koronawirus-baner

Lubuszanin Roku 2012 - emocjonujący finisz

Lubuszani Roku 2013

Jeszcze kilka godzin przed końcem plebiscytu Gazety Lubuskiej pt. "Lubuszanin Roku 2012" zanosiło się na sensację i tak było w istocie. W eliminacjach powiatowych Zygmunt Mendelski (Dyrektor MOSiR w Kostrzynie nad Odrą i radny powiatowy) był tuż za Zdzisławem Czyrką. Wszystko zapowiadało, że również finał zdominują Panowie, ale około godziny przed końcem do gry wkroczyła Anna Bubnowska, która "zepchnęła" Z.Mendelskiego na czwartą lokatę. Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał...

Trudno było jednak przypuszczać, że walka o pierwsze miejsce w całym województwie rozegra się również pomiędzy Panami z naszego powiatu, ale wszystko na to wskazywało! Najpierw Pan Zygmunt długo walczył z Manuelą Mamrys, aby ostatecznie, między innymi dzięki Państwa głosom, objąć prowadzenie. Wtedy pojawił się Zdzisław Czyrka, który w jednej chwili wysunął się na pierwszą lokatę. Potem obserwowaliśmy wyrównaną walkę pomiędzy kilkoma kandydatami, aby pod koniec tygodnia ukształtowała się czołówka. W tym momencie było wydawało się, że walka rozstrzygnie się między wspomnianymi Panami a małżeństwem Państwa Łapińskich, którzy długo walczyli z Zdzisławem Czyrką jak równy z równym. Ale na samym finiszu, rzutem na taśmę zaatakował Zygmunt Mendelski. Jeszcze dwie godziny przed końcem udało mu się objąć prowadzenie a licznik głosów wskazywał wtedy około 10.000.

wręczenie certyfikatu dla Zygmunta Mendelskiego

Ostatnia godzina należała jednak do Anny Bubnowskiej, która zepchnęła wszystkich rywali zajmując ostatecznie pierwsze miejsce w finale! Choć trudno w to uwierzyć, to Dorota i Jacek Łapińscy  utrzymali swoją pozycję a kontrolujący sytuację Zdzisław Czyrka spadł na trzecią lokatę. Aby oddać dramatyzm i emocje ostatniej godziny głosowania wystarczy napisać, że ostatecznie głosów oddano niemal 21.000 (czyli ponad 10.000 w ciągu ostatnich dwóch godzin!). Takie wyniki głosowania SMS spowodowały, że Zygmunt Mendelski spadł na czwartą pozycję. Miejsce, które chyba najbardziej boli, ale jest szansa, że kapituła to właśnie mu przyzna tytuł "Lubuszanina Roku 2012". Nam pozostaje jedynie powspominać cudowne chwile w eliminacjach, gdzie Dyrektor MOSiR zajął drugą pozycje otrzymując wyróżnienie w tym prestiżowym plebiscycie (zdjęcie z wręczenia wyróżnienia powyżej).

Dziękujemy za oddane głosy i do zobaczenia za rok - może w końcu zwycięży Kostrzynianin?

Redakcja Przeglądu Kostrzyńskiego dziękuje Gazecie Lubuskiej za udostępnienie zdjęc do artykułu.

Ostatateczne wyniki głosowania znajdą Państwo [TUTAJ]


 Zygmunt Mendelski

Liczba zebranych głosów świadczy o tym, że warto pracować dla ludzi, poświęcić swoje serce i czas dla Was Wszystkich. Potrafiliście się odwdzięczyć w taki piękny sposób, że brakuje słów, aby wyrazić swoje podziękowania. Jeszcze raz pięknie dziękuję za oddane głosy. Byliście i jesteście wspaniali.  Dziękuję za głosy oddane od mieszkańców naszego pięknego grodu, od Przyjaciół z województwa lubuskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego. Dzięki Wam wiem, że warto się poświęcać pracy dla Was, dla ludzi, a czas poświęcony  nie jest i nie będzie czasem straconym. Dla mnie będzie to motywacja do jeszcze dalszych poświęceń, która winna przynieść nam kolejne wymierne efekty. Wiem, że mam naprawdę wielu wspaniałych  PRZYJACIÓŁ. Jestem z Was dumny. A jak to w sporcie bywa, trzeba uszanować zwycięzców, trzeba uszanować wynik. W szczególności dziękuję mojej kochanej, wspaniałej żonie. Dzisiaj się popłakała, ale dla mnie były to łzy uznania, podziękowania  dla Was. Każdy, z tych blisko pół tysiąca  nominowanych  chciałby być laureatem w poszczególnym etapie plebiscytu, czuć się jego zwycięzcą. Z podniesionym czołem, z pełnym uznaniem gratuluję Pani Bubnowskiej Lauru Lubuszanina Roku. Dla mnie sama nominacja  do Plebiscytu już była wspaniałą nagrodą i uznaniem. Wierzcie mi, mam powód do dumy, że byliście i jesteście ze mną.

Zygmunt Mendelski

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo