koronawirus-baner

Tak się bawi Osiedle Leśne!

021W sobotę 12 maja na Osiedlu Leśnym Samorząd Mieszkańców z Piotrem Dziekanem na czele oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą zaprosili mieszkańców na majówkę. Impreza, jak co roku, skierowana była głównie dla najmłodszych mieszkańców osiedla, którzy doskonale bawili się, a to dzięki licznym atrakcjom - o czym poniżej.

008

Na Osiedlu Leśnym zjawiam się około 15:00 w towarzystwie Radnych Powiatowych w osobach Zygmunta Mendelskiego oraz Andrzeja Kaila. Jak na gości przystało, to właśnie oni, asystowani przez Panią Kasię, rozdali najmłodszym słodkości z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, rozmawiali z mieszkańcami świetnie się przy tym bawiąc. Impreza skierowana była do najmłodszych, dla których tego dnia atrakcji nie brakowało. Były więc dmuchane zamki, rozstawione przez firmę Megadmuchańce Piotra Witkowskiego. Była możliwość rozegrania meczu tenisa ziemnego na odnowionym w ostatnim czasie boisku. W przerwie niezmordowana Pani Olga fantazyjnie malowała twarzyczki dzieciaków na stanowisku Avon, gdzie Panie mogły dodatkowo zapoznać się z najnowszą ofertą firmy oraz wziąć udział w konkursie z nagrodami. Adam Strelczuk, właściciel firmy Adams zapraszał wszystkich chętnych do przejażdżki TIRem, a tych nie brakowało! Siły zregenerować można było przy kiełbasce z grilla, gdzie rządziła i dzieliła Pani Kusyk, która do każdej porcji dodawała szeroki uśmiech. Można było też kupić swojemu dziecku naprawdę fajne zabawki na obleganym sklepiku czy zakręconą frytkę. Wszystko pozostałe dostępne było jedynie za uśmiech! Słowem: było barwnie, kolorowo i jak to określili goście: zajefajnie. Nic dodać, nic ująć.

023

Niestety zabrakło muzyki, ponieważ części mieszkańców przeszkadzał spiker i dźwięki, które zakłócały im odpoczynek. Nie będę komentował nawet tego, że komuś może przeszkadzać śmiech dzieci, muzyka i spiker, który informuje o atrakcjach. Nie rozumiem jak katofonią dźwięków mogą być odgłosy dobrej zabawy? Jak widać, zbliżające się wybory są doskonałą okazją do tego, żeby nie tylko przeszkadzać bawić się innym. Niektórym przesłaniają one osiągnięcia Piotra Dziekana, który niestrudzenie dba o Osiedle Leśne i jego Mieszkańców. To przecież dzięki Piotrowi w ostatnim czasie uporządkowano dziką roślinność, naprawiono i uzupełniono sprzęty na osiedlu czy zaprojektowano nowy plac zabaw. Można by długo wymieniać, ale prezentowane zdjęcie chyba najlepiej podsumowuje jego pracę. Samorząd Mieszkańców Osiedla Leśnego działa rewelacyjnie, realizując wnioski Osiedlaków.Długo wahałem się, jakie zdjęcie wybrać do niniejszego artykułu. Wybrałem to, które pokazuje, że można się bawić nawet bez muzyki przy radosnych dźwiękach rozszalałej, młodzieńczej, wesołej sile młodych gardełek. Jak widać, znajduje to uznanie nie tylko wśród Mieszkańców. Nie wiem jak Państwo, ale ja już dzisiaj mówię: do zobaczenia na Leśnym!

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo