praca

Polsko-niemieckie spotkanie w Parku Dinozaurów

Polsko-niemieckie spotkanie w Parku DinozaurówW ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży dnia 13 maja 2016 roku odbyło się spotkanie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą i szkoły Kleeblatt-Schule w Seelow i Pritzhagen. Na miejsce spotkania wybrano Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Celem spotkania młodzieży polsko-niemieckiej była integracja zespołów klasowych. Wszystkie dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę zdobytą na lekcjach przyrody. Dzieci z Polski dodatkowo mogły wzbogacić i utrwalić język niemiecki, którego uczą się na co dzień w szkole. Taka forma aktywności miała zachęcić młodych ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczniowie zawarli nowe znajomości, które w przyszłości być może przerodzą się w trwałe przyjaźnie. Wspólny wyjazd był okazją do zetknięcia się z kulturą i tradycją innego narodu.

Polsko-niemieckie spotkanie w Parku Dinozaurów

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnych warsztatów. Dzieci mogły zobaczyć prezentację multimedialną na temat życia dinozaurów na Ziemi i prawdopodobnych przyczyn ich wyginięcia. Największą atrakcją było samodzielne malowanie szkieletu dinozaura wykonanego z gipsu, który później można było zabrać do domu. Następnie wszyscy udali się na spacer leśną ścieżką edukacyjną. W trakcie spaceru dzieci mogły zobaczyć modele dinozaurów w ich rzeczywistej wielkości. Niektóre z nich wydawały dźwięki więc wrażenie było podwójne. O wszystkich dinozaurach w ciekawy sposób opowiadała pani przewodnik. Ścieżka prowadziła przez poszczególne okresy w dziejach Ziemi pokazując jak wyglądało i jak rozwijało się życie setki milionów lat temu.

Polsko-niemieckie spotkanie w Parku Dinozaurów

Później uczniowie mieli czas dla siebie. Dzięki bogatej ofercie parku nie mieli czasu się nudzić. Skakali na trampolinie, grali w piłkę, bawili się na ogólnodostępnych placach zabaw. Mimo tego, że mówili w innych językach potrafili się ze sobą porozumieć. Bardzo ważną rolę odgrywała tutaj mowa ciała.
Na koniec spotkania dzieci z Polski podarowały swoim kolegom i koleżankom z Niemiec szczególny prezent - własnoręcznie wykonane zakładki do książek.

Spotkanie należy zaliczyć do udanych. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu z  projektu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Takie spotkania w Szkole Podstawowej nr 2 organizowane są cyklicznie. Tłumaczem i koordynatorem spotkania była pani Danuta Cichowska-Kępa.

Polsko-niemieckie spotkanie w Parku Dinozaurów

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

  rap latino
od 6 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
rap pary
od 8 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
   
voovoo
15 marca godz. 19:00
KCK Kręgielnia
wycieczka
29 marca, godz. 20:00 
Park Narodowy "Ujście Warty"
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 12/2019 - GRUDZIEŃ 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 12(82)/2019 - GRUDZIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo