koronawirus-baner

Brinkhaus inwestuje w przyszłość

kamień węgielny wmurowanyW poniedziałek uroczyście podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej hali fabrycznej firmy Brinkhaus Polska Sp. z o.o.. Było to symboliczne wydarzenie, ponieważ prace budowlane trwają tam już od kilku tygodni. Budynek powstaje obok istniejącej już fabryki firmy Brinkhaus. Obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu budynków na świecie. Produkcja ma ruszyć w lutym przyszłego roku.

zaproszeni goście

Z ramienia firmy Brinkhaus Polska Sp. z o.o. akt erekcyjny sygnowali: Thomas Busskamp - Właściciel i Dyrektor Generalny EuroComfort Group (Grupy, do której należy firma Brinkhaus Polska Sp. z o.o.), Dr. Brigitte Nimnate - Członek Zarządu EuroComfort Group, Paul Chrobok - Członek Zarządu Brinkhaus Polska Sp. z o.o., Michał Mikołajczyk - Prokurent Brinkhaus Polska Sp. z o.o. oraz Włodzimierz Pospiech – Generalny Wykonawca i Właściciel Firmy REAL Sp. z o.o. Ponadto podpisy na akcie złożyli: Małgorzata Domagała - Starosta Gorzowski, Andrzej Kunt - Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą, Marek Tatarewicz - Przewodniczący Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą oraz Krzysztof Kielec - Prezes Zarządu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz oraz zaproszeni goście.

Jako pierwszy zabrał głos Thomas Busskamp, który prócz słów podziękowania dla władz samorządowych za pomoc w przygotowaniu inwestycji, podkreślił, że nowa fabryka będzie jednym z najnowszych tego typów obiektów na świecie, tak pod względem technologicznym, jak i ekologicznym. Przypomniał także, że firma prócz tworzenia miejsc pracy przy produkcji najwyższej jakości wyrobów zawsze stara się wspierać lokalną społeczność.

Pani Starosta Małgorzata Domagała podziękowała firmie za wybór powiatu gorzowskiego na miejsce rozwoju produkcji firmy Brinkhaus. Wyraziła szczególne zadowolenie z faktu, że w naszym regionie działa bardzo prestiżowa marka znajdująca klientów na tak wymagających rynkach jak: Europa, Ameryka Północna, Azja czy kraje Zatoki Perskiej. O najwyższej jakości produktów Brinkhaus świadczy fakt, że wśród zadowolonych klientów jest brytyjski dwór królewski.

Andrzej Kunt podpisuje Akt Erekcyjny

Burmistrz Andrzej Kunt bardzo mocno podziękował firmie Brinkhaus za wybór Kostrzyna nad Odrą. Ta decyzja świadczy o tym, że inwestor docenił przede wszystkim wiedzę i pracowitość kostrzynian. Obiecał, że władze miasta będą zawsze i ze wszystkich sił wspierać przedsiębiorców, którzy tworzą nowe i nowoczesne miejsca pracy.

Akt erekcyjny i kamień węgielny poświęcił ksiądz Krzysztof Dulny z parafii Matki Boskiej Rokitniańskiej. Do specjalnie przygotowanej tuby włożono podpisane akty erekcyjnesporządzone w języku polskim i niemieckim, będące obecnie w obiegu nominały waluty polskiej i europejskiej oraz poduszeczkę wypełnioną pierzem - symbolizującą wyroby firmy Brinkhaus Polska.

Historia firmy Brinkhaus rozpoczęła się w niemieckim mieście Warendorf w 1847 roku. Od tego czasu wiele się wydarzyło. Firma otwiera się na wymagania nowych rynków, codziennie odpowiada na wyzwania rozwijającego się świata. Jednak nowoczesność firmy w żaden sposób nie wpływa na sprawdzoną, tradycyjną jakość i prestiż. Dzisiaj marka Brinkhaus to synonim najwyższej jakości w ponad 30 krajach na całym świecie. W 2003 roku firma przeniosła swoją produkcję do Kostrzyna nad Odrą. Od tego czasu firma znacznie zwiększyła swoją aktywność na rynkach wschodniej i środkowej Europy.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo