koronawirus-baner

ICT Poland inwestuje

foto36 października, firma ICT Poland obchodziła małą uroczystość. Tego dnia oficjalnie rozpoczęto w fabryce kolejną inwestycję. Jest nią rozbudowa układu przygotowania wody i oczyszczania ścieków wraz z budową ujęcia i uzdatniania wody z rzeki Warty oraz bloku biologicznego oczyszczania ścieków. W skrócie projekt został nazwany ICT FWWT. Na zaproszenie władz spółki przybyli Burmistrz Andrzej Kunt wraz ze swoim zastępcą Zbigniewem Biedulskim. Uczestniczył w spotkaniu również Prezes Olgierd Kłaptocz szef Miejskich Zakładów Komunalnych w Kostrzynie nad Odra. Przybyli także przedstawiciele firm: PHU Rusiecki, Skanska i PMG, które mają wykonać tą inwestycję.

 

foto2

Gości powitał Michał Wrembel Dyrektor Generalny ICT Poland. Ogłosił, że firma uzyska nareszcie dostęp do wody. Już poważnie wyjaśnił, że posiadanie własnego ujęcia wody oraz oczyszczalni ścieków to standard we wszystkich fabrykach koncernu. Zatem i kostrzyńska fabryka musiała w końcu doczekać się takiej inwestycji. Do tej pory pojawiały się jednak inne wyzwania i ta budowa musiała czekać. Aż do teraz. Następnie w szczegóły planowanej inwestycji wprowadził kierownik projektu Pan Jarosław Bednarek. W ramach zamierzenia powstanie stacja uzdatniania wody zainstalowana w budynku technicznym którego powierzchnia zabudowy będzie wynosiła ponad 900 m2, blok biologicznego oczyszczania ścieków w skład którego wejdą zbiorniki o powierzchni ponad 600 m2 i łącznej pojemności ponad 3000m3. Aby wszystko połączyć z wodami Warty położonych zostanie około kilometra rur. Fabryka będzie miała możliwość pobierania 5520 m3 (prawie dwa baseny olimpijskie) na dobę. Rozbudowany układ oczyszczania ścieków pozwoli oczyścić 4800 m3 dobowo. Oczywiście instalacja będzie spełniać najwyższe normy ochrony środowiska. Wystarczy podać, że wodą będzie pobierana poniżej miejsca zrzutu oczyszczonej wody poprodukcyjnej. Zatem w pewnym stopniu będzie to układ zamknięty gdyż w znacznej części pobierana woda pochodząca z oczyszczalni. Całość inwestycji pochłonie około 25 milionów złotych i ma zakończyć się w marcu przyszłego roku.

foto6

Po przemówieniach zebrani goście podpisali granitowe bloczki a następnie wrzucili w nurt Warty, tworząc symboliczny fundament nowej inwestycji. Nie tylko wokół budowy uroczystość się toczyła. Organizatorzy przygotowali także strawę dla ducha. Przed zgromadzonymi swym kunsztem popisała się Natalii artystka malująca piaskiem na szkle. Jej prezentacja to było małe widowisko powstałe z połączenia rysunku, animacji i muzyki.

foto4

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo