koronawirus-baner

niedzielne spotkanie z posłami PiS

PIS w Kostrzynie nad OdrąMarek Ast, Joachim Brudziński, Marek Gróbarczyk i Jerzy Materna w dniu dzisiejszym przybyli na zaproszenie kostrzyńskiego oddziału PiS do naszego miasta. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się z inicjatywy Mieczysława Jaszcza, który ze swojej strony zadbał o nagłośnienie, promocję oraz lokal, w którym mogło się odbyć to dwugodzinne spotkanie. Myślę, że takich akcji (pomimo politycznego wydźwięku)  w naszym mieście powinno być zdecydowanie więcej, tym bardziej, że poza tzw. "politycznym bełkotem" padły wreszcie konkrety, o czym poniżej.

przemawia Marek Ast

Pierwszy głos zabrał Poseł na Sejm RP Marek Ast, który od roku 2007 pełni także funkcję prezesa Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w województwie lubuskim. Wyjaśnił, że spotkania takie jak te, są częścią kampanii wyborczej kierownictwa jego partii, która w ten sposób chce się dowiedzieć bezpośrednio od swoich wyborców o ich problemach na poziomie powiatów. Zwracał uwagę, że Polska jest źle rządzona i że receptą na te i inne bolączki są własnie takie spotkania przedwyborcze, gdzie nie tylko można porozmawiać o wielu sprawach, ale również pozyskać przyszłych kandydatów do wyborów samorządowych czy mężów stanu. Ważnym akcentem wystąpienia posła były także zapowiedzi kolejnych spotkań.

Jerzy Materna w dyskusji z kolegami z PiS

Poseł VI Kadencji Sejmu RP Jerzy Materna, który jest członkiem Komisji Infrastuktury oraz Komisji Finansów Publicznych zwracał uwagę na problemy rządu związne z OFE nie pozostawiając na Rządzie Donalda Tuska suchej nitki w tej kwestii. Mówił o planach przywrócenia przez PiS wieku emerytalengo, systemu solidarnościowego i innych zmianach w obowiązującym systemie. Bardzo dużo miejsca w swoim wystąpieniu poświęcił na niewykorzystany, jego zdaniem, potencjał gospodarczy Odry, która od kilkunastu lat woła o inwestycje (jak regulacja brzegów, pogłębianie koryta rzeki i innych). Poseł zwracał także uwagę na potrzebę budowy kolejnych mostów na kostrzyńskich rzekach i obwodnicy. Z uwagi na sprawowane funkcje zwracał uwagę, że jeśli decyzje w tych sprawach nie zsotaną szybko podjęte na sczeblu rządowym, to prawdopodobnie samorządy sobie same z nimi nie poradzą i tu upatrywał roli PiS po wyborach - pomoc samorządowi w rozwiązywaniu takich problemów.

Joachim Brudziński

Nieco spóźniony na spotaknie przybył w końcu Poseł na Sejm RP Joachim Brudziński a zarazem Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS. Zwracał uwagę, że rozmowy o stanie państwa jego partia będzie odbywać łącznie w 200 miejscowościach powiatowych , gdzie wspólnie z wyborcami będzie starał się szukać sposobów rozwiązania problemów - również tych lokalnych. Poseł przeszedł następnie do przedstawienia programu swojej partii dla Polski na następne lata, zwracając przede wszytskim uwagę na to, że priorytettem PiS będzie hasło "praca". J. Brudziński był bardzo aktywny podczas dyskusji z mieszkańcami, deklarując wsparcie pracowników kostrzyńskiego szpitala na łamach ogólnopolskich mediów, aby problem nagłośnić.

Marek Gróbarczyk skłąda obietnice pracownikom szpitala

Ostatni zabrał głos Poseł do Parlamentu Eurpejskiego Marek Gróbarczyk, członek Komitetu Politycznego PiS. Poseł dużo mówił o problemach krajów w UE. Przywołał problem masowej emigracji Rumunów, których kraj nieomal przestał już istnieć w wyniku tego procesu. Wskazywał, że w krajach takich jak np. Francja pomoc państwa pomogła uratować upadającą stocznię i właśnie w pomocy państwa samorządom dopatrywał się rozwoju gospodarczego kraju, nawiązując do wystąpienia J. Materny. Zwracał uwagę na niemieckie dążenia do dominacji w UE, której oparły się choćby Węgry - "dlaczego więc nie miało by się to udać Polsce" - swoje wystąpienie zakończył M. Gróbarczyk. Poseł zadeklarował także wsparcie prawne dla pracowników kostrzyńskiego szpitala i wywołanie tej kwestii "do tablicy" na gruncie europejskim. Czy na deklaracjach się skończy, przekonamy się już niebawem... przypomnijmy bowiem, że pracownicy sprywatyzowanego szpitala czekają na swoje pensje bez mała od 6 lat...

zakończenie spotkania

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo