Jedynka uczciła Niepodległą!

jedynka013Jak co roku, tak i w tym, rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, obchodzona jest w Szkole Podstawowej nr 1 bardzo uroczyście. Pamiętamy o ważnych wydarzeniach, które przyczyniły się do tego, abyśmy mogli uczyć się w wolnym kraju. Uczniowie wspólnie z nauczycielami zaplanowali szereg działań, aby 101. rocznica odzyskania niepodległości była pretekstem, by przypomnieć wszystkim o naszej bolesnej drodze do wolności.

jedynka007

Każdy, kto odwiedził naszą szkołę, zwrócił uwagę na wystrój korytarzy, klas i gablot. Kolor biało-czerwony był wszędzie, a wielkie orły wykonane przez wszystkie klasy, zdobiły wnętrze najstarszej w mieście szkoły podstawowej. Szkoły, która pamięta czasy II wojny światowej, a duch przeszłości przypomina o ważnych dla nas wartościach (kto zechciał nas odwiedzić, mógł spojrzeć w oczy marszałka Piłsudskiego i dotknąć jego wąsów).

jedynka008

Ważnym momentem w naszej szkole było odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wspólnie zaśpiewali hymn państwowy. Towarzyszyli nam wtedy przedstawiciele władz miasta: burmistrz - Pan Andrzej Kunt, Naczelnik Wydziału Oświaty - Pani Marzena Sułkowska-Brenk, skarbnik UM - Pani Mirella Ławońska, sekretarz UM - Pani Anna Suska. Ten dzień był także dniem biało-czerwonym.

jedynka022

Tradycją naszej szkoły jest Bal Niepodległości. W tym roku także uświetnił obchody święta państwowego. Rozpoczęliśmy polonezem, który uczniowie z powagą i skupieniem zatańczyli. Jak na prawdziwym balu, wybraliśmy króla i królową. Słodki poczęstunek umilił nam wspólnie spędzony czas.

jedynka004

Jak co roku, w związku z tym świętem, odbył się konkurs recytatorski i konkurs piosenki polskiej, w którym swoje umiejętności prezentowali chętni uczniowie. Impreza ta odbyła się w naszej szkole po raz piętnasty!!!. Jak zauważyli uczestnicy, żaden z wykonawców nie miał aż tylu lat.

jedynka005

Podsumowaniem tych ważnych uroczystości był apel, na którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę. Odświętnie ubrani, poważni, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, a echo niosło nasz głos.

 

 

Działania te na stałe wpisały się harmonogram roku szkolnego. Co roku pamiętamy i przypominamy o tym wydarzeniu, bo jak powiedział Józef Piłsudski „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

  rap latino
od 6 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
rap pary
od 8 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
tennis
9 stycznia, 18:00
Hala przy ul. Wojska Polskiego 5
 
wosp-1
11 stycznia, 15:00
Park Miejski
 
plakat KOSTRZYN NAD ODRĄ
16 stycznia
Stadion MOSiR
 
akcja karmnik2019-2020
AKCJA KARMNIK
najbliższe spotkanie:
26 stycznia, godz. 8:00
 
Poznań1
23 luty, godz. 17:00
Noworoczna Gala Wiedeńska
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 12/2019 - GRUDZIEŃ 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 12(82)/2019 - GRUDZIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od paździenrika 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo