koronawirus-baner

Powód do dumy!

frrkBurmistrz Miasta dr Andrzej Kunt otrzymał pismo od Prezesa Zarządu Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego prof. nadz. UEP dr. hab. Pawła Śliwińskiego o treści:

„Szanowny Panie Burmistrzu!

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, że Kostrzyn Nad Odrą – gmina miejska uzyskała bardzo wysoką ocenę pre-ratingową, mieszczącą się na poziomie inwestycyjnym w przedziale pomiędzy AAA a BBB+.

Na 2792 jednostki samorządu terytorialnego w Polsce zaledwie 319 posiada ocenę równą lub wyższą od uzyskanej przez Państwa. Jest to dowodem, iż w sposób odpowiedzialny i racjonalny zarządzacie Państwo środkami publicznymi, w pełni wypełniając mandat zaufania uzyskany od wyborców w wyborach samorządowych.

Badanie pre-ratingowe wykonała na nasze zlecenie agencja ratingowa INC Rating Sp. z o.o. z Poznania, podlegająca Europejskiej Komisji Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych w Paryżu, a której wysokie kwalilifikacje zostały potwierdzone przez Europejski Nadzór Bankowy w Londynie”.

 

Po otrzymaniu  pisma burmistrz dr Andrzej Kunt powiedział: "zawsze ceniłem obiektywne i niezależne oceny wysoko wyspecjalizowanych firm, a taką jest ocena agencji INC RATING. Bardzo wysoka ocena pozwala nam spokojnie budować dobrą przyszłość miasta. Zapewniam, że zrobimy wszystko, by tę ocenę utrzymać i nadal odpowiedzialnie zarządzać naszym miastem. Jestem przekonany, że z takiej oceny wszyscy możemy być dumni. Dziękuję moim współpracownikom i radnym, a szczególnie Mieszkańcom, którzy jak ja, są dumni z osiągnięć naszego miasta i pomagają nam swoimi propozycjami i uwagi aktywnie włączając się w życie Kostrzyna nad Odrą.

Raiting jest pojęciem angielskojęzycznym, które przyjęło się powszechnie w nomenklaturze finansowej. Oceny ratingowe pogrupowane są w kilku kategoriach. Są one z reguły kombinacją liter, cyfr i znaków. Ocenę ratingową przeprowadzają wyspecjalizowane agencje ratingowe, które cechuje niezależność i obiektywizm. Proces przydzielenia oceny emitentowi zakłada szczegółowe badanie kondycji finansowej podmiotu oraz jego otoczenia, które może mieć wpływ na zdolność obsługi zobowiązań. Rating jest często wymogiem pożądanym przy uzyskiwaniu finansów dla podmiotów działających na globalnym rynku finansowym.

Kategorie inwestycyjne według poziomu • Bardzo wysoki AAA bardzo wysoka zdolność spłacania zobowiązań i odsetek, • Wysoki AA+, AA, AA- wysoka zdolność spłacania zobowiązań i odsetek, • Średni A+, A, A- możliwość obniżenia jakości długu w sytuacji pogorszenia koniunktury gospodarczej, • Zadowalający BBB+, BBB, BBB- większa możliwość obniżenia jakości długu w sytuacji pogorszenia koniunktury gospodarczej.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo