koronawirus-baner

Puchar Polski dla Warty Gorzów!

012Napisanie, że w Finale Województwa Lubuskiego Pucharu Polski Kobiet wygrał lepszy byłoby truizmem. Z drugiej strony czy rzeczywiście tak było? W Finale, który rozegrano na kostrzyńskim stadionie 26 września spotkały się piłkarki Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Przyjaciół Sportu” Kostrzyn nad Odrą oraz Warty Gorzów, a w moim odczuciu, gdyby gospodynie wykorzystały sytuacje z pierwszej połowy, wynik mógłby być całkowicie inny… na weryfikację mojej tezy przyjdzie jeszcze czas w tej rundzie III Ligi Kobiet, gdzie oba zespoły spotkają się ponownie…

051

Mecz w zasadzie można podzielić na dwie części. Pierwsze 48 minut to bardzo wyrównany pojedynek, gdzie z wysokiego „c” rozpoczęły Kostrzynianki, ale piłka nie znalazła drogi do siatki gości. Gorzowianki jednak szybko „wyciszyły” zapędy gospodyń spotkania i atakiem pozycyjnym zdobywały przewagę nad przeciwnikiem. Spokojne, syzyfowe zdobywania sektorów boiska przez Wartę spotykało jednak na twardą obronę, nieustępliwość oraz niesamowicie groźne kontry, które nieomal nie zakończyły się bramkami. No właśnie! Kostrzyniankom zabrakło chyba odwagi, może zimnej krwi, bo przynajmniej dwie sytuacje powinny zakończyć się zdobyciem bramki, a tymczasem Gorzowianki niestrudzenie waliły głową w nasz defensywny mur nie do przebicia. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:0 i szczerze powiedziawszy był to sprawiedliwy podział punktów. Chyba wszyscy kibice spodziewali się serii rzutów karnych, bowiem bramkarki wydawały się tego dnia grać na maksimum swoich możliwości, ale… tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą odsłonę arbiter główny doszukał się w interwencji naszej bramkarki przewinienia i podyktował rzut karny, Alicja Kuźmińczuk pewnie zamieniony na 1:0. W tym momencie chyba Kostrzynianki straciły wiarę we własne siły, b niemal całkowicie oddały inicjatywę. Co prawda próbowały jeszcze zmienić wynik, ale Paulina Brzozowska, niezwykle aktywna w całym spotkaniu, pięknie wykorzystała to, że nasza bramkarka była zasłonięta i umieściła piłkę tuż przy słupku piekielnie silnym strzałem z dystansu. I wynik 0:2 nie zmienił się aż do końca. Szkoda! Bo piłkarki z Kostrzyna nad Odrą nie ustępowały gościom i gdyby nie szybka strata pierwszej bramki to sądzę, że mecz mógł mieć inny przebieg.

 

 

Zaraz po zakończeniu spotkania Burmistrz Miasta Andrzej Kunt ze swoim zastępcą Zbigniewem Biedulskim i przedstawicielami LZPN wręczyli pamiątkowe medale i puchary sędziom oraz bohaterkom Finału Pucharu Polski Województwa Lubuskiego, który wygrała Warta Gorzów. Zwyciężczynie swój sukces fetowały jeszcze długo po zakończeniu ceremonii, a radosne okrzyki było słychać daleko poza kostrzyńskim stadionem. Nam pozostaje jedynie pogratulować Gorzowiankom zwycięstwa i prosić o jeszcze – wszak przed nimi kolejne mecze w Pucharze Polski Kobiet!

117

Skład „złotego składu” KKP Warty Gorzów: Dorota WYSOCKA (br.), Alicja KUŹMIŃCZUK, Izabela Lewicka, Paulina Brzozowska, Nikola Czerniak (Klaudia Zielonka), Karolina Karaczyn, Anna Okulewicz, Weronika Smuszkiewicz, Klaudia Soczawa, Aleksandra Matkowska, Beata Walczyk, Klaudia Dal, Klaudia Jastrzębska, Iga Fliszkiewicz, Klaudia Zielonka.

WIĘCEJ ZDJĘĆ: [FACEBOOK - kliknij TUTAJ]

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo