koronawirus-baner

Zakodowana Jedynka

sp1009W dniach od 7 do 20 października uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kostrzynie nad Odrą, brali udział w międzynarodowym wydarzeniu Code Week. Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem lub działań okołoprogramowych jak kodowanie. Code Week rozpoczął się warsztatami kodowania  dla nauczycieli klas 1-3, prowadzonymi przez panią Joannę Rozenblut.

3

W pionie  klas 1-3  odbyły się oprócz tego trzy wydarzenia:

  1. Zakodowana matematyka z Uczymy Dzieci Programować - uczniowie za pomocą kolorowych kubeczków, maty do kodowania oraz ozobotów rozwiązywali proste zadania matematyczne,  budowali  i programowali drogę ozobota.
  2. Rozszerzamy rzeczywistość - uczniowie budowali  trasy dla ozobotów z wykorzystaniem puzzli AR, uczestniczyli w  zabawach okołoprogramowych. Utworzona została galeria obrazów z wykorzystaniem kodów QR.
  3. Zakodowane obrazy - nauczyciele  z uczniami  odkodowywali hasła i obrazy oraz tworzyli własne. Zrobiono  wystawę prac i sporą część uczniów zachęcono do kodowania, proszą o więcej:) W pionie klas 4-8 uczniowie wraz z nauczycielem panem Mariuszem Koniecznym, dodali 8 wydarzeń.
  4. Nasz przyjaciel Scratch z uczymy dzieci programować. Uczniowie klas 5 tworzyli interaktywne historyjki, animacje w środowisku Scratch. Zadania polegały również na przygotowaniu multimedialnego komiksu w środowisku Scratch.
  5. Tworzenie gier edukacyjnych w środowisku Scratch. - Uczniowie klas 6 opracowywali najlepszą strategię zgadywania liczby z podanego zakresu kolejnych liczb całkowitych. A klas 7 wykonywali projekt w środowisku Scratch, który polegał na przeprowadzeniu duszka przez labirynt za pomocą klawiszy ze strzałkami.
  6. Jak to zrobić w HTML-u i CSS? Uczniowie klas 8 poznawali strukturę dokumentu html oraz podstawowe znaczniki. Tworzyli (programowali) stronę internetową wykorzystując język html.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo