praca

Jak minął rok w kostrzyńskiej lecznicy?

szpital

Remont oddziału intensywnej terapii był największą inwestycją szpitala w Kostrzynie nad Odrą, którą udało się zrealizować w ubiegłym roku. Jednak to nie jedyna zmiana, jaka zaszła w ubiegłym roku w tej placówce. Wymiany doczekała się też winda, z której korzystają pacjenci i personel. Niedawno do użytku została oddana wyremontowana łazienka na izbie przyjęć a wkrótce zakończy się modernizacja sanitariatów na oddziale chirurgicznym. Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęła się kolejna już duża inwestycja - remont bloku operacyjnego.

Czytaj więcej: Jak minął rok w kostrzyńskiej lecznicy?

Dzieci uczyły się o bezpieczeństwie

DBI 5W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu dzieci z grup Tygryski i Krasnale z naszego przedszkola zapoznane zostały za pomocą filmu z serii „Sieciaki.pl.” z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Bajki te stały się inspiracją do rozmowy na temat czyhających w sieci niebezpieczeństw. Film poprzedzony został pogadanką dotyczącą Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się dużą wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Podczas obchodów DBI Tygryski realizowały zadanie z projektu „Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu” podczas zajęć i zabaw towarzyszył im Miś Uśmieszek.

Czytaj więcej: Dzieci uczyły się o bezpieczeństwie

Mali badacze w mini laboratorium

przed002Jakie dźwięki wydaje woda? Co pływa, a co tonie? Czym jest zjawisko tarcia? Odpowiedzi na te i inne pytania, poszukujemy w czasie spotkań z Panią Marią Cichą, kiedy to nasze przedszkole "Cztery Pory Roku" zamienia się w mini laboratorium, a my – niczym mali badacze, odkrywamy świat. Obserwujemy, eksperymentujemy, wyciągamy wnioski, współpracujemy ze sobą i dbamy jednocześnie o swoje bezpieczeństwo przestrzegając ustalonych zasad. Uczymy się posługiwać podstawowym sprzętem laboratoryjnym w bezpiecznych warunkach.

Czytaj więcej: Mali badacze w mini laboratorium

Łódź ratownicza trafi do Kostrzyna

woprRatownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z naszego miasta dostaną nową łódź. Jednostka w sezonie letnim, będzie wykorzystywana do patrolowania Warty i Odry oraz zabezpieczenia imprez odbywających się nad wodą.  Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe jest jednostką współpracującą z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Ratownicy z tej jednostki podobnie jak np. strażacy mogą wykonywać tzw. kwalifikowaną pierwszą pomoc, wykonywać szereg czynności służących ratowaniu życia i zdrowia. Nasza jednostka WOPR, dzięki wyposażeniu w nową łódź, będzie mogła lepiej wykonywać swoje zadania i skuteczniej służyć bezpieczeństwu mieszkańców Kostrzyna nad Odrą i okolic. Dziękuję naszym woprowcom, na czele z panem Marcinem Kleczkowskim, za ich pracę i zaangażowanie włożone w pozyskanie nowoczesnej łodzi ratunkowej– mówi Andrzej Kunt, burmistrz miasta.

Czytaj więcej: Łódź ratownicza trafi do Kostrzyna

Spotkanie ponad granicami

konusl30 stycznia odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Kostrzyna z Hansem Jörgiem Neumann, który jest od niedawna Konsulem Generalnym Niemiec we Wrocławiu. W tym czasie odbył wiele wizyt w miastach i samorządach województw dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Spotykając się z samorządami różnych szczebli interesuje się szeroko pojętą współpracą polsko-niemiecką.

Pan Konsul został zaproszony do udziału w uroczystościach związanych z 75 rocznicą wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Sonnenburgu w Słońsku i przyjechał dzień wcześni ej aby odwiedzić nasze miasto. Rozmawialiśmy o współpracy transgranicznej Kostrzyna nad Odra z niemieckimi miastami partnerskim i o projektach , jakie w tym partnerstwie realizujemy od wielu lat, o planowanych wspólnych przedsięwzięciach, a także o inwestycjach realizowanych na podstawie umów zawartych pomiędzy naszymi państwami, dotyczącymi budowy mostu na Odrze w naszym mieście.

Babcie i Dziadkowie bawili się znakomicie!

kscj001KCK Kręgielnia była miejscem, gdzie spotkali się członkowie i sympatycy Kostrzyńskiego Stowarzyszenia „Człowiekiem Jestem”, aby wspólnie świętować Dzień Babci i Dzień Dziadka. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzeja Kunta, Dyrektora ds. Marketingu K-S SSE Andrzeja Kaila, miejskiego radnego Piotra Dziekana i delegacji Seniorów z Lebus. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17:00i jak donoszą kronikarze, seniorzy bawili się wyśmienicie do późnych godzin z energią... której mogliby im pozazdrościć młodzieniaszki!

Czytaj więcej: Babcie i Dziadkowie bawili się znakomicie!

UWAGA! budowa w toku...

wwwSzanowni Państwo,

serwis naszkostrzyn.pl po raz kolejny musi sprostać nie tylko Państwa wymaganiom, ale także wymogom "czasów". Coraz więcej naszych Czytelników (blisko 50%) korzysta z naszego serwisu na/w smartfonach, a tworzona kilka lat temu strona nie jest do tego przystosowana... Zmieniają się także wymagania techniczne stawiane przez serwery, systemy CMS (zagrożenie wirusami) czy wreszcie naszego dostawcę usług. Dlatego w ciągu kilku najbliższych tygodni będziemy mniej aktywni, bowiem skupimy się na wdrożeniu nowej wersji serwisu opartej na najnowszych trendach technologicznych. Uspokajamy naszych stałych bywalców - to nie będzie kolejna strona w stylu "komiksu", lecz dobrze znana (i lubiana sądząc po statystykach) forma - nieco może "oldschoolowa", ale unowocześniona o kilka elementów, które wykorzystamy w przyszłości. Uda nam się także wdrożyć oczekiwane przez Państwa zmiany, w tym możliwość (uwaga, uwaga!) komentowania artykułów! Stały rozwój naszego serwisu gwarantem aktualnych, rzetelnych i ciekawych informacji... a to nie koniec "nowości" w nowym-starym serwisie internetowym, najstarszym w naszym mieście!

Bartłomiej Suski
redaktor naczelny serwisu internetowego naszkostrzyn.pl

W oczekiwaniu na śnieg

20190711 074014W oczekiwaniu na śnieg. Mimo okresu zimowego pogoda typowo wiosenna w południe słońce nam przygrzewa. Termometry wskazują w południe nawet 13°C. Dzień coraz dłuższy oraz ciepłe południe powodują, że przyroda powoli się ożywia. Pszczelarze obserwują w swych pasiekach aktywność pszczół. Jednym z objawów ciepła jest ruch pszczół na wylotku. Obserwujemy również wynoszenie zmarłych pszczół na zewnątrz i porządkowanie wewnątrza ula. Pszczoły wylatują z ula i wykonują loty kontrolne po terenie.

Czytaj więcej: W oczekiwaniu na śnieg

Karnawał w Ekoludkach

Karnawał 2Karnawał to czas zabawy, tańca oraz kolorowych kreacji. W naszym przedszkolu Bal Karnawałowy odbył się 10 stycznia. Cały dzień szalonego tańca, wesołych zabaw oraz konkursów tanecznych. Od samego rana próg przedszkola przekraczali superbohaterowie, aniołki, motylki oraz wiele, wiele innych ciekawych postaci. Trudno było rozpoznać kto kryje się pod przebraniem. Kto jest spidermanem? A kto wilkołakiem? Świetne humory towarzyszyły nam przez cały dzień, dzięki czemu bal był wyjątkowy. W przedszkolu unosił się zapach świeżo zrobionego popcornu. Zwykła sala przedszkolna, ustrojona w srebrno-białe balony oraz serpentyny zamieniła się w tym dniu w piękną salę balową. Rytmiczna i wesoła muzyka porwała wszystkich do tańca. Dzień pełen atrakcji i zabawy niestety szybko dobiegł końca. 

Wycieczka na Pocztę w szczytnym celu

pm1006W środę 15 stycznia 6-latki z PM nr 1 „Pod Topolą” odwiedziły Urząd Pocztowy aby wysłać paczki z zebranymi monetami w akcji "Góra Grosza.” Przez całe dwa miesiące przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych przynosiły do skarbonek w swych grupach zbierane wspólnie z całymi rodzinami groszówki. Nasze przedszkole systematycznie uczestniczy w akcji „Góra grosza”, która  organizowana przez  Towarzystwo Nasz Dom, pomaga potrzebującym dzieciom. Jest to największa społeczna akcja, dzięki której możemy pokazywać naszym podopiecznym jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Czytaj więcej: Wycieczka na Pocztę w szczytnym celu

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

  rap latino
od 6 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
rap pary
od 8 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
   
Poznań1
23 luty, godz. 17:00
Noworoczna Gala Wiedeńska
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 12/2019 - GRUDZIEŃ 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 12(82)/2019 - GRUDZIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo