koronawirus-baner

Gospodarcza inauguracja roku 2019

strefa2W bieżącym roku Gospodarcza inauguracja roku 2019, impreza współorganizowana przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową i Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. miała miejsce w jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast województwa lubuskiego, w Kostrzynie nad Odrą. Tradycją jest, że spotkanie wszystkich najbardziej wpływowych na gospodarkę osób w województwie każdego roku odbywa się w innej miejscowości naszego województwa. Spotkania te są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i poglądów na to, co dzieje się w naszym regionie. Tegoroczne święto lubuskiej gospodarki odbyło się w mieście, które zainicjowało utworzenie jednej z największych i najprężniej rozwijających się specjalnych stref ekonomicznych w Polsce.

prezes ZIPH  Jerzy Korolewicz

Do Kostrzyna nad Odrą zjechali się przedstawiciele firm i instytucji otoczenia biznesowego z całego województwa. Przybyli zaproszeni parlamentarzyści oraz samorządowcy, bez których tworzenie dobrego klimatu inwestycyjnego w regionie byłoby niezwykle trudne. Spotkanie otworzył prezes ZIPH pan Jerzy Korolewicz. W kilku słowach przypomniał zebranym, że Izba w tym roku obchodzi swoje 15-lecie działalności, że zrzesza najważniejszych graczy gospodarczych w regionie oraz swoim doświadczeniem służy podnoszeniu jakości życia gospodarczego w kraju. Pan prezes przywitał zebranych gości z parlamentarzystami, wicewojewodą lubuskim Wojciechem Perczakiem i członkiem zarządu województwa lubuskiego Marcinem Jabłońskim na czele. Zarówno przedstawiciel rządu w terenie, jaki i reprezentant samorządu przekazując przedsiębiorcom najserdeczniejsze życzenia noworoczne, życzyli im również wielu sukcesów na niwie zawodowej, wiedząc, że sukces przedsiębiorców bezpośrednio przekłada się na sukces regionu.

strefa2

Ogólną sytuację gospodarczą w kraju przedstawił pan Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej (KIG) w swoim wystąpieniu pt. „Polska gospodarka w 2019 r.”. W swoim wystąpieniu przedstawił zebranym główne założenia polityki gospodarczej kraju z perspektywy KIG. Była to doskonała okazja do zapoznania się z najważniejszymi czynnikami kształtującymi PKB. W swoim bardzo długim wystąpieniu pan Soroczyński udzielił lubuskim przedsiębiorcom wielu rad, w jaki sposób kształtować swoją działalność w roku 2019 i na co zwrócić szczególną uwagę. Od ogółu do szczegółu przechodząc dr Andrzej Kunt, Burmistrz Kostrzyna nad Odrą przedstawił „Kostrzyn nad Odrą jako dogodne miejsce do lokowania inwestycji”. Jest się czym pochwalić. Liczne inwestycje samorządowe i prywatne w naszym mieście wskazują na dużą dynamikę rozwoju. Burmistrz Kunt zaprezentował również plany na najbliższe miesiące i lata. Jeżeli tylko część z zamierzeń inwestycyjnych dotyczących naszego miasta zostanie zrealizowana Kostrzyn nad Odrą wejdzie do przysłowiowej windy sukcesu, która, pomimo wcześniejszych przejściowych trudności związanych z inwestycjami, wyniesie go na szczyty atrakcyjności nie tylko inwestycyjnej, ale i życiowej dla mieszkańców.

strefa3

Zasady inwestowania w Polskiej Strefie Inwestycji przedstawił prezes zarządu K-S SSE S.A. pan Krzysztof Kielec w swoim wystąpieniu pt. „Cała Polska specjalną strefą ekonomiczną – nowe zasady inwestowania”. Wpisując się w dobry klimat inwestycyjny nakreślony przez pierwszych prelegentów prezes Kielec wskazał w swojej prezentacji na zmiany jakie zaszły w dotychczasowym modelu wsparcia inwestycji i pokazał jak bardzo dostępny dla małego inwestora stał się instrument wsparcia ulgami podatkowymi charakterystycznymi dla działalności objętej statusem specjalnej strefy ekonomicznej.

strefa5

Wszystkie wystąpienia zakończone zostały prelekcją dyrektora ZIPH, pana Stanisława Owczarka na temat „Oferty Zachodniej Izby Przemysłowej na 2019 r.”. Część oficjalna spotkania zakończona został występem artystycznym kwartetu smyczkowego z Filharmonii Gorzowskiej, degustacją wyrobów regionalnych takich firm jak ZEGUŁA, BROWAR WITNICA i Piekarnia LEKS oraz rozmowami kuluarowymi trwającymi prze kilka kolejnych godzin. Kolejny rok gospodarczy w województwie lubuskim rozpoczęty.

Andrzej Kail
Dyrektor ds. Marketingu
Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
strefa

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo