praca

Bartosz Gajewski przeprasza

DębnoW najnowszym numerze "Merkuriusza Dębnowskiego" znaleźliśmy takie oto stwierdzenie: "Przepraszamy za zamieszczenie powyższych niesprawdzonych i obraźliwych informacji na naszych łamach. Bartosz Gajewski" Panie Redaktorze, nie gniewamy się - zastanawiamy się jednak, kiedy zacznie Pan w końcu pisać prawdę? Co więcej, gratulujemy odwagi za takie zakończenie artykułu - my nie mielibyśmy odwagi stwierdzić, że to co pisaliśmy było nieprawdą... w dodatku w liczbie mnogiej! 

W tym duchu chcielbibyśmy przybliżyć naszym czytelnikom artykuł znaleziony w biuletynie "Dębno OdNowa". Mocna rzecz!

Czego nie rozumie Pan Gajewski? – Wydawca „Pomyśle Flesz” oraz „Biuletynu Samorządowego”

Wracamy jeszcze na chwilę do sprawy wydawania nowej odsłony „Biuletynu Samorządowego”. Pan Bartosz Gajewski (wydawca) chyba nadal nie rozumie prostej konkluzji. Panie Bartoszu, oto proste fakty:

1. Jesienią 2014 roku wydawał Pan gazetkę (gazetkę reklamową bardziej) „Przegląd Dębnowski”. 
2. Zamieszczał Pan w tej gazetce sylwetki kandydatów do Rady Miejskiej w Dębnie z ugrupowania Pana Burmistrza Downara.
3. Jesienią 2015 roku Radny Chrobak (patrz pkt 2.) składa wniosek o „okrojenie” z budżetu Biblioteki 20 tys zł, które przeznaczone były na „Merkuriusz Dębnowski”.
4. W wyniku tego „Merkuriusz” wydawany jest obecnie co 2 miesiące, bo nie ma dawnych funduszy.
5. W międzyczasie zmienia Pan nazwę gazetki na: „Pomyśle Flesz”. Czyżby dlatego, żeby gazetki nie kojarzono z kampanią wyborczą na łamach „Przeglądu Dębnowskiego”?
6. W styczniu 2016 roku podpisuje Pan umowę z gminą na wydawanie „Biuletynu Samorządowego” na kwotę 18700 zł.
7. Co miesiąc otrzymuje Pan z Urzędu Miejskiego „gotowce” i wrzuca je Pan do swojej gazetki pomiędzy reklamy kaloryferów i innych gadżetów nazywając to „Biuletynem Samorządowym”.

Czy wszystko się zgadza? Oczywiście tak. Czy ma Pan prawo do takich działań? Oczywiście tak. Czy jest to etyczne? To pytanie retoryczne. Proszę, niech Pan zrozumie prostą zależność z tego wynikającą. Kilka lat temu „Biuletyn Samorządowy” drukowała nasza lokalna drukarnia, a kolportaż bez problemu był rozprowadzany na terenie gminy. Dziś nasze pieniądze trafiają nie do naszych lokalnych przedsiębiorców. Wspieramy Pana działalność jako podatnicy. Ma Pan do tego oczywiście pełne prawo, ale jakoś nam to nie współgra z prowadzoną wcześniej w tej gazetce kampanią wyborczą. Na dodatek przychodzi Pan na sesję Rady Miejskiej i formułuje pod adresem Radnego ostrzegawcze groźby w stylu: „gratuluję panu odwagi za ten artykuł w Merkuriuszu”. Tak Panie Bartoszu, mamy odwagę mówić wprost o takich działaniach, które jawią się (pośrednio) jak spłata wyborczych długów.  Dodamy jeszcze jedno. Przeczytaliśmy z uwagą artykulik w Pańskiej gazetce o „Bizancjum” w Kostrzynie nad Odrą. Przyznajemy, że dawno się tak nie uśmialiśmy. Wynika z tego tekstu proste przesłanie: W Kostrzynie jest beznadziejnie, a Dębno to oaza dobrobytu i luksusu. Niech Pan zobaczy ilu ludzi z Dębna i okolic pracuje w Kostrzynie! Niech Pan sprawdzi ilu dębnowskich uczniów uczy się w kostrzyńskim liceum! Niech Pan pojedzie na naszą strefę przemysłową i zobaczy ile tam zakładów pracy się znajduje! Niedawno, tak uwielbiani przez Pana Radni nie głosują za zrównaniem opłat za żłobek. Zaraz dojdzie do tego, że rodzice, jadąc do pracy do Kostrzyna, zostawią małe dziecko w kostrzyńskim żłobku czy przedszkolu, starsze w liceum i po pracy zrobią zakupy w Kostrzynie, odbiorą swoje pociechy i wrócą do Dębna. Wezmą do ręki Pana gazetkę i przeczytają o tym jak w Kostrzynie jest beznadziejnie, a w Dębnie cudownie. Ręce opadają. Nie wiemy tylko czy to nadal komedia czy już tragikomedia?

PS. Niech Pan sprawdzi podtytuł „Merkuriusza Dębnowskiego”. Napisane wyraźnie: „Bezpłatny Samorządowy Biuletyn Informacyjny”. Wystarczy nam jeden biuletyn. Nie trzeba nam mnożyć niepotrzebnych bytów, tym bardziej   spoza  naszej gminy.

Pełny tekst sprostowania:Zdjęcie użytkownika Dębno OdNowa.

http://www.biblioteka.debno.com.pl/pliki/debno-biblioteka/File/MERKURIUSZ%20maj%202016.pdf

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

  rap latino
od 6 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
 
rap pary
od 8 stycznia, 20:15-21:15
Hala ul. Niepodległości 11 - stadion
   
voovoo
15 marca godz. 19:00
KCK Kręgielnia
wycieczka
29 marca, godz. 20:00 
Park Narodowy "Ujście Warty"
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk9
Samorządny Kostrzyn
Nr 12/2019 - GRUDZIEŃ 2019
 
pl9b
Przekrój Lokalny
Nr 12(82)/2019 - GRUDZIEŃ 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo