koronawirus-baner

"Kostrzyńskie Pompeje"

Kostrzyńskie PompejeW dniu 22 lutego 2013 roku odbyło się rozstrzygnięcie wewnątrzprzedszkolnego konkursu plastycznego - technicznego pt."Kostrzyńskie Pompeje" organizowanego w Przedszkolu Miejskim nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą. Konkurs skierowany był dla wszystkich dzieci z przedszkola i ich rodzin. Wynikał z harmonogramu realizowanego (wspólnie z Muzeum Twierdzy Kostrzyn) w naszym Przedszkolu autorskiego programu „Stary Kostrzyn w oczach przedszkolaka”.

 

Celem konkursu było:
• kształtowanie więzi emocjonalnych i rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za własną „małą Ojczyznę”,
• dostrzeganie i docenianie walorów historycznych, turystycznych, architektonicznych własnego miejsca zamieszkania,
• dostarczanie radości i zadowolenia wynikających z procesu zdobywania wiedzy o swoim miejscu zamieszkania,
• wzmacnianie więzi rodzinnych podczas wspólnego wykonywania prac.

komisja konkursu "Kostrzyńskie Pompeje"

Jury w składzie: p. Ryszard Skałba (Dyrektor Muzeum Twierdzy w Kostrzynie), p. Marcela Hawliczek (przedstawiciel rodziców), oraz członkowie Grona Pedagogicznego naszego przedszkola, miało niemały kłopot by wybrać zwycięzców konkursu. Poziom wszystkich prac był niezwykle wysoki, widać w nich było włożony trud, wysiłek i całe serce - stąd też, komisja postanowiła nagrodzić wszystkich  uczestników konkursu zarówno dzieci jak i rodziców.

prace konkursowe

Wśród przygotowanych prac pojawiła się: makieta całego Starego Miasta, Brama Berlińska, Brama Chyżańska, Kościoł, ruiny kamienic, a nawet pomnik Jana z Kostrzyna wykonany z masy solnej. Oto laureaci naszego konkursu :

Wiktoria i Kubuś  Nowaccy
Nikoletka Hawliczek
Agatka Chodorowska
Otylka Rymaszewska
Sebastian i Konrad Adamczewscy
Filip Podgórski
Ania Chabasińska
Aleksander Urbaniak

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Muzeum Twierdzy za tak miłą wizytę w „naszych skromnych progach” i zapraszamy do obejrzenia galerii prac na naszej przedszkolnej stronie internetowej www.przedszkolemiejskienr2.pl

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo