"Pokażmy swoją miłość"

pm1003W roku szkolnym 2019/2020 nasze przedszkole rozpoczyna przygodę z eTwinning. Edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach i przedszkolach europejskich, pozwoli naszym dzieciom na poznanie tradycji krajów partnerskich oraz zawiązywanie międzynarodowych przyjaźni. Wspólny projekt „Pokażmy swoją miłość”/ „Let’s show your love” stworzony z partnerami z Turcji, Serbii, Włoch i Chorwacji zakłada realizację szeregu działań, które mają na celu identyfikowanie dzieci z rodziną, najbliższym otoczeniem Polską, jak również z Europą.

pm1001

Wiek przedszkolny sprzyja podejmowaniu takich inicjatyw, gdyż dzieci są najbardziej otwarte na nowe doświadczenia, uwielbiają wyzwania, są gotowe poznawać nowych przyjaciół z różnych stron świata, a granice, inna kultura, język nie mają dla nich znaczenia. We wrześniu nasze przedszkolaki utrwaliły treści narodowościowe oraz poznały flagi i symbole narodowe krajów partnerskich. Chcąc pokazać innym naszą miłość do kraju 6- latki wysłały do Serbii paczkę z pluszowym misiem, który z biało- czerwoną kokardą, flagą Polski i kopertą ze zdjęciami i imionami przedszkolaków wyruszył w podróż po Europie.

pm1002

W ramach zaplanowanych działań w tym roku szkolnym nasze przedszkolaki będą celebrować i pokazywać innym miłość do tradycji, miasta, kraju, sportu, natury a przede wszystkim do drugiego człowieka. Dzięki możliwościom, które oferuje międzynarodowa współpraca eTwinning w dzieciach stworzy się więź międzyludzka, która w dorosłym życiu pomoże im akceptować odmienność kulturową i być tolerancyjnym i świadomym członkiem społeczeństwa wielokulturowego.  

pm1005

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
     
lao
17 października, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
Strefa Dobrej Muzyki
 
pnuw
20 października, godz. 7:15
PN Ujście Warty
 
Zew Dąbroszyn vs. KS Lubniewice
20 października, godz. 14:00
 
 26 października
ZAPISY TRWAJĄ
 
tenis 2
27 października, godz. 16:00
Hala przy ul. Wojska Polskiego 5
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 9/2019 - WRZESIEŃ 2019
 kolejny: 31 października 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 9(79)/2019 - WRZESIEŃ 2019 
 kolejny: 12 października 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo