koronawirus-baner

Jestem z Kostrzyna

kielec

Rozmowa z Krzysztofem Kielcem, nowym Prezesem Zarządu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. który jak się okazuje urodził się w Kostrzynie nad Odrą. Kim jest nowy Prezes i jakie cele stawia przed spółką?

 

red: Jak Pan znajduje K-S SSE S.A.?

Krzysztof Kielec: Spółka ma kluczowe znaczenie dla życia gospodarczego w naszym regionie, która prowadzi swoją działalność na terenie trzech województw. Strefa ma siedzibę w Kostrzynie nad Odrą, czyli w mieście, w którym się urodziłem. Zarząd z pewnością będzie współpracował z Samorządem w Kostrzynie nad Odrą i w Słubicach. Jako nowy Zarząd uważamy, że potencjał tej spółki jest, jak już wspomniałem, bardzo istotny dla kształtowania życia gospodarczego dla naszego regionu ale wizja rozwoju będzie kształtowana również na poziomie centralnym. Obecnie czekamy na odniesienie dotyczące spółek, takich jak nasza, do życia gospodarczego. Pozwoli ono orientować się nam w najbliższej przyszłości. Te decyzje zapadną w Ministerstwie Rozwoju i prawdopodobnie będą to nowe ramy funkcjonowania Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce. To będzie naturalnie determinowało nasze decyzje i lokowało spółkę w życiu gospodarczym regionu.

red: W jakim punkcie jest obecnie Strefa?

Krzysztof Kielec: Jeśli chodzi o dotychczasowy stan, będący efektem prac moich poprzedników, to uważam, że spółka ma dobrą sytuację wyjściową do podejmowania nowych inicjatyw i wyzwań, które najpewniej pojawią się wkrótce przed nami. Obecnie oferta skierowana do inwestorów jest już inna niż w niedalekiej przeszłości. Warunki inwestycyjne, które możemy zaoferować obecnie są relatywnie gorsze do tych, które jeszcze przed kilkoma laty mogły być zaproponowane. Mamy to na względzie ale pod uwagę bierzemy również to, że na podstawie ustawy o funkcjonowaniu SSE mają funkcjonować jeszcze przez dziesięć lat. Zdajemy sobie sprawę, że obecna kadencja Zarządu Spółki będzie kluczowa dla jej funkcjonowania i rozwoju.

red: Jakie Zarząd ma plany na przyszłość?

Krzysztof Kielec: Tak jak wspomniałem, czekamy na nowe otwarcie na szczeblu centralnym, na nowe propozycje dla podmiotów gospodarczych. Mamy nadzieję, że wstępne założenia, które zakładały bardzo efektywną pracę spółek takich jak nasza zostaną podtrzymane i uściślone tak, aby Zarząd mógł zareagować możliwe jak najszybciej na ten kierunek działania budując właściwą ofertę inwestycyjną. Jeżeli chodzi o dotychczasową działalność operacyjną spółki to uważamy, że należy skupić się ściślej na działaniach marketingowych. Tu widzimy największy potencjał do wykorzystania. Chcemy jeszcze intensywniej pracować na tym obszarze, aby nasza oferta była znana w jak najszerszych kręgach. Mam tu na myśli nie tylko inwestorów krajowych, ale również zagranicznych. Ufam również, że we współpracy z lokalnym samorządem uda nam się pokonywać kolejne wyzwania.

red: Czego możemy zatem życzyć nowemu Prezesowi?

Krzysztof Kielec: Rozwoju gospodarczego, bo będzie to równie korzystne zarówno dla spółki jak i dla mieszkańców Kostrzyna nad Odrą.

Dziękujemy za rozmowę!

Nowy Prezes Zarządu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. urodzony w Kostrzynie nad Odrą z wykształcenia jest ekonomistą i prawnikiem. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (Wydział Finanse i Bankowość, specjalizacja finanse przedsiębiorstw). Magisterium z prawa ukończył w Warszawie. W najbliższym czasie zamierza otworzyć przewód doktorski w Szczecinie na wydziale ekonomii. Biegle posługuje się językiem polskim, angielskim i niemieckim. Po studiach otworzył firmę, która z czasem została przekształcona w spółkę prawa handlowego w której został prokurentem. Obecnie mieszka w Gorzowie Wlkp., gdzie do niedawna pełnił mandat radnego, który złożył w momencie objęcia funkcji Prezesa Zarządu K-S SSE S.A.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo