koronawirus-baner

tatar norma 25maj maska firmy sports kail zasady rozklad umk
preload image preload image

Kogo reprezentował Przewodniczący Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Marek Tatarewicz, który zapomniał chyba na ostatniej Sesji Rady Miasta, że nie jest Prezesem Spóldzielni Mieszkaniowej Morena, tylko radnym...

Od 20 kwietnia zmienią się niektóre zasady bezpieczeństwa. Podejmujemy ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki. Proces ten będzie podzielony na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli.

Od 25 maja br. przywracamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Od 1 czerwca br. uczniowie pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chroni siebie i innych.

Nawet 670 tys. polskich firm skorzysta z nowego programu skierowanego do przedsiębiorstw, które ucierpiały wskutek pandemii koronawirusa. Do mikrofirm, MŚP i dużych przedsiębiorstw trafi prawie 100 mld złotych – z czego nawet 60 mld zł to środki bezzwrotne.

Premier: Znosimy kolejne ograniczenia. Otwieramy boiska, wraca ekstraklasa. Od 4 maja powoli wracamy na boiska,orliki, korty... sportowcy odetchnęli z ulgą!

Felieton Andrzeja Kaila, Przewodniczącego Rady Powiatu Gorzowskiego, który komentuje sytuację w naszym mieście, Powiecie i nie tylko... jak zwykle z wrodzoną dozą inteligencji i szczyptą ironii - mocne!

Obowiązek zasłaniania ust i nosa już wkrótce, a zasady bezpieczeństwa na dłużej - sczegóły na stronie www.gov.pl/koronawirus - POLECAMY

UWAGA! Z dniem 22 kwietnia 2020 br. ponownie uruchomiony zostaje zbiorowy transport drogowy na terenie miasta Kostrzyn nad Odrą.

Z dniem 22 kwietnia br.  pomoc mieszkańcom jest możliwa również poprzez bezpośrednią obsługę interesantów. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa!

kssse

Kolejna edycja Odrzańskiej Rady Młodzieżowej

Odrzańska Rada MłodzieżowaJak wspominałem w moich wcześniejszych artykułach, Odrzańska Rada Młodzieżowa (Oderjugendrat) to licząca ok. 24 osób grupa młodzieży z Boleszkowic, Kostrzyna, Seelow i Letschin, mająca na celu zwiększenie udziału młodych ludzi w lokalnych sprawach politycznych czy społecznych (listę poszczególnych postulatów można znaleźć na oficjalnej stronie ORM). Z naszej szkoły udział w projekcie biorą: Klaudia Czarnecka (II M), Iwo Germanow, Andżelika Czak, Aleksandra Kaźmierska oraz Kacper Neumann (II J).

Warsztaty filmowe

Pierwszego dnia mieliśmy zostać przydzieleni do jednej z dwóch grup – moderatorskiej i filmowej. Cała ekipa kostrzyńska wylądowała w tej drugiej. Naszym zadaniem było m. in. nagrywanie spotkania w naszej szkole, które miało miejsce w poniedziałek 4. marca w sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie, czy dyskusji z Radą 40 – latków (to już w Trebnitz). Jednak nasza praca nie polegała tylko na obsłudze takiej prostej maszynki, jaką jest kamera, charakterystyczną cechą pracy tej grupy była analiza nagranego materiału (również z poprzednich edycji), przycinanie, montaż filmu i tym podobne. Naszym głównym celem jest dodanie ważniejszych scen z filmu do spotu, nad którym pracujemy. Teraz słówko o samym poniedziałkowym spotkaniu w naszej szkole.

posiedzenie Odrzańskiej Rady Młodzieżowej

Zebranie miało na celu nawiązanie dialogu młodzieży (czyli nas) z politykami i osobami zawodowo zaangażowanymi w sprawy polityczne. Głównym wątkiem i tematem przewodnim dyskusji był problem emigracji młodych osób z kraju, głównie na terenach nadodrzańskich. Frekwencja osób z „politycznej” strony wielu zaskoczyła, na spotkaniu mieliśmy okazję podjęcia dyskusji m. in. z burmistrzem naszego miasta – panem Andrzejem Kuntem, wicestarostą powiatu gorzowskiego – panem Grzegorzem Tomczakiem czy chociażby przedstawicielami kostrzyńskiej Młodzieżowej Rady Miasta. Dużym urozmaiceniem dyskusji była praca w grupach, która zdecydowanie zmniejszyła dystans między młodzieżą a osobami zaangażowanymi w politykę lokalną. Następnie każda grupa przedstawiała wyniki swojej pracy na forum Rady. Całe spotkanie można z czystym sumieniem uznać za udane, ponieważ dla nas, Rady Nadodrzańskiej, jest to wielki krok postępu w naszych działaniach. Po powrocie do Zamku Trebnitz spotkaliśmy się z tzw. Radą 40 – latków, gdzie poruszano podobne problemy jak w Kostrzynie nad Odrą.

warsztaty filmowe

Wtorek natomiast poświęciliśmy na robieniu poprawek do filmu oraz ustalaniem następnych terminów spotkania. Następna edycja Rady zaplanowana jest w dniach 8 – 12 czerwca. Jeszcze dużo pracy przed nami, ale sami widzimy postępy w naszych działaniach. Tą edycję ORM uważam za zamkniętą… i wielce udaną.

Prezentacja wyników pracy

źródło: http://www.liceum-kostrzyn.com/index.php?go=131

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
03-seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
04-zagranica
WRÓCIŁEŚ Z ZAGRANICY?
 
05-kwarantanna
KWARANTANNA
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WARTO ODWIEDZIĆ

Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą 

 MOSiR w Kostrzynie nad Odrą

kck

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych

Klub Żeglarski "Delfin" w Kostrzynie nad Odrą

 Park Narodowy "Ujście Warty"

zew


strefa logo

Invest in The West

 

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo