koronawirus-baner

WENDRE w trosce o zdrowie

wendre

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet. Najskuteczniejszą metodą walki z tą chorobą jest właściwa profilaktyka. Wczesne wykrycie choroby daje bardzo dobre rokowania i pozwala nawet na całkowite wyleczenie. Firma Wendre Polska, jeden z największych producentów wyrobów pościelowych w Europie, zorganizowała 10 maja b.r. specjalną akcję edukacyjną dla wszystkich kobiet zatrudnionych w fabryce  w Kostrzynie nad Odrą – bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku raka piersi.

 

Wendre od lat troszczy się o dobry sen swoich klientów, dostarczając im tekstylia sypialniane: kołdry, poduszki, poduszki dekoracyjne, materace, topery oraz protektory na materace. Firma od początku swojej działalności, która sięga lat 30 ubiegłego wieku, opiera się na trzech filarach: szacunku dla pracowników, dbałości o najwyższą jakość produktów oraz trosce o środowisko naturalne.

Prowadzimy nasz biznes w sposób odpowiedzialny koncentrując swoje działania na zapewnianiu konsumentom zdrowego i spokojnego snu, dzięki innowacyjnym i zaawansowanym technologicznie produktom – mówi Witold Zając, dyrektor zarządzający Wendre Polska Sp. z o.o. Będąc jednym  z największych producentów tekstyliów sypialnianych na rynku europejskim, który sprzedaje ponad 12 milionów kołder i poduszek rocznie, przykładamy ogromną wagę do stabilnych relacji  z kontrahentami i klientami oraz troski o środowisko naturalne i lokalne społeczności. Wszystkie te działania nie byłyby możliwe bez ogromnego zaangażowania pracowników, którzy są podstawowym filarem naszej działalności i, o których zdrowie oraz bezpieczeństwo troszczymy się każdego dnia – dodaje. Zapewniamy im nie tylko najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny pracy w przyjaznych warunkach, ale także szereg korzyści pozapłacowych, takich jak choćby organizowana na terenie fabryki bezpłatna akcja profilaktyczno-edukacyjna na temat raka piersi, obejmująca wszystkie kobiety zatrudnione w naszej firmie.

Zaangażowanie Wendre na rzecz pracowników

W fabryce Wendre w Kostrzynie nad Odrą, otwartej w 2006 roku, dziś pracuje ponad 100 pracowników. Od początku swojej działalności firma rozszerza pakiet pozapłacowych korzyści dla zatrudnionych, oferując m. in.: dofinansowanie do pełnowartościowych posiłków, naukę języka angielskiego, możliwość dopłat do podnoszenia kwalifikacji np. studiów. Ale to troska o zdrowie, zaczynając od dobrego snu, jest dla Wendre kluczowa. Stąd też idea akcji profilaktycznej i badań USG piersi dla kobiet, planowane w przyszłości dalsze badania i szkolenia profilaktyczne oraz edukacja na temat zdrowego snu.

Wendre na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa konsumentów

Wendre wykorzystuje w swoich produktach innowacyjne technologie, dzięki którym asortyment marki wyróżnia się nie tylko najwyższą jakością, ale także funkcjonalnością i działaniami prozdrowotnymi, niestosowanymi wcześniej na rynku. Doskonałym przykładem jest ultranowoczesna Linia Probiotyczna kołder i poduszek, będąca odpowiedzią na rosnące potrzeby osób cierpiących na alergie spowodowane przez roztocza kurzu domowego. Linia powstała w oparciu o nowatorską technologię, która w naturalny sposób redukuje ilość alergenów znajdujących się w pościeli. W mikrokapsułkach umieszczonych w tkaninie, z której wykonano kołdry i poduszki, zamknięto wyselekcjonowane bakterie probiotyczne. Podczas ruchu uwalniają się one z tkaniny  i w naturalny sposób oczyszczają kołdrę i poduszkę z alergenów. Wiele produktów marki Wendre posiada światowe certyfikaty bezpieczeństwa np. OEKO-TEX Standard 100, jak również certyfikaty Instytutu Hohenstein potwierdzające ich bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Wendre na rzecz środowiska naturalnego

MarkaWendre ma świadomość, że sukces zbudowany na wzroście konsumpcji ma swoją cenę. Dlatego zastanawia się, czy każda nowa inwestycja jest przyjazna dla środowiska? Tylko pozytywna odpowiedź pozwala na dalsze działanie. Fabryki Wendre mają certyfikat ISO 14001, potwierdzający wysokie standardy ochrony środowiska. W każdej fabryce Wendre, także w Kostrzynie nad Odrą, aż 95% odpadów produkcyjnych jest ponownie wykorzystywanych.


Wendre na rzecz lokalnych społeczności

Misją Wendre jest poprawa standardu życia w regionach, a wspieranie lokalnej kultury i sportu jest priorytetem we wszystkich lokalizacjach, w których znajdują się zakłady produkcyjne. W Polsce Wendre wspiera m. in. Puchar Polski Kadetów w zapasach, Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt Puchar Cup czy coroczny Jarmark św. Dominika w Kostrzynie nad Odrą.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo