koronawirus-baner

Kostrzyńska Dwójka wyróżniona

Kostrzyńska Dwójka wyróżniona Biuro Siatkarskich Ośrodków Szkolnych rozpoczęło serię konkursów, w których do wygrania są piłki Molten V5M5000i. Pierwszy konkurs skierowany był do Szkół Podstawowych wchodzących w skład Akademii S.O.S. bądź Akademii Szkół Patronackich. Temat konkursu SIATKÓWKA W MOJEJ SZKOLE. Należało opisać atmosferę siatkarską w lokalnym środowisku, działalność Akademii SOS, swoje wspomnienia i przeżycia związane z piłką siatkową. Wśród pięciu nagrodzonych z całego kraju prac znalazła się praca naszej uczennicy i zawodniczki Wiktorii Rozalik . Brawo!!! Poniżej praca konkursowa.

 

Siatkówka w mojej szkole

Siatkówka w Szkole Podstawowej nr 2 nie jest nam obca. Uwielbiamy w nią grać, ponieważ to bardzo emocjonujący sport. Mamy wspaniałych nauczycieli wychowania fizycznego, którzy nas mobilizują do polepszania swoich umiejętności.

Pamiętam jak przyszłam pierwszy raz w czwartej klasie na lekcje wychowania fizycznego i nie umiałam dobrze odbić piłki. Pan trener nas zachęcał do grania w ten sport i przychodzenia na zajęcia dodatkowe. Teraz jestem w szóstej klasie i widać bardzo duże postępy. Nasza szkoła bierze udział w różnego rodzaju turniejach. Oprócz zajęć wf-u mamy również zajęcia pozalekcyjnych na których się dokształcamy. Siatkówka to wbrew pozorom to nie jest tylko granie, to jest nasza pasja, którą doskonalimy z dnia na dzień. W naszej szkole w tym roku drugoklasiści będą mieli możliwość rozpoczęcia swojej przygody z siatkówką . Bardzo nas cieszy fakt, że nauczyciele chcą nam pomóc w rozwijaniu naszej pasji.To bardzo ważne by obie strony miały dobre chęci i była pozytywna energia. Uczniowie naszej szkoły w zeszłym roku szkolnym wzięli udział w m.in. Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Kindera, Turnieju Piłki Siatkowej Orlik Volleymanii.

Kiedy wchodzimy na boisko mamy tam swój mały świat w którym ważna jest tylko piłka, siatka, gra zespołowa, a przede wszystkim dobra zabawa. Nie ważne czy wygramy, czy przegramy, lecz to, czy wytrwamy do końca i się nie poddamy. Nawet jeśli przegramy to będziemy mieli satysfakcję z walki. Nawet najlepszy siatkarz świata poniósł kiedyś klęskę, ale walczył. A w naszej szkole uświadamiają nam jak ważna jest walka. Pod koniec zeszłego roku szkolnego, aby się zintegrować nasz trener zorganizował noc filmów. Wszystkie dziewczyny z naszej szkoły grające w siatkówkę się lepiej poznały. A przy okazji była to świetna zabawa. W tym roku mam nadzieję, że to powtórzymy. W wakacje nie leniuchowaliśmy, zwartą grupą wyjechaliśmy na obóz siatkarski do Ośna Lubuskiego. Bardzo dużo z niego wyniosłam. Moim planem na rok szkolny 2015/2016 jest zagranie tak meczu aby imię naszej szkoły wypowiadano z dumą, a nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły, byli dumni.

Siatkarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 są przykładem zgranej drużyny siatkarek, które się wspierają w każdej sytuacji i chcą dalej ciągnąć swoją przygodę z siatkówką i nie chcę, żeby to się zmieniło.

Wiktoria Rozalik kl.VIB Szkoła Podstawowa nr 2 Kostrzyn nad Odrą

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
03-seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
04-zagranica
WRÓCIŁEŚ Z ZAGRANICY?
 
05-kwarantanna
KWARANTANNA
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo