koronawirus-baner

Pomaganie daje moc!

szlachetna pKażdy z Was może już wkrótce się o tym przekonać. Wszystko za sprawą Szlachetnej Paczki, której w tym roku działa w naszym mieście. Chcemy pomóc wielu rodzinom z Kostrzyna i okolic. Jednak żeby to zrobić, potrzebujemy Darczyńców – czyli właśnie Ciebie. Potrzeba naprawdę niewiele, by sprawić komuś wielką radość. W zeszłym roku sama miałam możliwość przekonania się, jak wiele pozytywnej energii daje bycie Darczyńcą. Razem z rodziną, grupą przyjaciół i znajomych postanowiliśmy zrobić paczkę dla jednej z rodzin. Niestety w Kostrzynie nie był stworzony rejon Szlachetnej Paczki, więc postanowiliśmy pomóc rodzinie z okolic Gorzowa Wielkopolskiego.

Z systemu wybraliśmy samotną mamę z dwójką dzieci. Otrzymaliśmy kompletny spis potrzeb wraz z opisem ich sytuacji życiowej, byliśmy też w stałym kontakcie z wolontariuszem, który był pośrednikiem pomiędzy rodziną, a nami – Darczyńcami. Potrzeb było wiele, jednak w przygotowanie paczki zaangażowanych było około 20 osób i każdy dołożył od siebie tyle, ile mógł. Ogromną frajdę sprawiło nam pakowanie wszystkiego, czuliśmy, że robimy coś dobrego, co być może wpłynie na życie tej rodziny, da im trochę szczęścia. Kilkanaście ogromnych kartonów pełnych najpotrzebniejszych rzeczy zawieźliśmy do magazynu w Gorzowie. Spotkaliśmy się tam z wolontariuszem, który był dla nas wsparciem w czasie przygotowywania Paczki. Mogliśmy jeszcze porozmawiać o „naszej" paczkowej rodzinie, podzielić się emocjami związanymi z całym projektem. Wieczorem wolontariusz zadzwonił do nas i opowiedział, jak rodzina zareagowała na otrzymaną pomoc.

Do dziś pamiętam jak emocjonalna to była opowieść i ile łez wzruszenia popłynęło. Czuliśmy wtedy wielką radość z tego, że dzięki naszym drobnym gestom ktoś odzyskał wiarę w ludzi. Tych uczuć i emocji nie można porównać z niczym innym, było to niezwykłe wydarzenie dla nas wszystkich. I w związku z tym, że dało nam to tyle energii postanowiliśmy, że w tym roku Szlachetna Paczka musi działać też w Kostrzynie. I udało się, mamy 12 wspaniałych wolontariuszy, którzy poświęcają swój prywatny czas na spotkania z rodzinami, na przygotowanie opisów, arkuszy itd. To wszystko po to, aby Darczyńca – czyli mam nadzieję Ty – mógł mądrze pomóc konkretnej rodzinie.

Zbierz swoich przyjaciół, kolegów z pracy i wspólnie zróbcie coś bardzo dobrego. Darczyńcami mogą być też klasy szkolne, całe firmy. Chodzi o to, aby spełnić 3 najważniejsze potrzeby danej rodziny, żeby tą pomocą podkreślić godność obdarowanych i dać im impuls do zmiany. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl i w znajdującej się tam bazie wybierz rodzinę z Kostrzyna lub okolic i przygotuj dla niej Paczkę. Następnie, w trakcie finału 12-13 grudnia dostarczysz wszystko do zorganizowanego przez nas magazynu i wtedy my – wolontariusze – przekażemy to wybranej przez Ciebie rodzinie. Otrzymasz od nas relację z dostarczenia Paczki oraz z tego, jak rodzina zareagowała na otrzymaną pomoc.

Mam nadzieję, że zechcesz podjąć to wyzwanie. Ja mogę obiecać, że będzie to dla Ciebie ogromna dawka dobrych emocji, szczerych wzruszeń i pięknych wspomnień.

Pamiętaj – DOBRO POWRACA!

 

paczka

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo