koronawirus-baner

„Mała książka – Wielki człowiek”

8a2ffedbb7201905201505Już we wrześniu startuje  projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w  Polsce Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko  pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe  życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są  bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i  dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny  wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej  od tych, które nie czytają.

Ważną rolę w kształtowaniu  Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności,  podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk  czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic  wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć  nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za  darmo!

Chcielibyśmy, aby jednym z  tych ważnych doświadczeń w dzieciństwie były pierwsze wizyty w  bibliotece, dlatego przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla najmłodszych  miłośników książek i ich rodziców w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała  książka – wielki człowiek”. Od września 2019 r. w ponad 5200  bibliotekach w całej Polsce będzie czekać na nich wyjątkowy prezent –  Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą  książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb  przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych  i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za  każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej  książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a  po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem  potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla  siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna  przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o  rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.  Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Pełna lista bibliotek  biorących udział w projekcie pojawi się na stronie  www-wielki-czlowiek.pl pod koniec maja 2019 r.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo