taniec007 uks4 strefa005 7 _DSC8414 pasieka_zima_3 team-3373638_960_720 zs1 rozklad bukmacher
preload image preload image

Taneczny Klub Sportowy Rapsodia to organizacja z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie tańca. Zajęcia prowadzi również w Kostrzynie nad Odrą - zapraszamy ! ! !

Rewelacyjnie spisali się podopieczni trenera Norberta Grabarskiego, którzy wzięli udział w XVIII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „Futbol na TAK” w Głuchołazach w dniach 13-15 grudnia 2019 roku.

Jesień, jak każdego roku kojarzy się nam, pracownikom Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z jednym, a mianowicie wzmożoną aktywnością marketingowo-promocyjną...

6 grudnia zgromadzili się sympatycy świątecznego biegania. W tym roku niestety pogoda nie rozpieszczała biegaczy a mimo to na starcie zameldowały się tradycyjnie całe rodziny od najmłodszych do najstarszych...

Znamy zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, który obowiązywać będzie od 15 grudnia. Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać z dniem 15.12.2019 r. poniżej.

Taka pogoda nie sprzyja przyrodzie, bo nie wchodzi w stan spoczynku. Pszczelarze obserwują ruch pszczół na wylotkach co świadczy o tym, że jeszcze nie są w zwartym typowo jesienno-zimowym kłębie.

Miło nam poinformować, że Kostrzyn nad Odrą został grantobiorcą i otrzymał dofinansowanie w kwocie 83.993,60 zł na realizację projektu „E-aktywni mieszkańcy Gminy Kostrzyn nad Odrą”

Otwarcie nowej siedziby firmy symulacyjnej „Heban” w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą oraz Apel Szkolny z okazji Dnia Patrona...

UWAGA! Z dniem 1 stycznia 2020 roku komunikacja miejska zmienia swój rozkład. Tradycyjnie już publikujemy rozkład jazdy kostrzyńskich autobusów...

Legalny bukmacher LVBet odświeżył niedawno swoją stronę internetową. Serwis działa teraz znacznie szybciej oraz ma lepszy, bardziej intuicyjny interfejs.

kssse

O Szumiłowie i nie tylko

SzumiłowoW dniu 20 lutego w świetlicy osiedlowej na Szumiłowie odbyło się spotkanie mieszkańców osiedla z przedstawicielami władz miasta reprezentowanych przez burmistrza Andrzeja Kunta, zastępcę burmistrza Zbigniewa Biedulskiego, przewodniczącego rady miasta Tadeusza Łysiaka oraz radnych: Krystynę  Srokowską i Michała Kunta. Na spotkanie zorganizowane przez Zarząd Osiedla Szumiłowo przybyło kilkudziesięciu mieszkańców tej dzielnicy. Zebranie otworzył przedstawiciel Zarządu Adam Strelczuk, który na wstępie przedstawił rezultaty działalności zarządu.

W ciągu ostatniego roku dzięki społecznej pracy wielu mieszkańców, finansowego wsparcia ze strony prywatnych sponsorów oraz dzięki współpracy z władzami miasta Zarząd osiedla doprowadził m. in. do wyremontowania i wyposażenia świetlicy osiedlowej, ogrodzenia placu zabaw, zorganizowania zabawy andrzejkowej, festynu, utwardzenia nawierzchni drogi na ul. Brzoskwiniowej. Mieszkańcy osiedla po otrzymaniu z Urzędu Miasta kostki polbrukowej samodzielnie położyli odcinek chodnika na placu zabaw.

W trakcie spotkania mieszkańcy poruszali szereg problemów  z jakimi borykają się na co dzień. Wskazywano głównie na złą jakość dróg na osiedlu, problemy z melioracją, podtopieniami, brakiem dojazdów i wjazdów na boczne ulice, jak również z brakiem odpowiedniej sygnalizacji poziomej na ul. Szumiłowskiej. Wspólnie z burmistrzem Andrzejem Kuntem debatowano o możliwościach i technikach utwardzenia nawierzchni dróg gruntowych, burmistrz poinformował o planach działań miasta w celu poprawy ich jakości, o pracach melioracyjnych jakie w tym roku rozpoczną się na Szumiłowie oraz o trudnościach z pozyskaniem przez samorządy pieniędzy na budowę dróg osiedlowych.

Osobnym tematem poruszanym na spotkaniu były zmiany jakie wprowadza nowa ustawa o gospodarce śmieciami. Padały pytania dotyczące stawek opłat za śmieci, obowiązków jakie spoczywać będą na mieszkańcach i sposobie gospodarowania odpadami. Szczegółowych wyjaśnień w tej dziedzinie udzielali zastępca burmistrza Zbigniew Biedulski wraz z przewodniczącym Rady Miasta Tadeuszem Łysiakiem. Uzgodniono, iż w najbliższym czasie dojdzie do następnego spotkania na osiedlu, poświęconego głównie reformie „śmieciowej.

Mieszkańców interesowały również tematy dotyczące całego miasta. Burmistrz przedstawił plany inwestycyjne Kostrzyna na najbliższy rok. Poruszył m in. temat budowy żłobka, przebudowy rynku miejskiego, budowy ulic, otwarcia stałej wystawy w muzeum Twierdzy Kostrzyn. Burmistrz zaprosił również mieszkańców do współpracy przy ustalaniu priorytetów inwestycyjnych miasta, na lata  2014-2020.

W tym to bowiem okresie Polska, również Kostrzyn, będą mogły starać się o dofinansowanie unijne, dlatego ważne jest aby do tego czasu władze miasta przy pomocy mieszkańców i po zasięgnięciu ich opinii przygotowały gotowe projekt inwestycyjne. Miasto planuje m.in. budowę systemu ścieżek rowerowych, Przystani Delfin, promenady nadwarciańskiej i rewitalizacji Bastionu Król.

Na zakończenie należy z pełnym przekonaniem stwierdzić, że Osiedle Szumiłowo dzięki społecznej, codziennej pracy ich zarządów i wszystkich mieszkańców są doskonałym przykładem samoorganizacji się mieszkańców i dowodem na to, że w dzisiejszych czasach takie wartości jak troska o dobro wspólne, czy postawa obywatelska nie są w zaniku. Powinno to stanowić wzór dla kostrzynian z innych dzielnic naszego miasta.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

  rap latino
od 6 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
rap pary
od 8 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
tennis
9 stycznia, 18:00
Hala przy ul. Wojska Polskiego 5
 
wosp-1
11 stycznia, 15:00
Park Miejski
 
plakat KOSTRZYN NAD ODRĄ
16 stycznia
Stadion MOSiR
 
akcja karmnik2019-2020
AKCJA KARMNIK
najbliższe spotkanie:
26 stycznia, godz. 8:00
 
Poznań1
23 luty, godz. 17:00
Noworoczna Gala Wiedeńska
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 12/2019 - GRUDZIEŃ 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 12(82)/2019 - GRUDZIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WARTO ODWIEDZIĆ

Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą 

 MOSiR w Kostrzynie nad Odrą

kck

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych

Klub Żeglarski "Delfin" w Kostrzynie nad Odrą

 Park Narodowy "Ujście Warty"

zew


strefa logo

Invest in The West

 

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo