeki dźwigającej na swoich brzegach gospodarkę niemiecką. Ruch statków na Renie przypomina autostradę, po której pojazd za pojazdem przemieszczają się dobra wytworzone przez przemysł.

Czytaj więcej: Polsko-Niemiecki Dialog Przedsiębiorców w Nadrenii Północnej-Westfalii

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo