praca

Spotkanie po latach

Spotkanie po latach28 maja 2016 roku spotkali się członkowie Klubu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Kostrzynie nad Odrą, sympatycy Klubu i zaproszeni goście. Pogoda dopisała, było ciepło, świeciło słońce i przyjemnie było spędzić czas przy ognisku i grillu, w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. W zasadzie spotkały się trzy pokolenia sympatyków Kresów, a czwarte pokolenie reprezentował Aleksander, który z wózeczka spoglądał na zebranych.

 

 

Spotkanie po latach

W spotkaniu integracyjnym wizęli udział zaproszeni goście: Krystyna Budzińska (prezes UTW), Helena Kubacka i Stefania Szymańska (Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów), Jerzy Wanat (prezes Kostrzyńskiego Stowarzyszenia „Człowiekiem Jestem”). Byli też: Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzej Kunt, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Tadeusz Łysiak i radna Helena Rudaniecka, którzy są członkami naszego Klubu. Prawdziwych Kresowian reprezentowali m.in. Stefania Mykietów. Pani Stefania urodziła się we wsi Kozaki. Pamięta wieś, deportację na tzw. Ziemie Odzyskane , pierwsze lata po wojnie w Pyrzanach.  Sympatyków Kresów reprezentował dr Andrzej Kunt, który poznał je w czasie swojej pracy lekarskiej w firmie realizującej inwestycje na terenie dzisiejszej Ukrainy, Litwy i Białorusi.

Adela Pawlukiewicz deklamuje wiersze

Adela Pawlukiewicz zabawiała zebranych swoimi wierszami jak: „Wspomnienie dziecka wojny”, „głowa do góry!” i „Co się z nami porobiło”. Wspaniale swoje zadanie wypełnił harmonista Zbigniew Łukasiewicz. To dzięki niemu w plenerowej scenerii dobrze brzmiały piękne piosenki naszych przodków. Nie obyło się bez „Ułani, ułani”, „Czarne oczy”, „Hej, hej sokoły”, „Wojenko, wojenko” i wielu innych. Serdeczne dzięki.

 

 

Spotkanie to mogło się odbyć dzięki sponsorom: Kostrzyńsko-Słubicko Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Hurtowni opakowań z  tektury i tworzyw sztucznych „Romański Partner” (Paweł Romański) i Browarowi Witnickiemu S.A. Za zorganizowanie spotkania Kresowian szczególne podziękowania przekazuję Joannie i Jackowi Malczewskim, Halinie i Zygmuntowi Kochanowskim, Kazimierzowi Czyżewskiemu, Ewie Dumańskiej i Zdzisławowi Dudziakowi.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

  rap latino
od 6 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
rap pary
od 8 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
   
voovoo
15 marca godz. 19:00
KCK Kręgielnia
wycieczka
29 marca, godz. 20:00 
Park Narodowy "Ujście Warty"
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 12/2019 - GRUDZIEŃ 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 12(82)/2019 - GRUDZIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo