koronawirus-baner

tatar granice pilka maska droga 4etap dzieci 700x295 rozklad wybory
preload image preload image

Kogo reprezentował Przewodniczący Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Marek Tatarewicz, który zapomniał chyba na ostatniej Sesji Rady Miasta, że nie jest Prezesem Spóldzielni Mieszkaniowej Morena, tylko radnym...

13 czerwca Polacy po powrocie do kraju nie będą musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny. Również obywatele Unii Europejskiej będą mogli bez przeszkód wjeżdżać do Polski.

Częściowe otwarcie stadionów dla kibiców - już od 19 czerwca. Fani piłki nożnej będą mogli zająć do 25 proc. miejsc na stadionach. Więcej poniżej...

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chroni siebie i innych.

Chciałbym ogłosić wszem i wobec, że znajdująca się w zasobach Powiatu Gorzowskiego ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego już w ciągu kilkunastu miesięcy zyska nowe oblicze - pisze Andrzej Kail

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Co się zmieni od 30 maja, a co od 3 czerwca? Warto zapoznać się z nowymi, aktualnymi zaleceniami (źródło: gov.pl/koronawirus/)

decyzją Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą, w bieżącym roku szkolnym 2019/2020 wszystkie przedszkola publiczne w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) będą funkcjonowały i sprawowały opiekę nad dziećmi!

Akademia Futbolu i UKS Czwórka, UKS Nukleon, SKF Olimp, SKF Renschu, Kostrzyński Klub Karate Shotokan z dofinansowaniem w Rządowym Programie "Klub!" Niestety, zawiodła TS Celuloza i UKS celuloza, które nieprawidłowo złożyły swoje wnioski...

UWAGA! Z dniem 22 kwietnia 2020 br. ponownie uruchomiony zostaje zbiorowy transport drogowy na terenie miasta Kostrzyn nad Odrą.

W najbliższych wyborach prezydenckich nie trzeba iść do lokalu wyborczego, by oddać swój głos. Urząd Miasta Kostrzyn nad Odrą odpowiada na najczęściej zadawane pytania.

kssse

O Szumiłowie i nie tylko

SzumiłowoW dniu 20 lutego w świetlicy osiedlowej na Szumiłowie odbyło się spotkanie mieszkańców osiedla z przedstawicielami władz miasta reprezentowanych przez burmistrza Andrzeja Kunta, zastępcę burmistrza Zbigniewa Biedulskiego, przewodniczącego rady miasta Tadeusza Łysiaka oraz radnych: Krystynę  Srokowską i Michała Kunta. Na spotkanie zorganizowane przez Zarząd Osiedla Szumiłowo przybyło kilkudziesięciu mieszkańców tej dzielnicy. Zebranie otworzył przedstawiciel Zarządu Adam Strelczuk, który na wstępie przedstawił rezultaty działalności zarządu.

W ciągu ostatniego roku dzięki społecznej pracy wielu mieszkańców, finansowego wsparcia ze strony prywatnych sponsorów oraz dzięki współpracy z władzami miasta Zarząd osiedla doprowadził m. in. do wyremontowania i wyposażenia świetlicy osiedlowej, ogrodzenia placu zabaw, zorganizowania zabawy andrzejkowej, festynu, utwardzenia nawierzchni drogi na ul. Brzoskwiniowej. Mieszkańcy osiedla po otrzymaniu z Urzędu Miasta kostki polbrukowej samodzielnie położyli odcinek chodnika na placu zabaw.

W trakcie spotkania mieszkańcy poruszali szereg problemów  z jakimi borykają się na co dzień. Wskazywano głównie na złą jakość dróg na osiedlu, problemy z melioracją, podtopieniami, brakiem dojazdów i wjazdów na boczne ulice, jak również z brakiem odpowiedniej sygnalizacji poziomej na ul. Szumiłowskiej. Wspólnie z burmistrzem Andrzejem Kuntem debatowano o możliwościach i technikach utwardzenia nawierzchni dróg gruntowych, burmistrz poinformował o planach działań miasta w celu poprawy ich jakości, o pracach melioracyjnych jakie w tym roku rozpoczną się na Szumiłowie oraz o trudnościach z pozyskaniem przez samorządy pieniędzy na budowę dróg osiedlowych.

Osobnym tematem poruszanym na spotkaniu były zmiany jakie wprowadza nowa ustawa o gospodarce śmieciami. Padały pytania dotyczące stawek opłat za śmieci, obowiązków jakie spoczywać będą na mieszkańcach i sposobie gospodarowania odpadami. Szczegółowych wyjaśnień w tej dziedzinie udzielali zastępca burmistrza Zbigniew Biedulski wraz z przewodniczącym Rady Miasta Tadeuszem Łysiakiem. Uzgodniono, iż w najbliższym czasie dojdzie do następnego spotkania na osiedlu, poświęconego głównie reformie „śmieciowej.

Mieszkańców interesowały również tematy dotyczące całego miasta. Burmistrz przedstawił plany inwestycyjne Kostrzyna na najbliższy rok. Poruszył m in. temat budowy żłobka, przebudowy rynku miejskiego, budowy ulic, otwarcia stałej wystawy w muzeum Twierdzy Kostrzyn. Burmistrz zaprosił również mieszkańców do współpracy przy ustalaniu priorytetów inwestycyjnych miasta, na lata  2014-2020.

W tym to bowiem okresie Polska, również Kostrzyn, będą mogły starać się o dofinansowanie unijne, dlatego ważne jest aby do tego czasu władze miasta przy pomocy mieszkańców i po zasięgnięciu ich opinii przygotowały gotowe projekt inwestycyjne. Miasto planuje m.in. budowę systemu ścieżek rowerowych, Przystani Delfin, promenady nadwarciańskiej i rewitalizacji Bastionu Król.

Na zakończenie należy z pełnym przekonaniem stwierdzić, że Osiedle Szumiłowo dzięki społecznej, codziennej pracy ich zarządów i wszystkich mieszkańców są doskonałym przykładem samoorganizacji się mieszkańców i dowodem na to, że w dzisiejszych czasach takie wartości jak troska o dobro wspólne, czy postawa obywatelska nie są w zaniku. Powinno to stanowić wzór dla kostrzynian z innych dzielnic naszego miasta.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WARTO ODWIEDZIĆ

Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą 

 MOSiR w Kostrzynie nad Odrą

kck

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych

Klub Żeglarski "Delfin" w Kostrzynie nad Odrą

 Park Narodowy "Ujście Warty"

zew


strefa logo

Invest in The West

 

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo