koronawirus-baner

Motocyliści charykatywnie dla dzieci

moto1Tegoroczny Dzień Matki w Kostrzynie nad Odrą był wyjątkowy. To za sprawą Kostrzyńskiej Grupy Motocyklowej MOTO KOSTRZYN. Stowarzyszenie choć bardzo młode, bo działające od 11 października 2017 roku, ma w swoim gronie mnóstwo aktywnych osób z Robertem Dobrowieckim na czele. To oni zaproponowali burmistrzowi organizację jeszcze jednej miejskiej imprezy – otwarcie sezonu motocyklowego. Burmistrz zagwarantował wsparcie Urzędu Miasta i KCK, ale postawił jeden warunek - ma to być impreza dla wszystkich mieszkańców. Motocykliści rozpoczęli przygotowania i już 26 maja zorganizowali plenerową imprezę – rozpoczęcie sezonu motocyklowego.

mot2

Świętowanie rozpoczęło się mszą świętą w intencji motocyklistów w kościele p.w. NMP Matki Kościoła przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po mszy, która miała również charakter patriotyczny związany ze 100-leciem Niepodległej Polski, motocykliści, budząc duże zainteresowanie mieszkańców, przejechali ulicami miasta na kostrzyńskie planty. W okolicach amfiteatru, gdzie ustawiona była profesjonalna scena z techniczną obsługą Kostrzyńskiego Centrum Kultury, czekało na wszystkich ognisko z kiełbaskami, pyszna grochówka, dmuchańce i stoisko z animacjami dla dzieci. Ogromna ilość motocykli, które każdy mógł obejrzeć i podziwiać robiła wrażenie. Burmistrz – Andrzej Kunt, jako motocyklista, tego dnia również rozpoczął sezon, a stowarzyszenie przyznało burmistrzowi tytuł honorowego członka Kostrzyńskiej Grupy Motocyklowej „Moto Kostrzyn”.

moto3

O godzinie 14:00 scenę opanowały dzieci z kostrzyńskich szkół podstawowych (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Przyjaciół Kostrzyna nad Odrą, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Integracji Europejskiej, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Wojsk Ochrony Pogranicza), których występy zadedykowane były kostrzyńskim Mamom. Dziękujemy! Punktem kulminacyjnym tej części programu był barwny występ Szkoły Tańca „QUEST”. Dzieci z różnych grup wiekowych zaprezentowały się w pięknych, kolorowych strojach i zyskały sympatię zgromadzonych przed sceną osób.

moto4

Później przyszedł czas na trzy niesamowite bluesowo-rockowe koncerty. Jako pierwsi wystąpili GRIDTIME z Zielonej Góry, to grupa zaprzyjaźniona z kostrzyńskim stowarzyszeniem MOTO KOSTRZYN. Po nich zaprezentował się znany nie tylko w regionie zespół BIAŁE KRUKI ze Świebodzina, który również zdobył serca publiczności. Gwiazdą wieczoru, a zarazem finałem tego dnia był niemal dwugodzinny koncert TOMKA „KOWALA” KOWALSKIEGO z zespołem HOUD. Artysta świetnie nawiązał kontakt z publicznością, żartował, ale i przekazał wiele ważnych przemyśleń, dzielił się swoimi przeżyciami, emocjami, poruszał kwestie bezpieczeństwa, miłości i wolności, czyli wszystko to czemu hołduje Miasto Kostrzyn. To dla Tomka, który ma w Kostrzynie swoich fanów, zgromadzona publiczność zaśpiewała „Sto lat”! Po koncercie Tomek nie krył wzruszenia i przekazał nam swoje marzenie – zaśpiewać ponownie dla tak świetnej kostrzyńskiej publiczności.

moto6

Cieszymy się bardzo, że pierwsza oficjalna impreza kostrzyńskiego stowarzyszenia należy do udanych, a Urząd Miasta mógł pomóc w organizacji tego przedsięwzięcia tym bardziej, że motocykliści połączyli imprezę z wielką akcją charytatywną na rzecz Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe. Wolontariusze zbierali pieniądze do specjalnie oznaczonych puszek dziękując ofiarodawcom uśmiechem i przyklejając patriotyczne naklejki z ogólnopolskiej akcji „Dumni z Polski”, do której przystąpiło nasze miasto. „Cieszy nas, że mogliśmy współpracować z Kostrzyńską Grupą Motocyklową MOTO KOSTRZYN w pierwszym otwarciu sezonu motocyklowego. Właśnie taka współpraca miasta i stowarzyszeń, które organizują imprezę dla całej społeczności lokalnej pozwala nam wciąż realizować hasło wyborcze z 2006 roku – Kostrzyn Nasz Dom” - powiedział burmistrz dr Andrzej Kunt. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zorganizujemy wspólnie drugie otwarcie sezonu motocyklowego w Kostrzynie nad Odrą.

moto5

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo