taniec007 uks4 strefa005 7 _DSC8414 pasieka_zima_3 team-3373638_960_720 zs1 rozklad bukmacher
preload image preload image

Taneczny Klub Sportowy Rapsodia to organizacja z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie tańca. Zajęcia prowadzi również w Kostrzynie nad Odrą - zapraszamy ! ! !

Rewelacyjnie spisali się podopieczni trenera Norberta Grabarskiego, którzy wzięli udział w XVIII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „Futbol na TAK” w Głuchołazach w dniach 13-15 grudnia 2019 roku.

Jesień, jak każdego roku kojarzy się nam, pracownikom Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z jednym, a mianowicie wzmożoną aktywnością marketingowo-promocyjną...

6 grudnia zgromadzili się sympatycy świątecznego biegania. W tym roku niestety pogoda nie rozpieszczała biegaczy a mimo to na starcie zameldowały się tradycyjnie całe rodziny od najmłodszych do najstarszych...

Znamy zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, który obowiązywać będzie od 15 grudnia. Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać z dniem 15.12.2019 r. poniżej.

Taka pogoda nie sprzyja przyrodzie, bo nie wchodzi w stan spoczynku. Pszczelarze obserwują ruch pszczół na wylotkach co świadczy o tym, że jeszcze nie są w zwartym typowo jesienno-zimowym kłębie.

Miło nam poinformować, że Kostrzyn nad Odrą został grantobiorcą i otrzymał dofinansowanie w kwocie 83.993,60 zł na realizację projektu „E-aktywni mieszkańcy Gminy Kostrzyn nad Odrą”

Otwarcie nowej siedziby firmy symulacyjnej „Heban” w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą oraz Apel Szkolny z okazji Dnia Patrona...

UWAGA! Z dniem 1 stycznia 2020 roku komunikacja miejska zmienia swój rozkład. Tradycyjnie już publikujemy rozkład jazdy kostrzyńskich autobusów...

Legalny bukmacher LVBet odświeżył niedawno swoją stronę internetową. Serwis działa teraz znacznie szybciej oraz ma lepszy, bardziej intuicyjny interfejs.

kssse

Kolejna edycja Odrzańskiej Rady Młodzieżowej

Odrzańska Rada MłodzieżowaJak wspominałem w moich wcześniejszych artykułach, Odrzańska Rada Młodzieżowa (Oderjugendrat) to licząca ok. 24 osób grupa młodzieży z Boleszkowic, Kostrzyna, Seelow i Letschin, mająca na celu zwiększenie udziału młodych ludzi w lokalnych sprawach politycznych czy społecznych (listę poszczególnych postulatów można znaleźć na oficjalnej stronie ORM). Z naszej szkoły udział w projekcie biorą: Klaudia Czarnecka (II M), Iwo Germanow, Andżelika Czak, Aleksandra Kaźmierska oraz Kacper Neumann (II J).

Warsztaty filmowe

Pierwszego dnia mieliśmy zostać przydzieleni do jednej z dwóch grup – moderatorskiej i filmowej. Cała ekipa kostrzyńska wylądowała w tej drugiej. Naszym zadaniem było m. in. nagrywanie spotkania w naszej szkole, które miało miejsce w poniedziałek 4. marca w sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie, czy dyskusji z Radą 40 – latków (to już w Trebnitz). Jednak nasza praca nie polegała tylko na obsłudze takiej prostej maszynki, jaką jest kamera, charakterystyczną cechą pracy tej grupy była analiza nagranego materiału (również z poprzednich edycji), przycinanie, montaż filmu i tym podobne. Naszym głównym celem jest dodanie ważniejszych scen z filmu do spotu, nad którym pracujemy. Teraz słówko o samym poniedziałkowym spotkaniu w naszej szkole.

posiedzenie Odrzańskiej Rady Młodzieżowej

Zebranie miało na celu nawiązanie dialogu młodzieży (czyli nas) z politykami i osobami zawodowo zaangażowanymi w sprawy polityczne. Głównym wątkiem i tematem przewodnim dyskusji był problem emigracji młodych osób z kraju, głównie na terenach nadodrzańskich. Frekwencja osób z „politycznej” strony wielu zaskoczyła, na spotkaniu mieliśmy okazję podjęcia dyskusji m. in. z burmistrzem naszego miasta – panem Andrzejem Kuntem, wicestarostą powiatu gorzowskiego – panem Grzegorzem Tomczakiem czy chociażby przedstawicielami kostrzyńskiej Młodzieżowej Rady Miasta. Dużym urozmaiceniem dyskusji była praca w grupach, która zdecydowanie zmniejszyła dystans między młodzieżą a osobami zaangażowanymi w politykę lokalną. Następnie każda grupa przedstawiała wyniki swojej pracy na forum Rady. Całe spotkanie można z czystym sumieniem uznać za udane, ponieważ dla nas, Rady Nadodrzańskiej, jest to wielki krok postępu w naszych działaniach. Po powrocie do Zamku Trebnitz spotkaliśmy się z tzw. Radą 40 – latków, gdzie poruszano podobne problemy jak w Kostrzynie nad Odrą.

warsztaty filmowe

Wtorek natomiast poświęciliśmy na robieniu poprawek do filmu oraz ustalaniem następnych terminów spotkania. Następna edycja Rady zaplanowana jest w dniach 8 – 12 czerwca. Jeszcze dużo pracy przed nami, ale sami widzimy postępy w naszych działaniach. Tą edycję ORM uważam za zamkniętą… i wielce udaną.

Prezentacja wyników pracy

źródło: http://www.liceum-kostrzyn.com/index.php?go=131

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

  rap latino
od 6 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
rap pary
od 8 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
tennis
9 stycznia, 18:00
Hala przy ul. Wojska Polskiego 5
 
wosp-1
11 stycznia, 15:00
Park Miejski
 
plakat KOSTRZYN NAD ODRĄ
16 stycznia
Stadion MOSiR
 
akcja karmnik2019-2020
AKCJA KARMNIK
najbliższe spotkanie:
26 stycznia, godz. 8:00
 
Poznań1
23 luty, godz. 17:00
Noworoczna Gala Wiedeńska
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 12/2019 - GRUDZIEŃ 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 12(82)/2019 - GRUDZIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WARTO ODWIEDZIĆ

Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą 

 MOSiR w Kostrzynie nad Odrą

kck

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych

Klub Żeglarski "Delfin" w Kostrzynie nad Odrą

 Park Narodowy "Ujście Warty"

zew


strefa logo

Invest in The West

 

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo