koronawirus-baner

Kostrzynianki zdominowały III Ligę!

muks056Kiedy 26 września 2015 roku nasze piłkarki wystartowały w III Lidze Kobiet Województwa Lubuskiego, część kibiców sądziła, że MUKS Przyjaciół Sportu w Kostrzynie nad Odrą szybko zakończy swoją przygodę z piłką nożną. I co teraz ci „znawcy piłkarscy” powiedzą, po niedzielnym meczu z Czarnymi Żagań, kiedy nasze piłkarki po prostu zdeklasowały rywalki, wygrywając aż 10:0? Trzeba nadmienić, że Kostrzynianki wygodnie rozsiadły się w fotelu lidera już od pierwszej kolei, a obecnie mają już cztery punkty przewagi nad wiceliderem z bilansem bramek 21:2. Świadczy tylko o tym, że nasze Panie po prostu zdominowały rozgrywki! Zapraszamy na fotorelację z 7. kolejki…

muks001

20 września 2019 roku MUKS PS Kostrzyn nad Odrą podejmował UKS Czarnych Żagań i trzeba powiedzieć, że gospodynie nie miały litości dla swoich rywali, już do przerwy prowadząc aż 6:0! Wynik jednak nie oddaje przebiegu gry, gdzie kontrolowaliśmy całkowicie wszystkie strefy boiska z rzadka dając gościom dojść do piłki. To był mecz, gdzie Kostrzynianki niczym walec przetoczyły się po rywalkach, raz po raz szukając okazji do powiększenia rozmiaru zwycięstwa. Festiwal strzelecki rozpoczęła Oliwia Pietroczuk, następnie trafiła Wiktoria Wieczorek, atomowym strzałem z dystansu na 3:0 Justyna Wit i ponownie O. Pietroczuk. Po rykoszecie trafieniem do siatki popisała się jeszcze Jagoda Bułakowska, a tuż przed gwizdkiem defensywa Czarnych fatalnie interweniuje i jest 6:0. Można napisać: łagodny wymiar kary, bo okazji do zmiany wyniku było zdecydowanie więcej. W drugiej połowie obraz gry w zasadzie się nie zmienił, no może poza dwoma czy trzema strzałami na naszą bramkę… tymczasem doping młodych piłkarek poniósł nasze Panie i szybko padły kolejne bramki. Tuż po przerwie z dystansu po raz kolejny W. Wieczorek, a kolejne bramki to stadiony świata! Najpierw przepięknym strzałem z rzutu wolnego popisała się Martyna Zielińska, następnie świetnym strzałem z główki po rzucie rożnym Jagoda Bułakowska. I kiedy wszyscy już fetowali już wysoką wygraną - wynik ustaliła Patrycja Kardzis. Czy o meczu można by napisać coś więcej?

muks062

Może warto przytoczyć tylko pomeczowy komentarz trenera Stanisława Gorzelaka: „Byliśmy lepszym zespołem i zasłużenie wygraliśmy. Może niepotrzebnie tak wysoko, bo odbieramy motywację do gry przeciwniczkom, ale to nas pozytywnie usposabia i dzięki temu możemy efek­tywnie trenować. Myślę, że będziemy pracować z jeszcze większą energią i werwą, a naprawdę dużo wysiłku potrze­bujemy, aby być najlepszym zespołem. Myślę jednak, że do tego kiedyś dojdzie: regularne treningi, zaangażowanie i co najważniejsze postępy moich zawodniczek - to dobrze wróży na przyszłość!” I proszę mi wierzyć na słowo, że kostrzyńskie piłkarki grają świetną piłkę i jest na co popatrzeć! Agresywna, szybka piłka z efektownymi wykończeniem akcji, których nie powstydziłby się i sam Ronaldo. Można to sprawdzić to samemu i po prostu przyjść na kolejny mecz, aby nasze Panie wesprzeć dopingiem!

muks013

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu III Ligi Kobiet w 2015 roku Kostrzynianki odnotowały wysoką porażkę z ZTKKF Stilon Gorzów Wlkp. aż 0:13! Można więc śmiało napisać, ze zrobiły ogromny postęp, bo w obecnym sezonie mają już niemal pewne mistrzostwo i udział w barażach! Tutaj jednak nie będzie tak łatwo - awansować do II Ligi będzie naprawdę ciężko na co wpływ mają zmiany w systemie rozgrywek. W kolejnym sezonie z czterech grup zostanie utworzona tylko jedna (z 48 zespołów grać będzie tylko 12). Życzymy zatem powodzenia naszym piłkarkom!

Skład MUKS PS Kostrzyn nad Odrą:

Bianka Raduj (br.), Martyna Zielińska, Jagoda Bułakowska, Justyna Wit, Karolina Pliś, Kornelia Piątek, Kamila Białomazur, Wiktoria Wieczorek, Weronika Dziechciarz, Oliwia Pietroczuk, Amelia Januszkiewicz, Aleksandra Osolińska (br.), Weronika Wieczorek, Patrycja Wierzbicka, Daria Czarnak, Patrycja KArdzis, Marta Gronczakiewicz.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo