koronawirus-baner

impact | fintech’18

strefa002W dniach 28-29 listopada br. w Łodzi odbyła się kolejna edycja kongresu impact fintech’18, poświęcona w całości rewolucji technologicznej w branży finansowej. Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna pełni ważna rolę we wspieraniu rozwoju innowacyjnych przemian w regionie, a jej przedstawiciele są świadomi, że najlepsze pomysły powstają podczas inspirujących rozmów i spotkań. Z tego też powodu spółka nasza była partnerem tegorocznej edycji kongresu impact fintech.

Impact fintech’18 to międzynarodowe wydarzenie, na które składa się kongres oraz wydarzenia towarzyszące, m.in. roundtables, warsztaty czy strefa B2B oraz liczne spotkania zamknięte. Ponad 200 uczestników spotkało się w Łodzi, by współtworzyć rewolucję branży finansowej, poznawać i doświadczać rozwiązań w obszarach takich jak przyszłość bankowości, zastosowanie sztucznej inteligencji oraz blockchain, płatności e-commerce, insurtech, cyberbezpieczeństwo, nowe modele inwestycyjne, regulacje oraz trendy na rynku pożyczek.

strefa001

Polska ma bardzo mocne podstawy by stać się liderem europejskiego rynku fintech, a polskie instytucje bankowe już teraz powszechnie uznawane są za najbardziej innowacyjne w regionie. Ich działania związane m.in. z budową rozwiązań w obszarze identyfikacji i usług zaufania są podstawą do przyspieszonej cyfryzacji całej gospodarki. Znaczenie branży fintech dla rozwoju gospodarki jest ogromne, dlatego podczas impact fintech’18 szeroko dyskutowano nie tylko o technologiach oraz rozwiązaniach, które powodują, że postęp dokonuje się w sposób dynamiczny, a nowe strategie biznesowe wywołują fundamentalne zmiany na rynku usług finansowych, ale również o zastosowaniu branży fintech w innych obszarach gospodarki, takich jak np. transport, inteligentne miasta, energetyka czy handel.

W trakcie dwóch dni wystąpiło ponad 150 speakerów z kraju i z zagranicy na 3 scenach w 10 ścieżkach tematycznych. W impact fintech’18 udział wzięli m.in.: Paul Clark, CTO Tandem Bank, Cjris Skinner z 11:FS, Drew Propson z World Economic Forum oraz Rass D’Arcy z Ripple, a także wielu innych praktyków i ekspertów, którzy zgromadzili się w Łodzi i pokazali najaktualniejsze trendy i perspektywy jakie stoją przed branżą finansową oraz zarysowali realne szanse rozwojowe dla sektora usług finansowych, a co za tym idzie dla całej gospodarki. Administracja rządowa reprezentowana była przez panią minister przedsiębiorczości i technologii, Jadwigę Emilewicz, która w ponad półgodzinnej rozmowie przedstawiła zebranym stan zaawansowania polskiej przedsiębiorczości pod kątem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Wystąpienie pani minister zostało bardzo ciepło przyjęte.

strefa003

IpmactCEE to nie tylko rozpoznawalne kongresy międzynarodowe, ale przede wszystkim płaszczyzna aktywnego nawiązywania kontaktów dla wszystkich aktorów ekosystemu innowacyjnego. Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna posiadała własne stoisko informacyjne podczas kongresu. Odbyliśmy wiele ciekawych rozmów z twórcami nowoczesnych technologii stosowanych,, które znajdują swoje zastosowanie w dzisiejszym świecie finansjery. Należy pamiętać o tym, że zastosowanie technologii to jedna sprawa. Wytworzenie jej to ten element, którego przeprowadzenie oże liczyć na ulgi i przywileje strefowe, z tego też powodu zachęcamy wszystkich nowatorskich inżynierów i nie tylko do nawiązania kontaktu z nami. Być może uda się nam wspólnie stworzyć projekt, który będziecie mogli zrealizować na terenie naszej specjalnej strefy ekonomicznej.

kssse

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo