koronawirus-baner

Promocja nowej oferty inwestycyjnej…

Gryfice2Pracownicy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. ruszyli w teren. Misja: promocja korzystnych warunków inwestycyjnych gwarantowanych ustawą o wspieraniu nowych inwestycji. Cel 238 gmin wchodzących w skład obszaru oddziaływania. Czas: jak najszybciej. Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji daje realne szanse na rozwój gospodarczy naszego kraju. Do niedawna, by móc zapewnić dobre warunki do rozwoju przedsiębiorczości należało zrealizować długotrwałe procedury prawne, które umożliwiały objęcie konkretnego terenu statusem specjalnej strefy ekonomicznej.

Dzisiaj cała Polska stała się specjalną strefą ekonomiczną i prawie każdy przedsiębiorca może skorzystać z ulg i preferencji podatkowych gwarantowanych ustawą.

Prawie, oznacza dwa warunki konieczne do spełnienia. Pierwszy warunek polega na tym, że działalność, która będzie lub jest prowadzona nie może zostać wykluczona przez prawodawstwo strefowe z możliwości wsparcia. Drugi warunek składa się z dwóch części. Pierwsza, wymagania ilościowe, tzn. ile należy zainwestować, by móc skorzystać z pomocy publicznej, a druga to wymagania jakościowe, które stanowią uzupełnienie do pierwszej części tego warunku. Sprawa jest oczywiście o wiele bardziej złożona, niż sposób w jaki ją przedstawiam, nie mniej jednak całość procedur jest nie tylko prosta, ale i krótkotrwała. Uważam więc, że warto chociażby zapytać nas, jak to się robi. Zachęcam do kontaktu. Samo również pojechaliśmy w Polskę a spotkania, które organizujemy wraz z samorządami wyglądają tak, jak na załączonych zdjęciach.

Gryfice

W Gryficach w dniu 24.01.2019 w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie przedstawicieli Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z lokalnymi przedsiębiorcami oraz władzami miasta. Spotkanie dotyczyło nowych warunkach inwestowania w Polskiej Strefie Inwestycji. Było to jedno z kolejnych spotkań w cyklu Cała Polska Specjalną Strefą Ekonomiczną.


 

Drezdenko

We wtorek 29.01.2019 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Drezdenku odbyło się spotkanie Burmistrza Drezdenka z lokalnymi przedsiębiorcami. W spotkaniu uczestniczył pan Krzysztof Babij – Główny Specjalista Manager Projektów Inwestycyjnych Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który przedstawił założenia ustawy o wspieraniu nowych inwestycji.


Dobiegniew

W piątek 1.02.2019 w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Dobiegniewie odbyło się spotkanie samorządowców z przedsiębiorcami z terenu tej gminy. Tematem spotkania były sprawy związane ze wsparciem rozwoju gospodarczego regionu. Założenia ustawy o wspieraniu nowych inwestycji prezentowali: Agnieszka Matuła-Dziduch, Starszy Specjalista Manager Projektów Inwestycyjnych oraz Andrzej Kail – Dyrektor ds. Marketingu

 

strefa

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo