koronawirus-baner

Złote przedszkolaki w Strausbergu

0107 czerwiec okazał się być dla małych sportowców z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Pod Topolą” wyjątkowy. W Parku Sportu i Rekreacji w Strausbergu odbyła się XX Polsko-Niemiecka Olimpiada Przedszkoli Powiatu Märkisch-Oderland. Uroczyste otwarcie olimpiady oraz pochód zwycięskiej drużyny z ubiegłego roku ze zniczem olimpijskim wywarł na zgromadzonych dzieciach, rodzicach i nauczycielach nie lada wrażenie. Wszystkie drużyny były gotowe do sportowych zmagań. Zanim jednak rozpoczęła się pierwsza konkurencja nasza drużyna rozgrzała wszystkich sportowców taneczną zabawą, która porwała też do tańca obecnych na stadionie burmistrza, posłów, rodziców i przyjaciół sportu.

002 

Nasza drużyna walczyła zacięcie z 32 drużynami w sześciu konkurencjach sportowych: bieg slalomem z taczką, sprint, rzuty piłką lekarską, slalom z piłką gimnastyczną, bieg z hulajnogą, duża sztafeta na zakończenie. Rywalizacja była niezwykle zacięta i emocjonująca. Wymagała od dzieci umiejętności pracy zespołowej. Podczas poszczególnych konkurencji naszych zawodników dopingowali ich rodzice, którzy w ramach współpracy towarzyszyli nam tego dnia. Cały dzień upłynął nam na dobrej zabawie- w przerwie pomiędzy konkurencjami na dzieci czekał ciepły posiłek, stół pełen świeżych owoców oraz dmuchane zamki.

 006

Najważniejszym momentem było dla nas jednak ogłoszenie wyników i wręczenie medali- dzieci z przejęciem wsłuchiwały się w ogłaszaną klasyfikację końcową. Wysiłek naszej drużyny nie poszedł na marne, zajęliśmy zaszczytne 1 miejsce i jako pierwsza w historii drużyna z Polski odebraliśmy od organizatorów złote medale oraz imponujące puchary. Jesteśmy dumni z naszych małych sportowców. Zawody sportowe były nie tylko okazją do świetnej zabawy ale przede wszystkim miały na celu promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego wśród najmłodszych.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo