koronawirus-baner

Dzień kobiet u Seniorów

Dzień Kobiet u SeniorówW dniu 12 marca na sali ECSSiON „Kręgielnia”  już od godziny 15:00 trwały przygotowania  do spotkania integracyjnego  członków Kostrzyńskiego Stowarzyszenia „Człowiekiem Jestem” połączone z Dniem Kobiet. Przybyło około 70 osób, w zdecydowanej większości seniorki. Panowie poustawiali stoły i krzesła, przywieźli także poczęstunek i napoje, które wspólnie z Paniami rozstawili na udekorowanych specjalnie na tą okazję stołach. Po godzinie sala była już gotowa na przyjęcie gości, a z sąsiedniego pomieszczenia unosił się przyjemny zapach przygotowywanych potraw.

Dzień Kobiet u Seniorów 2013

Otwierając spotkanie Przewodniczący Stowarzyszenia Jerzy Wanat przywitał szczególnie serdecznie zaproszonych gości wśród których byli Przemysław Jocz (Wydział Oświaty, Kultury i Opieki Urzędu Miasta w Kostrzynie nad Odrą) i Julita Szkudlarek  (koordynatorka ds. organizacji pozarządowych). Następnie J. Wanat przedstawił rys historyczny obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet. Zdał też krótką relację z odbytych w tym roku imprez: spotkania opłatkowego, spartakiady seniorów oraz udziału w konferencji dotyczącej problemów osób niepełnosprawnych. Poinformował tez o planowanych w tym roku przedsięwzięciach: wycieczek pieszych, rowerowych i autokarowych (w tym 2-dniowej do Kołobrzegu i Pobierowa). Spartakiady letniej seniorów z udziałem kilkunastu organizacji pozarządowych i nie tylko. „Marszobiegu po zdrowie” . Planowanych spotkaniach z lekarzami, pracownikami i radnymi Rady Miasta. Przewodniczący mówił też o następnej dostawie żywności, z której korzysta co miesiąc 210 członków Stowarzyszenia.

Dzień Kobiet u Seniorów 2013

Wystąpienie swoje zakończył życzeniami dla wszystkich Pań , co było sygnałem dla Panów aby obdarowali Panie kwiatami i czekoladami. Lampką wina wzniesiono toast za zdrowie Pań po czym rozpoczęto biesiadę , podczas której Panowie usługiwali Paniom.  Na stołach nie zabrakło urozmaiconych potraw, ciast i ciasteczek wykonanych przez członków Stowarzyszenia, owoców, napoi, itp. Podczas biesiady odbył się koncert Marcina Czelina na instrumentach klawiszowych oraz liczne konkursy. Dużym zainteresowaniem cieszył się zwłaszcza konkurs wiedzy o Stowarzyszeniu, mieście i powiecie, w którym zwyciężył Adam Krupa. Przeprowadzono też kilka konkursów sprawnościowych i na najlepszy dowcip. Wszystkie osoby biorące w nich udział, bez względu na zajęte miejsce, były obdarowane drobnymi nagrodami rzeczowymi. Przeprowadzono też licytację kilkunastu przedmiotów. Zebrane w ten sposób środki przeznaczona zostanie na opłacenie rocznych składek najbiedniejszych członków Stowarzyszenia.

Dzień Kobiet u Seniorów 2013

To ponad czterogodzinne spotkanie dostarczyło zwłaszcza Paniom wielu niezapomnianych wzruszeń, był także czas na rozmowy i zabawę oraz lepsze poznanie siebie. Z przeprowadzonych rozmów wynikało, że ta forma integracji wszystkim się podobała. Dodać też należy, że uczestników spotkania kosztowało ono do 15 złotych od osoby a blisko połowę wydatków dofinansował Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą.  Organizatorami tej jakże udanej imprezy był Zarząd KS „Człowiekiem Jestem” który serdecznie dziękuje w tym miejscu wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo