"Kostrzyńskie Pompeje"

Kostrzyńskie PompejeW dniu 22 lutego 2013 roku odbyło się rozstrzygnięcie wewnątrzprzedszkolnego konkursu plastycznego - technicznego pt."Kostrzyńskie Pompeje" organizowanego w Przedszkolu Miejskim nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą. Konkurs skierowany był dla wszystkich dzieci z przedszkola i ich rodzin. Wynikał z harmonogramu realizowanego (wspólnie z Muzeum Twierdzy Kostrzyn) w naszym Przedszkolu autorskiego programu „Stary Kostrzyn w oczach przedszkolaka”.

 

Celem konkursu było:
• kształtowanie więzi emocjonalnych i rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za własną „małą Ojczyznę”,
• dostrzeganie i docenianie walorów historycznych, turystycznych, architektonicznych własnego miejsca zamieszkania,
• dostarczanie radości i zadowolenia wynikających z procesu zdobywania wiedzy o swoim miejscu zamieszkania,
• wzmacnianie więzi rodzinnych podczas wspólnego wykonywania prac.

komisja konkursu "Kostrzyńskie Pompeje"

Jury w składzie: p. Ryszard Skałba (Dyrektor Muzeum Twierdzy w Kostrzynie), p. Marcela Hawliczek (przedstawiciel rodziców), oraz członkowie Grona Pedagogicznego naszego przedszkola, miało niemały kłopot by wybrać zwycięzców konkursu. Poziom wszystkich prac był niezwykle wysoki, widać w nich było włożony trud, wysiłek i całe serce - stąd też, komisja postanowiła nagrodzić wszystkich  uczestników konkursu zarówno dzieci jak i rodziców.

prace konkursowe

Wśród przygotowanych prac pojawiła się: makieta całego Starego Miasta, Brama Berlińska, Brama Chyżańska, Kościoł, ruiny kamienic, a nawet pomnik Jana z Kostrzyna wykonany z masy solnej. Oto laureaci naszego konkursu :

Wiktoria i Kubuś  Nowaccy
Nikoletka Hawliczek
Agatka Chodorowska
Otylka Rymaszewska
Sebastian i Konrad Adamczewscy
Filip Podgórski
Ania Chabasińska
Aleksander Urbaniak

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Muzeum Twierdzy za tak miłą wizytę w „naszych skromnych progach” i zapraszamy do obejrzenia galerii prac na naszej przedszkolnej stronie internetowej www.przedszkolemiejskienr2.pl

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

  rap latino
od 6 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
rap pary
od 8 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
tennis
9 stycznia, 18:00
Hala przy ul. Wojska Polskiego 5
 
wosp-1
11 stycznia, 15:00
Park Miejski
 
plakat KOSTRZYN NAD ODRĄ
16 stycznia
Stadion MOSiR
 
akcja karmnik2019-2020
AKCJA KARMNIK
najbliższe spotkanie:
26 stycznia, godz. 8:00
 
Poznań1
23 luty, godz. 17:00
Noworoczna Gala Wiedeńska
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 12/2019 - GRUDZIEŃ 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 12(82)/2019 - GRUDZIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo