Tak powstawał Żłobek Miejski...

zlobek1Żłobek Miejski rozpocznie działalność 1 lutego 2019 r. o godz. 6:30. Na tą wiadomość czekali Mieszkańcy naszego miasta od 22 marca 2018 roku, kiedy podpisana została umowa z głównym wykonawcą inwestycji, którym była firma PHU IKAA Aneta Suchomel z Kostrzyna nad Odrą. Odbyła się już rekrutacja, znane jest także nazwisko dyrektora Żłobka Miejskiego w Kostrzynie nad Odrą, którą została Izabela Śliwińska. Przy tej okazji przypominamy w telegraficznym skrócie historię powstania jednaj z najbardziej oczekiwanych inwestycji ostatnich lat w naszym mieście…

15 lutego 2018 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało Miastu Kostrzyn nad Odrą w ramach programu „Maluch+” dofinansowanie na budowę żłobka. Warto nadmienić, że we wrześniu Minister Elżbieta Rafalska odwiedziła nasze miasto, a jednym z głównych punktów tej roboczej wizyty były odwiedziny na placu budowy, gdzie Pani Minister osobiście mogła przekonać się o postępie prac nad kostrzyńskim żłobkiem.

22 marca 2018 roku w Urzędzie Miasta Kostrzyn nad Odrą doszło do uroczystego podpisania umowy na budowę Żłobka Miejskiego w Kostrzynie nad Odrą na kwotę 3.995.591,30 zł przez Burmistrza Miasta Andrzeja Kunta i Anetę Suchomel - właścicielki firmy PHU IKAA, która była głównym wykonawcą całej inwestycji. Zakres robót obejmował m.in. budowę budynku żłobka o konstrukcji tradycyjnej, jednokondygnacyjnej o powierzchni użytkowej obiektu 571,48 m2, kubaturze 3.300,54 m3 wraz z wyposażeniem, instalacjami: wodno-kanalizacyjną, grzewczą, wentylacyjną, elektryczną, teletechniczną, monitoringiem, zagospodarowaniem terenu, elementami małej architektury, budową ogrodzenia, zielenią, oświetleniem oraz robotami porządkowymi.

zlobek2

20 kwietnia 2018 roku nastąpiło uroczyste wbicie szpadla na terenie budowy nowego miejskiego żłobka w Kostrzynie nad Odrą dokonane przez: Burmistrza Miasta Andrzeja Kunta, zastępcę Burmistrza Zbigniewa Biedulskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Marka Tatarewicza, Radnych Leszka Naumowicza oraz Jeremiego Filusia, Radnego Powiatu Gorzowskiego Zygmunta Mendelskiego wraz z pracownikami firmy PHU IKAA Aneta Suchomel oraz pracownikami Urzędu Miejskiego z wydziału Inwestycji, a jej właścicielka nie kryła radości z tego faktu: IKAA choć jest firmą której pracowników można spotkać na bardzo wielu budowach w całym kraju to pozostaje na wskroś kostrzyńska. Tu powstaliśmy, tu stawialiśmy pierwsze kroki i tu żyjemy. Jest dla nas dumą i radością, że możemy zbudować coś pożytecznego dla naszej małej ojczyzny. Zrobimy wszystko aby kostrzyńskie maluchy czuły się świetnie w swoim nowym żłobku - mówiła A. Suchomel.

22 maja 2018 roku na terenie budowy nowego miejskiego żłobka, odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego, na którym podpis złożył Burmistrz Miasta - Andrzej Kunt, Przewodniczący Rady Miasta - Marek Tatarewicz, przedstawiciel wykonawcy - Aneta Suchomel oraz inni zaproszeni goście. Każdy z przybyłych gości oraz pracowników budowy miał szansę dokręcić śrubę zamykającą puszkę, którą zaraz potem zamurowano w ścianie.

zlobek2

4 czerwca 2018 roku Burmistrz Miasta Andrzej Kunt podpisał umowy z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem na finansowanie zadania realizowanego w ramach Programu „Maluch+” 2018. Dotacja celowa z budżetu państwa wyniosła 1.200.000 złotych. Całkowity koszt budowy miejskiego żłobka wraz z wyposażeniem to około 4.500.000,00 zł. W grudniu W. Dajczak skorzystał z zaproszenia A. Kunta i udali się na wizję lokalną Żłobka Miejskiego. Wojewoda spotkał się tam również z wykonawcą robót oraz inspektorami nadzoru budowlanego.

28 czerwca 2018 roku odbyła się XL sesja Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą. Radni podjęłi uchwałę w sprawie utworzenia jednostki budżetowej pod nazwą: „Żłobek Miejski w Kostrzynie nad Odrą” oraz nadania statutu Żłobka Miejskiego w Kostrzynie nad Odrą.

15 listopada 2018 roku ruszył nabór do Żłobka Miejskiego w Kostrzynie nad Odrą. W okresie listopad/grudzień odbyła się rekrutacja, gdzie na 60 miejsc w Żłobku złożono 120 wniosków o przyjęcie. Dzieci nie przyjęte zostały wpisane na listę rezerwową. Rekrutacja dzieci jest prowadzona w sposób ciągły.

1 luty 2019 roku - planowana data rozpoczęcia działalności Żłobka Miejskiego w Kostrzynie nad Odrą już od godziny 6:30!

zlobek2

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
 
POLECAMY:
 
pnuw
25 sierpnia, godz. 9:00
Park Narodowy Ujście Warty
 
wanat
23 sierpnia, godz. 10:00
Stadion MOSiR
  
plakat pl
Euroregionalny turniej piłkarski
25 sierpnia, godz. 10:00
Stadion MOSiR
 
Zew Dabroszyn vs Znicz Trzemeszno
25 sierpnia, godz. 16:00
 
plakat x-page-001
"Kostrzyńska Dziesiątka"
1 września, godz. 10:00
Stadion MOSiR
 
123
13 września, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
 
2887
21 września
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk7
Samorządny Kostrzyn
Nr 7/2019 - LIPIEC 2019
 kolejny: 29 sierpnia 2019
 
pl8
Przekrój Lokalny
Nr 8(78)/2019 - SIERPIEŃ 2019 
 kolejny: 13 września 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo