taniec007 uks4 strefa005 7 _DSC8414 pasieka_zima_3 team-3373638_960_720 zs1 rozklad bukmacher
preload image preload image

Taneczny Klub Sportowy Rapsodia to organizacja z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie tańca. Zajęcia prowadzi również w Kostrzynie nad Odrą - zapraszamy ! ! !

Rewelacyjnie spisali się podopieczni trenera Norberta Grabarskiego, którzy wzięli udział w XVIII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „Futbol na TAK” w Głuchołazach w dniach 13-15 grudnia 2019 roku.

Jesień, jak każdego roku kojarzy się nam, pracownikom Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z jednym, a mianowicie wzmożoną aktywnością marketingowo-promocyjną...

6 grudnia zgromadzili się sympatycy świątecznego biegania. W tym roku niestety pogoda nie rozpieszczała biegaczy a mimo to na starcie zameldowały się tradycyjnie całe rodziny od najmłodszych do najstarszych...

Znamy zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, który obowiązywać będzie od 15 grudnia. Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać z dniem 15.12.2019 r. poniżej.

Taka pogoda nie sprzyja przyrodzie, bo nie wchodzi w stan spoczynku. Pszczelarze obserwują ruch pszczół na wylotkach co świadczy o tym, że jeszcze nie są w zwartym typowo jesienno-zimowym kłębie.

Miło nam poinformować, że Kostrzyn nad Odrą został grantobiorcą i otrzymał dofinansowanie w kwocie 83.993,60 zł na realizację projektu „E-aktywni mieszkańcy Gminy Kostrzyn nad Odrą”

Otwarcie nowej siedziby firmy symulacyjnej „Heban” w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą oraz Apel Szkolny z okazji Dnia Patrona...

UWAGA! Z dniem 1 stycznia 2020 roku komunikacja miejska zmienia swój rozkład. Tradycyjnie już publikujemy rozkład jazdy kostrzyńskich autobusów...

Legalny bukmacher LVBet odświeżył niedawno swoją stronę internetową. Serwis działa teraz znacznie szybciej oraz ma lepszy, bardziej intuicyjny interfejs.

kssse

"Kostrzyńskie dekady 1960-2010”

Alicja Kaptocz

21 lutego odbył się wieczór autorski Alicji Kłaptocz. Uznana kostrzyńska publicystka i regionalistka  zaprezentowała swoją najnowszą książkę pt. „Kostrzyńskie dekady 1960-2010”. Nie mogło zabraknąć na nim ważnych gości z Burmistrzem Miasta Kostrzyna nad Odrą Andrzejem Kuntem, w-ce starostą Grzegorzem Tomczakiem, w-ce prezesem K-SSSE Romanem Dziduchem czy Przewodniczącym Rady Miasta Tadeuszem Łysiakiem na czele. Lista gości byłaby zresztą bardzo długa, bowiem wśród niemal setki osób na sali było bardzo dużo ważnych dla powojennej historii miasta postaci. Poniżej relacja ze spotkania.

 Andrzej Kunt otwiera spotkanie

Wieczór otworzył A. Kunt słowami: „Spotkaliśmy się dzisiaj na wyjątkowym wydarzeniu, obok którego nie mogliśmy przejść obojętnie. Są Państwo pierwszymi, którzy mogą się zapoznać z książką „Kostrzyńskie dekady 1960-2010”. Jest to wydarzenie wyjątkowe także pod innym względem – rzadko zdarza się bowiem, żeby spotykali się: autor i bohaterowie książki. Zdecydowana większość z nas żyła bowiem w tych czasach, które zostały w niej opisane. Ta książka jest dla nas ważna, bo jest wiarygodna, trwała a co najważniejsze będzie czytana. I będzie czytana nie tylko w Kostrzynie nad Odrą, ale także wszędzie gdzie dotrze.” Po tych słowach głos zabrała autorka, która w ekspresowym tempie „przebiegła” przez 50 lat powojennej historii miasta. Nie mogło zabraknąć także ciekawostek, jak choćby informacja, że na jednym ze zdjęć przedstawiających autobus w tajemniczej torbie zawieszonej na zderzaku znajdowały się… robaki! Tak, robaki, bowiem celem wyjazdu było także wędkowania, a Panie nie chciały się zgodzić aby zawartość torebki jechała razem z nimi. Padło także wiele ważnych informacji o tym, jak zmieniło się miasto w ostatnich dekadach. O zawartości książki przekonają się jednak Państwo najlepiej podczas jej lektury.

Drzewiczanie dla Alicji Kłaptocz

Ważnym punktem spotkania było uroczyste wręczenie książek zaproszonym gościom. Wśród nich byli: syn Ludwika Banaszaka oraz inni goście z Polski, którzy przybyli specjalnie na tą uroczystość. Dyrektor Muzeum Twierdzy Kostrzyn Ryszard Skałba zdradził „przy okazji”, że już w tym roku być może ukażą się wspomnienia innego Kostrzynianina. Nie zabrakło także gości zza granicy co także świadczy o randze tego wydarzenia – wśród nich znalazł się przedwojenny mieszkaniec miast Klaus Thiel i autor serwisu internetowego opisującego dzieje miasta Andy Steinhauf. Nie mogło obejść się także bez wyjątkowych życzeń dla autorki – specjalny występ przygotował dla Pani Alicji Zespół Śpiewaczy Drzewiczanie którzy na scenę wprowadził najmłodszych adeptów piosenki z Klubu Piosenki Dziecięcej przy KCK.    Pan Tadeusz Kramek zaprezentował swój wiersz, który napisał specjalnie, aby uczcić twórczość Pani Kłaptocz. Podczas podpisywania swojej książki Autorka poza serdecznymi gratulacjami otrzymała także wiele bukietów kwiatów i wyjątkowy prezent od Przewodniczącego Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą - wieczne pióro. Pani Alicja Kłaptocz zrewanżowała się obietnicą, że już wkrótce postara się napisać kolejną książkę, żartobliwie stwierdzając przy tym, że to niebezpieczne dawać pióro pisarzowi. Dając bowiem narzędzie daje się impuls do kolejnego wysiłku. Jestem przekonany, że Czytelnicy, w tym również ja, z niecierpliwością będą oczekiwać na kolejną publikację naszej regionalnej kronikarki!

 

Wielki Kronikarz Naszego miasta
autor: Tadeusz Kramek

Znany Kronikarz Kadłubek Długosz
Opisywali Polski Dzieje
Naszą Kronikarkę Alusie K
Każdy w Kostrzynie zna
Ona opisuje Kostrzyńskie Dzieje
Powojenne Nasze Pompeje

Dzięki opisom pani Alusi
wiemy jak było dawniej
i jak dziś być musi

Alusia na Gruzach mieszkała
z pierwszą Grupą Pionierów
do Kostrzyna przyjechała
Woń spalenizny ciemności
Nieraz ze strachem ulice przemierzała
Młoda śliczna dziewczyna
życie w tym zniszczonym Mieście zaczyna

Przez to bohaterką się staje
Wiążę życie z Kostrzynem
w tym zniszczonym Mieście zostaje
Po ukończeniu Szkoły
w KZP pracuje długie lata
Bakcylem Historii Kostrzyna
zaraził Ją Jej Tata

Dzięki naszej Alusi
wiemy jak po wojnie tu było
jak tym pierwszym Pionierom
w naszym Mieście się żyło

Dziś za te Opisy
dzięki Jej składamy
Całujemy rączki
Kwiaty jej wręczamy

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

  rap latino
od 6 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
rap pary
od 8 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
tennis
9 stycznia, 18:00
Hala przy ul. Wojska Polskiego 5
 
wosp-1
11 stycznia, 15:00
Park Miejski
 
plakat KOSTRZYN NAD ODRĄ
16 stycznia
Stadion MOSiR
 
akcja karmnik2019-2020
AKCJA KARMNIK
najbliższe spotkanie:
26 stycznia, godz. 8:00
 
Poznań1
23 luty, godz. 17:00
Noworoczna Gala Wiedeńska
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 12/2019 - GRUDZIEŃ 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 12(82)/2019 - GRUDZIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WARTO ODWIEDZIĆ

Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą 

 MOSiR w Kostrzynie nad Odrą

kck

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych

Klub Żeglarski "Delfin" w Kostrzynie nad Odrą

 Park Narodowy "Ujście Warty"

zew


strefa logo

Invest in The West

 

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo