taniec007 uks4 strefa005 7 _DSC8414 pasieka_zima_3 team-3373638_960_720 zs1 rozklad bukmacher
preload image preload image

Taneczny Klub Sportowy Rapsodia to organizacja z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie tańca. Zajęcia prowadzi również w Kostrzynie nad Odrą - zapraszamy ! ! !

Rewelacyjnie spisali się podopieczni trenera Norberta Grabarskiego, którzy wzięli udział w XVIII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „Futbol na TAK” w Głuchołazach w dniach 13-15 grudnia 2019 roku.

Jesień, jak każdego roku kojarzy się nam, pracownikom Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z jednym, a mianowicie wzmożoną aktywnością marketingowo-promocyjną...

6 grudnia zgromadzili się sympatycy świątecznego biegania. W tym roku niestety pogoda nie rozpieszczała biegaczy a mimo to na starcie zameldowały się tradycyjnie całe rodziny od najmłodszych do najstarszych...

Znamy zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, który obowiązywać będzie od 15 grudnia. Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać z dniem 15.12.2019 r. poniżej.

Taka pogoda nie sprzyja przyrodzie, bo nie wchodzi w stan spoczynku. Pszczelarze obserwują ruch pszczół na wylotkach co świadczy o tym, że jeszcze nie są w zwartym typowo jesienno-zimowym kłębie.

Miło nam poinformować, że Kostrzyn nad Odrą został grantobiorcą i otrzymał dofinansowanie w kwocie 83.993,60 zł na realizację projektu „E-aktywni mieszkańcy Gminy Kostrzyn nad Odrą”

Otwarcie nowej siedziby firmy symulacyjnej „Heban” w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą oraz Apel Szkolny z okazji Dnia Patrona...

UWAGA! Z dniem 1 stycznia 2020 roku komunikacja miejska zmienia swój rozkład. Tradycyjnie już publikujemy rozkład jazdy kostrzyńskich autobusów...

Legalny bukmacher LVBet odświeżył niedawno swoją stronę internetową. Serwis działa teraz znacznie szybciej oraz ma lepszy, bardziej intuicyjny interfejs.

kssse

Wernisaż młodej kultury

Łukasz Dombek i Agnieszka IlczukOd samego początku jej powstania nikt nie mógł jej zdefiniować. Dziś jest tak popularna, że obcujemy z nią i nie zastanawiamy się nawet co  oznacza. Czy kultura jest dzisiaj tylko nic nie znaczącym określeniem? Pustą formą, która już nie potrafi pobudzić nas do metafizycznego postrzegania świata? Z wielką satysfakcją należy podchodzić do każdej kulturalnej inicjatywy. Zwłaszcza, gdy pojawia się ona zupełnie spontanicznie i wnosi nową formę kontaktu ze Sztuką.

  

Wernisaż młodej sztuki

W sobotę 23 marca w pubie „Kanarek” miała miejsce zupełnie osobliwa wystawa fotografii. W tym dniu młoda kostrzyńska fotografka, zaledwie 17-letnia Agnieszka Ilczuk, zaprezentowała swoją fotografię szerszej publiczności. Był to jednocześnie artystyczny debiut Agnieszki, która robieniem profesjonalnych zdjęć zajmuje się zaledwie od trzech lat. Wystawa składała się z fotografii skoncentrowanych w dwóch tematach. Zdjęcia poświęcone były tematyce Powstania Warszawskiego oraz zawierały portrety wkomponowane w motyw martwej natury. Ciekawym pomysłem była także techniczna forma prezentacji zdjęć. Wszystkie fotografie były naklejone na papierowe torebki, tworząc jednocześnie dwustronny obraz. Innowacyjnym pomysłem na sztukę było także to, że prace stanowiły tymczasowy element dekoracji lokalu i każdy mógł bezpośrednio obcować ze sztuką.

Kuratorem galerii był Łukasz Dombek, którego zapytaliśmy o szczegóły tego nietypowego wernisażu:
- Skąd pomysł na taką wystawę?
- Postanowiliśmy przełamać stereotyp, że sztuka kojarzy się tylko z określonym schematem, organizowanym dla wąskiej grupy ludzi. Tą wystawą zamierzamy rozpocząć promocję młodych talentów, którzy nie mają możliwości dotarcia do szerszej publiczności. Już w kwietniu chcemy z grupą przyjaciół powołać stowarzyszenie, które będzie do takich ludzi docierało. W ten sposób będziemy promować naszą lokalną kulturę w naszym województwie i poza nim. Chcemy, aby ten obywatelski projekt dotarł do jak najszerszego grana, zwłaszcza młodych artystów, którzy mają ciekawy pomysł na prezentowanie osobliwej sztuki.

- Kiedy możemy spodziewać się kolejnej inicjatywy?
- Już w kwietniu planujemy zorganizować nietypowy koncert hip-hopowy. Projekt będzie organizowany w ramach „Wernisażu młodej kultury”. Szczegóły tego przedsięwzięcia podamy na  początku kwietnia m.in. na internetowej stronie Przeglądu Kostrzyńskiego. Jednocześnie zachęcamy młodych kostrzyńskich artystów i miłośników kultury do współpracy, zwłaszcza w ramach powstającego stowarzyszenia o nazwie „Nowoczesne Lubuskie”. W ten sposób chcemy zintegrować wszystkich ludzi, którzy mają innowacyjne podejście do społecznych kwestii, zwłaszcza kulturalnych.

- Dziękujemy za rozmowę

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

  rap latino
od 6 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
rap pary
od 8 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
tennis
9 stycznia, 18:00
Hala przy ul. Wojska Polskiego 5
 
wosp-1
11 stycznia, 15:00
Park Miejski
 
plakat KOSTRZYN NAD ODRĄ
16 stycznia
Stadion MOSiR
 
akcja karmnik2019-2020
AKCJA KARMNIK
najbliższe spotkanie:
26 stycznia, godz. 8:00
 
Poznań1
23 luty, godz. 17:00
Noworoczna Gala Wiedeńska
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 12/2019 - GRUDZIEŃ 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 12(82)/2019 - GRUDZIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WARTO ODWIEDZIĆ

Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą 

 MOSiR w Kostrzynie nad Odrą

kck

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych

Klub Żeglarski "Delfin" w Kostrzynie nad Odrą

 Park Narodowy "Ujście Warty"

zew


strefa logo

Invest in The West

 

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo