koronawirus-baner

Mierzęcin 2018

strefa004W dniach 24-25 maja 2018 r. Pałacu Mierzęcin k. Dobiegniewa odbyła się doroczna konferencja organizowana przez Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. Spotkanie to odbyło się pod hasłem: „Invest in the West – Kostrzyńsko-Słubicka SSE na szlaku dużych wyzwań inwestycyjnych”. Odbiorcami przekazywanych informacji byli przedstawiciele firm funkcjonujących na terenie naszej Strefy oraz samorządowcy strefowi. Konferencja odbyła się pod patronatem jednej z czterech największych na świecie firm doradczych, DELOITTE Doradztwo Podatkowe Tokarski i Wspólnicy sp.k..

strefa003
Maciej Guzek i Krzysztoj Wójtowicz DELOITTE Partner Merytoryczny

Przedstawiciele naszego partnera merytorycznego DELOITTE Doradztwo Podatkowe Tokarski i Wspólnicy sp.k.. w sposób szczegółowy zaprezentowali informacje na temat nowej ustawy o wspieraniu inwestycji. Maciej Guzek oraz Krzysztof Wójtowicz stanowiąc doskonały team doradczy zwrócili naszym przedsiębiorcom uwagę na szanse oraz potencjalne zagrożenia wynikające ze zmiany przepisów strefowych. Doskonała prezentacja trwała ponad 30 minut.

strefa007
Wiceprezes spółki BRANDMED Joanna Józefiak

Partnerami „Srebrnymi” konferencji były firmy świadczące różnego rodzaju usługi na rzecz firm funkcjonujących na terenie Strefy. Do tego grona zaliczyliśmy w tym roku CENTRUM MEDYCZNE BRANDMED ze Słubic, FHU Multi Projekt Sp. z o.o. Sp. k. ze Szczecina oraz APT4WORK z Wrocławia. Wszystkie firmy miały bardzo interesujące wystąpienia. Przekazane informacje stanowiły asumpt do dalszej dyskusji w kuluarach. A było rzeczywiście o czym dyskutować. Pani Joanna Józefiak z Brandmedu przekazała pakiet informacji na temat możliwości rozliczania przez pracodawców świadczeń opieki medycznej wykupywanych w prywatnych firmach medycznych dla pracowników spółek. Duże grono inwestorów zainteresowało się zaprezentowanymi rozwiązaniami, czego konsekwencji będzie kolejne spotkanie z tą firmą w niedługim czasie. BRANDMED zaprasza bowiem wszystkie firmy strefowe, ale i nie tylko na spotkanie, które odbędzie się w ich Centrum w dniu 25 czerwca. Będzie to doskonała okazja do tego, by w praktyce zapoznać się z ofertą Centrum, ale i zasadami na jakich opiera się funkcjonowania polsko-niemieckiej placówki leczniczej.

strefa005
Robert Król - prezes zarządu Multi Projekt 2

Niezwykle ciekawe było wystąpienia prezesa spółki Multi Projekt, pana Roberta Króla, który po chwili narzekania na kolegów prelegentów, że nie dotrzymują czasu i na mnie, że ich nie pilnuję, sam przeciągnął swoją wypowiedź o kilkanaście minut. Prawdą jest, że jeżeli człowiek zaczyna mówić o tym, co go tak naprawdę pasjonuje zatraca poczucie czasu i niekiedy łamie przyjęte reguły. Będąc gospodarzem imprezy nie przerwałem również panu Robertowi. Nie mniej jednak pakiet informacji, które zaprezentował odnośnie nowych zasad obowiązujących w budownictwie spotkał się z szerokim zainteresowaniem ze strony obecnych na sali. Spółka APT4WORK z Wrocławia zaprezentowała publiczności zasady obowiązujące przy pozyskiwaniu pracowników tymczasowych do swoich zakładów. Podobne wystąpienie miał partner konferencji, czyi Bank BGK, który dość obszernie zaprezentował możliwości organizowania finansowania dla nowych przedsięwzięć o charakterze gospodarczym zarówno na rynku krajowym jak i w eksporcie.

strefa002
Loteria wizytówkowa

Po części głównej Konferencji zorganizowana było losowanie nagród w loterii wizytówkowej. Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zafundowała trzy eleganckie zestawy prezentowe, Centrum Medyczne BRANDMED bon medyczny do wykorzystania w ich lecznicy a salon ekskluzywnych samochodów LEXUS voucher na wykorzystanie luksusowej limuzyny w czasie wybranego weekendu. Wyniki losowania pokazały, że warto było czekać do końca oficjalnej części wydarzenia bowiem voucher na LEXUSA losowany był 4 razy. Kilku pechowców opuściło salę kilka chwil za szybko udając się na obiad.

strefa008
Zarząd spółki prezes Krzysztof Kielec i wiceprezes Stanisław Iwan oraz Dyrektor Gorzowskiego Oddziału KOWR Sebastian Pieńkowski

Po obiedzie odbyły się jeszcze dwa panele dyskusyjne prowadzone przez specjalistów z DELOITTE, które podobnie jak część główna konferencji cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony naszych inwestorów. Cała konferencja zakończyła się uroczystą kolacją, na której inwestorzy strefowi wymieniali między sobą praktyczne informacje dotyczące zasad prowadzenie działalności gospodarczej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej. Przyjęta przez nas formuła organizowania konferencji dla firm strefowych w taki sposób, by ich przedstawiciele mieli okazję do wymiany praktycznych uwag, co do wszystkiego, co w Strefie ich dotyczy po raz kolejny pokazała, że jest to naprawdę świetne rozwiązanie. W Konferencji uczestniczyli wszyscy pracownicy K-S SSE S.A. dzięki czemu nasi inwestorzy mieli również doskonałą okazję do rozmów z nami.


„Invest in the West – Kostrzyńsko-Słubicka SSE na szlaku dużych wyzwań inwestycyjnych”. Przed nami trudny rok. Rok wyzwań związanych ze zmianą przepisów regulujących zasady funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych. Niektórzy myślą, że strefy zostaną zlikwidowane. Często ludzie zadają mi to pytanie. Pewnie z troski. Strefy będą istniały do momentu. W którym zakończy się udzielanie pomocy publicznej na konkretnych zasadach opisanych w tzw. Prawie strefowym. Nowa ustawa o wsparciu inwestycji widzi miejsce dla spółek zarządzających, a co się z tym wiąże w dalszym ciągu będziemy pozyskiwali nowych inwestorów na nowy prawie jednolity obszar działania. Już w tym roku rozpoczną się procedury związane z powstaniem w regionie dużych projektów inwestycyjnych, w których pracę znajdą kolejni mieszkańcy z regionu.

Bardzo dziękujemy zarówno parterom jak również uczestnikom Konferencji za udział i współtworzenie tego wydarzenia. Już teraz zapraszamy wszystkich uczestników na kolejną, przyszłoroczną Konferencję w Mierzęcinie.

kssse

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo