koronawirus-baner

Razem z Powiatem

warnikiKostrzyn nad Odrą jest największym miastem Powiatu Gorzowskiego. Stąd też pewnie można reprezentacja radnych kostrzyńskich w strukturach zarządczych tej jednostki samorządu terytorialnego. Panowie Zygmunt Mendelski i Mieczysław Jaszcz zasiadają w Zarządzie Powiatu. Pani Anna Wichlińska jest przewodniczącą Komisji Zdrowia Publicznego, a radny Rafał Karmelita jej zastępcą. Mi osobiście przyszło kierować pracami Rady Powiatu Gorzowskiego. Od momentu zmiany na stanowisku Starosty Gorzowskiego, obecnie funkcje tę piastuje pani Magdalena Słomińska, prace w Starostwie i wszystkich jego jednostkach nabrały zdecydowanego przyspieszenia. Pani Starosta wspierana jest w swoich działaniach przez panią Małgorzatę Ludniewską, pełniącą obowiązki wicestarosty, a od niespełna miesiąca pracami działu finansowego Starostwa kieruje pani Anna Górska, skarbnik naszego powiatu. Należy przyznać, nie bez przyjemności, że Starostwem Gorzowskim zarządzają kobiety, przy wsparciu mężczyzn.

Czytaj więcej: Razem z Powiatem

Jesień w pasiekach

pasieki1Nieuchronnie małymi krokami zbliża się jesień kalendarzowa. W przyrodzie kolory jesieni zaczynają nam pokazywać jesienny obraz. Wiele ptaków już odleciało, inne przygotowują się do odlotu. Pszczoły stają się pobudzone, poszukują jeszcze ostatnich kwitnących roślin, z których by mogły zebrać nektar czy pyłek. Pszczoły przygotowują ule do zimy. Zaczęły uszczelniać wszystkie szczeliny stanowiące zagrożenie i ustawiające odpowiednią wentylację do właściwego przezimowania. Pszczelarze już ułożyli gniazda. Rozpoczęli karmienie na zimę poddając w odpowiednich dawkach syropu cukrowego czy gotowej karmy. Ponadto, przystąpiono do zwalczania warrozy. Są to ostatnie prace w ulach i w pasiekach przed ostateczną zimowlą. Wszystko zależy od tego jak przygotujemy rodziny do zimy i od warunków pogodowych w okresie jesienno-zimowym.

Czytaj więcej: Jesień w pasiekach

Obwodnica coraz bliżej!

obw117 września br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie na swojej oficjalnej stronie internetowej ogłosiła listę planowanych obwodnic miast w Polsce, dla których, w roku 2021, przeprowadzi przetargi budowlane w celu wyłonienia wykonawców tych inwestycji. Na tej liście jest obwodnica Kostrzyna nad Odrą. Kilkanaśnie dni wcześniej dowiedzieliśmy się o tym, że do realizacji wybrano WARIANT I przebiegu obwodnicy. Najdłuższy ale najlepszy z punktu widzenia potrzeb naszego miasta i mieszkańców, którzy sugerowali właśnie ten wybór - pisze Burmistrz Miasta Andrzej Kunt.

Czytaj więcej: Obwodnica coraz bliżej!

zdrowie i współpraca międzynarodowa w PM1

pm10081 września już za nami, po długiej przerwie rozpoczynamy kolejny rok wspólnej zabawy, nauki i pracy. Pomimo nieco innych warunków spowodowanych sytuacją epidemiczną, jesteśmy pełni entuzjazmu i żądni nowych przygód. I choć wiele miejsca będziemy w tym roku szkolnym poświęcać kwestiom zdrowia, nie zabraknie innych zajęć, dzięki którym staniemy się odkrywcami, badaczami, artystami i podróżnikami. Realizując różnorodne projekty także międzynarodowe będziemy przywiązywać wagę do szanowania przyrody, wartości i drugiego człowieka.

Czytaj więcej: zdrowie i współpraca międzynarodowa w PM1

WOPR w Kostrzynie: To był wyjątkowy sezon

WOPR podczas patroluOdwołane wydarzenia nad wodą, które co roku zabezpieczaliśmy, a z drugiej strony zakończone sukcesem kilkuletnie starania o pozyskanie nowej łodzi – tak ostatni sezon opisuje Marcin Kleczkowski, prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kostrzynie nad Odrą. Łódź ratownicza została kupiona z ramach projektu dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Brakującą część przekazały Miejskie Zakłady Komunalne oraz Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wlkp. Pieniądze na wyposażenie przekazało ICT Poland i Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Czytaj więcej: WOPR w Kostrzynie: To był wyjątkowy sezon

Parking TYLKO dla wybranych?

p3W kampanii wyborczej w 2018 roku hasłem pewnej kandydatki z Osiedla Słowiańskiego było hasło „Piękny, rodzinny bezpieczny mój okręg nr 7”. Były również zapewnienia o „adaptacji niezagospodarowanych skwerów, także na miejsca parkingowe”. Teraz, już jako radna postanowiła połączyć swoje hasło i jeden z punktów programu wyborczego, adoptując kawałek placu na… miejsce parkingowe dostępne dla wybranych. Miało być pięknie i rodzinnie więc powstała stylowa, drewniana wiata parkingowa używana głównie przez członków rodziny radnej.

Czytaj więcej: Parking TYLKO dla wybranych?

złóż wniosek do Budżetu Miasta !! !! !!

coins-1015125 640

Na podstawie zapisów Uchwały Nr XLV/355/10 Rady Miasta w Kostrzynie nad Odrą z dnia 7 października 2010 r. w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą podaje do publicznej wiadomości informację o rozpoczęciu prac nad projektem budżetu roku 2021 i możliwości składania wniosków do tego projektu na rok 2021. 

Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą informuje, że począwszy od dnia 3 września 2020 roku  rozpoczną się prace związane z przygotowaniem projektu budżetu Miasta Kostrzyn nad Odrą na rok 2021. W związku z powyższym powiadamia się wszystkich zainteresowanych o możliwości składania wniosków.

Czytaj więcej: złóż wniosek do Budżetu Miasta !! !! !!

burmistrz z absolutorium

118472566 250979486209743 1944396090704202543 n27 sierpnia 2020 r. podczas XIX sesji Rady Miasta Burmistrz Miasta Andrzej Kunt uzyskał absolutorium z wykonania budżetu miasta za 2019 rok. Uchwały o udzieleniu wotum zaufania i absolutorium kostrzyńscy radni podjęli jednogłośnie. To już 18 pozytywne absolutorium udzielone Burmistrzowi, który pełni swoją funkcję nieprzerwanie od 2002 roku. 

Zarówno uchwałę o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego jak i uchwałę o udzielenie Burmistrzowi Absolutorium przyjęto jednogłośnie. Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości finansowego działania samorządu, co wiąże się z odpowiednim zarządzaniem środkami publicznymi.

Wielkie rzeczy w powiatowej szkole

zsPozytywnym przykładem działania w trudnym czasie pandemii jest Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kostrzynie nad Odrą.,W celu poprawy infrastruktury Szkoły udało się wykonać szereg prac, które bezpośrednio skutkują poprawą jakości kształcenia, a także podnoszą na wyższy próg poziom bezpieczeństwa, komfort oraz warunki pracy nauczycieli i administracji. Między innymi zamontowano automatyczne, aluminiowe rolety okienne w trzech salach lekcyjnych umiejscowionych od strony południowej, co skutecznie podniosło warunki nauki w dotychczas nadmiernie nasłonecznionych salach, wykonano remont dachu, tj. wymianę poszycia dachowego w technologii papy o wysokich parametrach termicznych na łączniku hali sportowej oraz na części dachu na hali sportowej w ilości ponad 600 m2 powierzchni, wbudowano automatyczną sygnalizację pracy kotłowni gazowej, działającej w trybie „on line” poprzez informację o zaistniałej awarii w czasie rzeczywistym sygnałem SMS do obsługi kotłowni.

Czytaj więcej: Wielkie rzeczy w powiatowej szkole

wolontariusze poszukiwani

wolW związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, który jest szczególnie niebezpieczny dla osób w podeszłym wieku i niesamodzielnych, Dom Pomocy Społecznej „Dom Seniora” w Kostrzynie nad Odrą zwraca się z gorącym apelem i prośbą do Mieszkańców naszego Miasta o wsparcie i pomoc w celu utrzymania lokalnej bazy wsparcia - poszukujemy wolontariuszy dla naszego „Domu Seniora”. Pomoc Państwa pozwoli na przezwyciężenie pojawiających się trudności i z całą pewnością zapewni bezpieczeństwo podopiecznym, którzy również są mieszkańcami naszego Miasta.

Kontakt: „Dom Seniora”
tel/fax: 95-752-10-47, tel 95-752-46-57, 95-752-46-58
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo