koronawirus-baner

tatar granice pilka maska droga 4etap dzieci 700x295 rozklad wybory
preload image preload image

Kogo reprezentował Przewodniczący Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Marek Tatarewicz, który zapomniał chyba na ostatniej Sesji Rady Miasta, że nie jest Prezesem Spóldzielni Mieszkaniowej Morena, tylko radnym...

13 czerwca Polacy po powrocie do kraju nie będą musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny. Również obywatele Unii Europejskiej będą mogli bez przeszkód wjeżdżać do Polski.

Częściowe otwarcie stadionów dla kibiców - już od 19 czerwca. Fani piłki nożnej będą mogli zająć do 25 proc. miejsc na stadionach. Więcej poniżej...

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chroni siebie i innych.

Chciałbym ogłosić wszem i wobec, że znajdująca się w zasobach Powiatu Gorzowskiego ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego już w ciągu kilkunastu miesięcy zyska nowe oblicze - pisze Andrzej Kail

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Co się zmieni od 30 maja, a co od 3 czerwca? Warto zapoznać się z nowymi, aktualnymi zaleceniami (źródło: gov.pl/koronawirus/)

decyzją Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą, w bieżącym roku szkolnym 2019/2020 wszystkie przedszkola publiczne w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) będą funkcjonowały i sprawowały opiekę nad dziećmi!

Akademia Futbolu i UKS Czwórka, UKS Nukleon, SKF Olimp, SKF Renschu, Kostrzyński Klub Karate Shotokan z dofinansowaniem w Rządowym Programie "Klub!" Niestety, zawiodła TS Celuloza i UKS celuloza, które nieprawidłowo złożyły swoje wnioski...

UWAGA! Z dniem 22 kwietnia 2020 br. ponownie uruchomiony zostaje zbiorowy transport drogowy na terenie miasta Kostrzyn nad Odrą.

W najbliższych wyborach prezydenckich nie trzeba iść do lokalu wyborczego, by oddać swój głos. Urząd Miasta Kostrzyn nad Odrą odpowiada na najczęściej zadawane pytania.

kssse

Dzień kobiet u Seniorów

Dzień Kobiet u SeniorówW dniu 12 marca na sali ECSSiON „Kręgielnia”  już od godziny 15:00 trwały przygotowania  do spotkania integracyjnego  członków Kostrzyńskiego Stowarzyszenia „Człowiekiem Jestem” połączone z Dniem Kobiet. Przybyło około 70 osób, w zdecydowanej większości seniorki. Panowie poustawiali stoły i krzesła, przywieźli także poczęstunek i napoje, które wspólnie z Paniami rozstawili na udekorowanych specjalnie na tą okazję stołach. Po godzinie sala była już gotowa na przyjęcie gości, a z sąsiedniego pomieszczenia unosił się przyjemny zapach przygotowywanych potraw.

Dzień Kobiet u Seniorów 2013

Otwierając spotkanie Przewodniczący Stowarzyszenia Jerzy Wanat przywitał szczególnie serdecznie zaproszonych gości wśród których byli Przemysław Jocz (Wydział Oświaty, Kultury i Opieki Urzędu Miasta w Kostrzynie nad Odrą) i Julita Szkudlarek  (koordynatorka ds. organizacji pozarządowych). Następnie J. Wanat przedstawił rys historyczny obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet. Zdał też krótką relację z odbytych w tym roku imprez: spotkania opłatkowego, spartakiady seniorów oraz udziału w konferencji dotyczącej problemów osób niepełnosprawnych. Poinformował tez o planowanych w tym roku przedsięwzięciach: wycieczek pieszych, rowerowych i autokarowych (w tym 2-dniowej do Kołobrzegu i Pobierowa). Spartakiady letniej seniorów z udziałem kilkunastu organizacji pozarządowych i nie tylko. „Marszobiegu po zdrowie” . Planowanych spotkaniach z lekarzami, pracownikami i radnymi Rady Miasta. Przewodniczący mówił też o następnej dostawie żywności, z której korzysta co miesiąc 210 członków Stowarzyszenia.

Dzień Kobiet u Seniorów 2013

Wystąpienie swoje zakończył życzeniami dla wszystkich Pań , co było sygnałem dla Panów aby obdarowali Panie kwiatami i czekoladami. Lampką wina wzniesiono toast za zdrowie Pań po czym rozpoczęto biesiadę , podczas której Panowie usługiwali Paniom.  Na stołach nie zabrakło urozmaiconych potraw, ciast i ciasteczek wykonanych przez członków Stowarzyszenia, owoców, napoi, itp. Podczas biesiady odbył się koncert Marcina Czelina na instrumentach klawiszowych oraz liczne konkursy. Dużym zainteresowaniem cieszył się zwłaszcza konkurs wiedzy o Stowarzyszeniu, mieście i powiecie, w którym zwyciężył Adam Krupa. Przeprowadzono też kilka konkursów sprawnościowych i na najlepszy dowcip. Wszystkie osoby biorące w nich udział, bez względu na zajęte miejsce, były obdarowane drobnymi nagrodami rzeczowymi. Przeprowadzono też licytację kilkunastu przedmiotów. Zebrane w ten sposób środki przeznaczona zostanie na opłacenie rocznych składek najbiedniejszych członków Stowarzyszenia.

Dzień Kobiet u Seniorów 2013

To ponad czterogodzinne spotkanie dostarczyło zwłaszcza Paniom wielu niezapomnianych wzruszeń, był także czas na rozmowy i zabawę oraz lepsze poznanie siebie. Z przeprowadzonych rozmów wynikało, że ta forma integracji wszystkim się podobała. Dodać też należy, że uczestników spotkania kosztowało ono do 15 złotych od osoby a blisko połowę wydatków dofinansował Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą.  Organizatorami tej jakże udanej imprezy był Zarząd KS „Człowiekiem Jestem” który serdecznie dziękuje w tym miejscu wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WARTO ODWIEDZIĆ

Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą 

 MOSiR w Kostrzynie nad Odrą

kck

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych

Klub Żeglarski "Delfin" w Kostrzynie nad Odrą

 Park Narodowy "Ujście Warty"

zew


strefa logo

Invest in The West

 

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo