praca

Podsumowanie 25. Festivalu Pol'and'Rock

wosp1W dniu 8.10.2019 r. odbyło się spotkanie a następnie konferencja prasowa podsumowująca tegoroczny 25. Festival Pol’and‘Rock. Jerzy Owsiak podziękował wszystkim służbom oraz instytucjom angażującym się w organizację festiwalu. wręczajc symboliczne dyplomy. Szczególne podziękowania skierował do Burmistrza Miasta, Andrzeja Kunta, który jako gospodarz tak wielkiej imprezy, przyjmuje na siebie ciężar o charakterze prawnym. Burmistrz nie pozostając dłużnym wręczył Prezesowi WOŚP piękną litografię autorstwa M. Kaczmarka.

wosp2

Na pierwszy ogień zostały przedstawione dane dotyczące akcji ZARAZ BĘDZIE CZYSTO, która z punktu widzenia mieszkańców naszego miasta jest jednym z najważniejszych działań w czasie i po festiwalowych. Zebrano 555 ton śmieci ! Worki na śmieci przez cały festiwal były rozdawane przez Pokojowy Patrol oraz Nadleśnictwo Dębno. Ponadto, podjęto szereg działań minimalizując ilość powstawania śmieci tj. sprzedaż kubków wielorazowych, sprzedaż kosmetyczek wykonanych z banerów oraz zakaz używania toreb foliowych.

wosp4

Wg badań przeprowadzonych w celu oceny minionego festiwalu, wynika, że 97 %  ankietowanych było bardzo zadowolonych z imprezy. Zadowolenie to było zmierzone na podstawie wskaźników, takich jak: muzyka, atmosfera, bezpieczeństwo  i możliwość spędzenia wolnego czasu ze znajomymi. Z ciekawostek można dodać, że 10 % osób goszczących na festiwalu mieszkało w Kostrzynie. To oznacza, że ok. 40 tys. osób znalazło nocleg na terenie miasta ! Przypominamy, że na co dzień nasze miasto liczy 18 tys. mieszkańców. Sprzedano 800 tys. bułek ! , a w kostrzyńskich sklepach zakupy zrobiło dodatkowo ok. 104 tys. osób.

Szanowni Mieszkańcy Kostrzyna, oficjalnie można już powiedzieć, że 26. Festival Pol’and’Rock odbędzie się znów na terenie naszego miasta. W dniach 30-31.07 – 01.08.2020 będziemy gospodarzem (cytując Jurka Owsiaka) najpiękniejszego i najlepszego festiwalu na świecie.

wosp3

Ponadto, podczas spotkania została wręczona „Porcelanowa Pani” wylicytowana przez panią Katarzynę Ziółkowską na rzecz pani Natalii Bogdan, która w dalszym ciągu zbiera środki na zakup protez dłoni. Dodamy, że Miasto Kostrzyn nad Odrą zorganizuje koncert charytatywny, który odbędzie się 13.12.2019 r. a cały dochód uzyskany w czasie jego trwania zostanie przeznaczony pani Natalii. Szczegóły dotyczace wydarzenia, przedstawimy póżniej, niemniej już na nie serdecznie zapraszamy.

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

  rap latino
od 6 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
rap pary
od 8 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
   
voovoo
15 marca godz. 19:00
KCK Kręgielnia
wycieczka
29 marca, godz. 20:00 
Park Narodowy "Ujście Warty"
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 12/2019 - GRUDZIEŃ 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 12(82)/2019 - GRUDZIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo