koronawirus-baner

NIECODZIENNE SPOTKANIE W URZĘDZIE

Image005109 kwietnia w kostrzyńskim Urzędzie Miasta miała miejsce  konferencja prasowa pani Elżbiety Rafalskiej – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. To wyróżnienie i zaszczyt dla naszego miasta, bowiem takich konferencji nie mieliśmy w mieście od wielu lat.  Pani Minister towarzyszyli wojewoda lubuski – Władysław Dajczak , Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze - Marek Langer, Prezes Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Krzysztof Kielec oraz Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą - Andrzej Kunt. Obecne były telewizje i dziennikarze z ogólnopolskich i regionalnych stacji.

Tematem konferencji zwołanej przez panią Minister Elżbietę Rafalską była budowa obwodnicy Kostrzyna nad Odrą, przy której prace już są możliwe dzięki akceptacji wydatków przez Ministra Infrastruktury. Burmistrz, który zabiegał o obwodnicę dla miasta w kolejnych rządach, nie krył wielkiej ulgi i zadowolenia, że lata pracy zaowocowały wreszcie dobrą decyzją rządu. Nic dziwnego, że burmistrz określił tę inwestycję jako INWESTYCJA STULECIA. Pani Minister, która doskonale zna nasze miasto i zawsze była, i jest nam życzliwa udowodniła, że jest blisko spraw naszych mieszkańców. Wybiegając w najbliższą przyszłość min. Rafalska poinformowała także o tym, że budowa mostu granicznego na rzece Odrze nie jest problemem finansowym dla rządów Polski i Niemiec, a prace również nad tą inwestycją zbliżają się do dobrego finału. Dyrektor GDDKiA Marek Langer opowiedział szerzej o planach budowy obwodnicy oraz przyłączeniu nowego mostu i sprzężeniu prac przy obu inwestycjach. Dyrektor zaznaczył również kwestię bardzo ograniczonych możliwości i trudności terenowych, dwie rzeki, rozlewiska, stanowiska archeologiczne itp. Zabierając głos Prezes Zarządu K-S SSE podkreślił jak ważna jest obwodnica dla dalszego gospodarczego rozwoju miasta, dzięki tej obwodnicy Kostrzyn nad Odrą zmieni się na wiele lat, w których będziemy mogli przyjmować kolejnych inwestorów. Burmistrz Andrzej Kunt podziękował wszystkim zaangażowanym w tę historyczną konferencję. Burmistrz powiedział również, że jest to inwestycja, najbardziej potrzebna w naszym mieście, która przyczyni się obok planowanej poprawy żeglowności rzeki Odry i Warty do dalszego, trwającego od lat bardzo dynamicznego rozwoju miasta. Podziękował wszystkim gościom za zaangażowanie w sprawy Kostrzyna nad Odrą, bez pomocy których inwestycja w obwodnicę miasta nie miałaby szans na powodzenie. Więcej przeczytacie Państwo w kolejnym numerze "Samorzadnego Kostrzyna".

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
03-seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
04-zagranica
WRÓCIŁEŚ Z ZAGRANICY?
 
05-kwarantanna
KWARANTANNA
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo