Na Kostrzynianki nie ma mocnych!

01029 września w III Lidze Kobiet Województwa Lubuskiego, w strugach deszczu, zmierzył się lider z wiceliderem tabeli. Mecz, który zapowiadał się na zaciętą walkę o każdy metr boiska okazał się jednostronnym pokazem siły ze strony gospodyń niedzielnego spotkania. MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą nie dał szans rywalkom z MUKS 11 Zielona Góra zdecydowanie wygrywając 3:0, choć wymiar kary mógł być zdecydowanie wyższy. Nam pozostaje jedynie pogratulować wspaniałej postawy naszym Paniom i życzyć utrzymania pozycji lidera do końca ligowych rozgrywek!

001

MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą w czwartek rozegrał bardzo ciężki mecz w Finale Pucharu Polski Kobiet Województwa Lubuskiego, gdzie uległ ostatecznie Warcie Gorzów 0:2. Kostrzynianki przystąpiły więc do meczu zdecydowanie w gorszej sytuacji niż rywalki, które miały więcej czasu na regenerację sił. Z drugiej strony w składzie nie brakowało już czołowych zawodniczek, dzięki czemu trener Stanisław Gorzelak wierzył od początku w zwycięstwo swoich podopiecznych. MUKS 11 Zielona Góra z kolei pałał żądzą zemsty za wyeliminowanie z Pucharu Polski, gdzie uległ Kostrzyniankom 1:0. Co więcej, przed niedzielnym meczem oba zespoły miały po sześć oczek w tabeli, więc spotkanie to było swoistą walką o prymat w III Lidze Kobiet. Słowem: zapowiadało się niezwykle ciekawe i emocjonujące spotkanie.

007

Tuż po pierwszym gwizdku gospodynie przeprowadzają składną akcję i piłka trafia na nogę Oliwi Pietroczuk. Kostrzyńska napastniczka wykorzystuje niezdecydowanie defensorek gości i zdecydowanie wchodzi w pole karne, mocnym strzałem otwierając wynik spotkania. Jest druga minuta meczu, a po chwili zaczyna padać deszcz, który ani na chwilę nie przestaje kropić aż do końca meczu. Naszym piłkarkom zdaje się to jednak nie przeszkadzać - w pierwszej połowie akcje Zielonogórzanek można policzyć w zasadzie na palcach jednej ręki. Kostrzynianki nie tylko dominowały, nie tylko szukały kolejnej bramki, ale przede wszystkim całkowicie kontrolowały grę i zasłużenie schodziły do szatni z jednobramkową zaliczką. W drugiej połowie meczu obraz gry w zasadzie się nie zmienił, o ile nie liczyć coraz bardziej obfitych opadów deszczu. Bramka jednak paść nie chciała, aż do 56 minuty, kiedy pięknym strzałem z dystansu popisała się Oliwia Pietroczuk, po raz drugi wpisując się na listę strzelców! Od tego momentu goście jakby stracili wiarę w wyrównanie, a nasze dzielne wojowniczki bombardowały bramkę swoich rywalek. W 81 minucie wynik meczu ustaliła Patrycja Kardzis, która strzałem z dystansu trafia tuż przy słupku nie dając szans na obronę. I choć okazji do zmiany wyniku nie brakowało, to ostatecznie MUKS PS Kostrzyn nad Odrą pokonuje MUKS 11 Zieloną Górę 3:0, co można uznać za najmniejszy możliwy wymiar kary. Kostrzynianki po raz kolejny pokazały, że trzeba się z nimi liczyć, a obecni na meczu kibice byli zgodni - agresja, wola walki i chęć zwycięstwa to atuty naszych Pań. Brawo! I prosimy o więcej! Szkoda tylko, że na trybunach wciąż tak niewielu kibiców… bo jest na co popatrzeć! Przypomnijmy: Kostrzynianki z kompletem 9 punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli III Ligi Kobiet, bilans bramek 8:0 (!) A kolejny mecz już w sobotę 5.10. - wyjazd do Warty Gorzów. Początek spotkania już o 13:30. Będzie rewanż za Finał Pucharu Polski?

034

Skład MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą: Raduj Bianka i Aleksandra Osolińska (bramkarki), Patrzykąt Paula, Nowak Dominika, Dziechciarz Weronika, Januszkiewicz Amelia, Białomazur Kamila, Wit Justyna, Bułakowska Jagoda, Zielińska Martyna, Pliś Karolina, Pietroczuk Oliwia, Gronczakiewicz Marta, Ratajczak Wiktoria, Wieczorek Weronika, Wieczorek Wiktoria, Kardzis Patrycja, Piątek Kornelia. Trener Stanisław Gorzelak.