koronawirus-baner

Basen już otwarty!

03324 czerwca dokonano otwarcia basenu pływackiego przy ul. Fabrycznej 5, kończąc tym samym długi okres przebudowy tego obiektu: - Prawie dwa lata temu rozpoczęliśmy remont basenu, który nie nadawał się już do użytku - mówił Burmistrz Andrzej Kunt podczas otwarcia - Podjęliśmy więc decyzję o całkowitej przebudowie kostrzyńskiego basenu, który trwał blisko dwa lata. Dzisiaj mam przyjemność otworzyć obiekt nowoczesny, bezpieczny i pozostaje mi jedynie życzyć, aby dobrze służył Mieszkańcom przez kolejne lata! Dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski dodał, że w tym sezonie basen będzie otwarty przez siedem dni w tygodniu od 10:00-18:00 aż do końca sierpnia. Wstęp jest bezpłatny!

mors4

TRUDNY REMONT

W listopadzie 2016 rozpoczęła się rozbiórka zjeżdżalni w kształcie Morsa, która wywołała faję hejtu ze strony ludzi, którzy nie chcieli przyjąć do wiadomości, że sympatyczna figura nie nadawała się do dalszego użytkowania ze względu na zły stan techniczny. Szybko okazało się też, że planowany remont basenu nie będzie mógł być wykonany, tak jak zakładano za 400 tys zł. Po prostu fatalny stan obiektu budowanego w latach ’70 ubiegłego stulecia spowodował, że szybko trzeba było podjąć decyzję – albo całkowicie zamknąć basen albo i wybudować go od nowa. Władze Miasta zleciły wykonanie projektu i wiosną 2017 roku wznowiono prace projektowe. Przebudowa, a właściwie budowa nowego basenu została wyceniona na 2,5 mln zł ale po raz kolejny samorząd stanął na wysokości zadania znajdując pieniądze w kasie miasta. W międzyczasie wyłoniony w wyniku przetargu wykonawca odstąpił od umowy i dopiero w roku 2018 udało się wyłonić kolejnego wykonawcę, który podjął się tego zadania…

014

NOWY BASEN

Na powierzchni działki 2.096 m² został zlokalizowany basen o powierzchni 864m², wykonano nowe utwardzenie terenu i trawniki. Istniejąca niecka basenu pływackiego dla dzieci o wymiarach 25,90 x 31,30 m z jednostronnym spadkiem dna została poddana gruntownemu remontowi. Usunięto luźnych, osłabionych korozją i skażonych fragmentów podłoża, oczyszczono z rdzy zbrojenia i wykonano nowego pokrycia preparatem antykorozyjnym. Powstały nowe brodziki i atrakcje basenowe jak 30-metrowa zjeżdżalnia wodna, grzybki z ciepłą wodą i 2 wylewnice. Całkowitej przebudowie uległa część elektryczna, sanitarna i techniczna. Tak więc Mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą po blisko dwóch latach dostali praktycznie nowy basen z nowoczesną technologią i bezpieczny dla jego użtwkowników.

15 listopada 2018 roku dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 przywitały nowego gospodarza obiektu - wielką figurę Morsa, która będzie czuwać nad bezpieczeństwem dzieci podczas zabawy w wodzie. Wykonawcą Morsa jest Pan Krzysztof Kuchnio z Nowin Wielkich i jego Pracownia Plastyczna, która specjalizuje się w budowie modeli z żywicy poliestrowej i włókna szklanego, z których również wykonana jest replika naszego Morsa w skali 1:1 o wymiarach ok. 2m wysokości i 4m długości.

001

OTWARCIE

W poniedziałek 24 czerwca 2019 roku mimo upału w okolicy basenu pływackiego przy ul. Fabrycznej 5 już pół godziny przed oficjalnym otwarciem przybyli pierwsi Mieszkańcy. Kilka minut przed 10:00 pojawili się także specjalni goście, którzy witali już Morsa i oglądali postęp prac – dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr3 „Ekoludki”. Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Andrzej Kunt i Dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, którzy o oficjalne przecięcie wstęgi poprosili chłopców, którzy jako pierwsi przybyli tego dnia na basen. Po krótkiej chwili dzieci, młodzież i dorośli radośnie pluskali się w wodzie, a Przedszkolaki dokonały inspekcji całego obiektu, przywitały się z Morsem i oczywiście sprawdziły temperaturę wody. Dla nich organizatorzy przygotowali jednak inne atrakcje – dmuchane zamki, animatorkę i watę cukrową oraz drobne upominki. Za część rozrywkową odpowiadał osobiście Piotr Witkowski i firma MegaDmuchańce, która aż do godziny 18:00 apraszała do korzystania z przygotowanych atrakcji. Dzieci obiecały, że będą wracały tu nie raz - czy może być lepsza rekomendacja?

Przypomnijmy, że basenem zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą. Dyrektor Ośrodka Zygmunt Mendelski, nie kryje radości z jego otwarcia: - Dzisiaj możemy nareszcie oddać do użytku Mieszkańców nowoczesny i bezpieczny basen. Nowoczesny – bo przebudowany według najnowszych dostępnych technologii. Bezpieczny - bo nad zdrowiem jego użytkowników czuwają wykfalifikowani ratownicy WOPR. Dla MOSiR ostatnie dwa lata to wiele stresów związanych z jego przebudową, ale myślę, że cierpliwość Mieszkańców została wynagrodzona. Ze swojej strony życzę Państwu samych radosnych chwil na naszym kostrzyńskim basenie. Chcę docenić Państwa cierpliwość i dlatego też basen w tym roku będzie dostępny całkowicie bezpłatnie.

 

PARK WODNY W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ

Na zakończenie wypada dodać, że basen ma stać się częścią kompleksu pod nazwą Park Wodny w Kostrzynie nad Odrą, w skład którego wchodzić będzie m.in. kryta pływalnia, o której pisaliśmy już wielokrotnie na łamach „Samorządnego Kostrzyna”. 20 września 2018 roku Ministerstwo Sportu rozstrzygnęło konkurs na projekty w ramach programu „ Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” przyznając miastu najwyższe możliwe dofinansowanie w kwocie 5.682.900 złotych na ten cel. Przetarg na realizację tego zadania zostanie ogłoszony jeszcze w trakcie tegorocznych wakacji, a póki o zapraszamy do relaksu w nowo otwartym basenie kąpielowym przy ul. Fabrycznej 5 – poniżej regulamin korzystania z niego.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo