koronawirus-baner

Kostrzyn pięknie zagrał z WOŚP

XXI Finał WOŚP w Kostrzynie nad OdrąXXI Finał WOŚP w Kostrzynie nad Odrą zamknął się kwotą około 46.000 zł. Kwota, którą udało się zebrać wolontariuszom, seniorom oraz ludziom dobrej woli w licznych akcjach w naszym mieście została już oficjalnie potwierdzona. Choć było zimno i padał śnieg to jednak pogoda nie była w stanie powstrzymać gorąca płynącego wprost z naszych serc, o czym piszemy w poniższej (foto)relacji.

Wolontariusze kwestowali już od samego rana, jeszcze długo przed „oficjalnym” otwarciem sztabu zbierano na „orkiestrową tacę” w Kościele NMP. Pomimo, że chłopaki ruszyli przed innymi, to jednak nic nie było w stanie ich zatrzymać i kwestowali dalej. Około 140 ochotników, a właściwie bohaterów Orkiestry ruszyło w miasto punktualnie o 10:00, by przed 15:00 wrócić do Sztabu kostrzyńskiego WOŚP, mieszczącego się w tym roku w budynku KCK. Trzeba bowiem nadmienić, że po raz pierwszy Finał odbywał się w odnowionym kostrzyńskim amfiteatrze. Poniżej zdjęcie naszych głównych „artystów” (uwaga! po powiększeniu plik jest bardzo duży!)

XXI Finał WOŚP w Kostrzynie nad Odrą

Amfiteatr okazał się doskonałym miejscem, a organizatorzy wykorzystali wszelkie jego atuty. Rozpoczęto od VII Biegu „Policz się z Cukrzycą!”, który zorganizowany został wspólnie przez KCK i MOSiR po raz drugi. Pośród uczestników rozdano 150 kompletów pamiątkowych koszulek i medali oraz ponad 100 okolicznościowych kalendarzy wydanych z okazji 15-lecia MOSiR w Kostrzynie nad Odrą. Warto nadmienić, że w biegu wszyscy byli zwycięzcami – liczył się bowiem udział, który był wyrazem jedności z diabetykami! Wspominałem o atutach lokalizacji Sceny Głównej i to właśnie dzięki wyborowi Amfiteatru można było w pobliskim stawiku obejrzeć pokaz ratownictwa wodnego przygotowanego przez kostrzyńskich strażaków. Pełny scenariusz i zdjęcia znajdą Państwo na naszej stronie internetowej ale warto podkreślić, że na widzach zrobił on ogromne wrażenie i po jego zakończeniu strażacy dostali zasłużone oklaski.

[ZOBACZ RELACJĘ I ZDJECIA Z VII BIEGU "POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ!"]
[ZOBACZ RELACJĘ I ZDJECIA Z POKAZU RATOWNICTWA]

Wykorzystano także atut posiadania olbrzymiego terenu wokół obiektu – zmarźluchy mogły ogrzać się budynku KCK lub usiąść w kawiarence przygotowanej przez Uniwersytet III Wieku na czele z Bogusławą Strojanowska. Można tam było zjeść ciepły posiłek i próbować oprzeć się wypiekom, przygotowanym przez seniorów. Próbować, gdyż nieziemski zapach i kuszący uśmiech skłaniał wprost do obżarstwa. Był też kiermasz książek, loteria fantowa oraz sklepik, w którym, można było kupić dosłownie wszystko. Warty podkreślenie jest udział Parku Narodowego „Ujście Warty”, którego wolontariusze zbierali datki do puszek w kostiumach ptaka (ostrygojada) i bobra (chyba). Dużym zainteresowaniem cieszyło się tez samo stoisko – można było „wydoić” krowę, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz spróbować swoich sił w zabawach „czyje to gniazdo” oraz „zgadnij kotku, co jest w środku?” Dzieci mogły także otrzymać figurkę ptaka po odgadnięciu jego nazwy, ukrytej w wierszyku. Nie można się więc dziwić, że stanowisko było oblegane przez nasze pociechy, które z radością dzieliły się zetkami z bobrem i bocianem.

A co na samej scenie? Niespodzianką był występ przedszkolaków, które aktywnie włączyły się w występy artystyczne. Można nawet śmiało powiedzieć, że nikt nie porwał publiczności do wspólnej zabawy tak jak nasze dzieci z przedszkoli: Mali Europejczycy, PM Nr 3 „Ekoludki” i PM Nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników. W przerwach licytacji (o których za chwilę) można było także usłyszeń jak zawsze radosnych „Drzewiczan”, energetyczną „Obstawę prezydenta” czy naszych gości z Berlina – zespół „Spree Ton Orchester”. Prawdziwym dynamitem i gwiazdą wieczoru okazała się jednak grupa „Cztery metry od chodnika”, która nie pozwalała ustać publiczności w miejscu. Po „Światełku do Nieba” basista wymachiwał nawet flagą Jamajki, podkręcając tylko i tak rozgrzaną do czerwoności publiczność – słowem artyści dali czadu! Orkiestra zagrała więc nie tylko w przeności, ale dosłownie "wdeptała" nas w chodnik.

Muzyka to jednak nie wszystko, bowiem równie ważne były aukcje, które odbywały się między występami. Zdzisław Garczarek - Dyrektor KCK i szef kostrzyńskiego sztabu WOŚP w jednej osobie (człowiek-orkiestra!) robił co mógł, aby wyciągnąć co się tylko dało z publiczności, niejednokrotnie sam podbijając stawkę. Najważniejszą aukcją wieczoru był przelot nad terenem Przystanku Woodstock, którą prowadził z Z. Garczarkiem… Wojewoda Lubuski Marcin Jabłoński oraz Burmistrz Kostrzyna nad Odrą Andrzej Kunt! Uzyskana kwota 650 zł zasili już wkrótce konto Fundacji, a szczęśliwcy już dzisiaj cieszą się przelotem. Warto także podkreślić, że swój udział zaakcentowało także ICT Poland Sp.z o.o. Firma ta przekazała czek na 15.000 zł w zamian za gadżety od Jurka Owsiaka – wykonanie ręcznie na ten cel kask i projekt koszulki XXI Finału! Dyrektor Generalny ICT Poland Sp. z o.o.- Michał Wrembel, który wraz z córką dokonał „wymiany” zapewniał, że będzie grał z Orkiestrą „do końca świat i o jeden dzień dłużej”.

XXI Finał zakończył się dosyć nietypowo – najpierw Jurek Owsiak z ekranu poganiał Z. Garczarka, aby odpalił wreszcie lont, a kiedy ten znalazł wreszcie zapałki zaczęło się wspólne odliczanie i mogliśmy zobaczyć wyjątkowe „Światełko do Nieba” – przepiękny, wyjątkowy i absolutnie spektakularny pokaz ogni sztucznych. Dziękując za datki życzę sobie i Państwu, aby kolejne finały były jeszcze lepsze a wyniki coraz wyższe.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo