koronawirus-baner

Dziękujemy!

tesco27 czerwca Prezes Fundacji Cogitavi Maciej Frąckowiak odebrał z rąk załogi TESCO w Kostrzynie nad Odrą symboliczny czek na realizację projektu "Baśniowy spacer po Starym Kostrzynie". Wzruszony prezes powiedział: "Dziękuję niemal 15.000 klientów, którzy zdecydowali się oddać głos na nasz projekt w programie TESCO: Decydujesz, pomagamy. Zgadzam się z hasłem programu, że szczęśliwe historie nie piszą się same, a ja w tym miejscu chciałbym szczególnie podziękować pracownikom kostrzyńskiego TESCO bez których ten sukces nie byłby możliwy! Brawo Wy!"

BAŚNIOWY SPACER PO STARYM KOSTRZYNIE

spacer po Starym Mieście z baśnią o kostrzyńskim hejnale

We wrześniu 2015 roku zaprosiliśmy dzieci z pięciu kostrzyńskich przedszkoli na "Spacer po Starym Mieście z baśnią o kostrzyńskim hejnale". Cykl wycieczek okazał się strzałem w dziesiątkę! "Kiedy w maju br. Fundacja Cogitavi wydała książkę Małgorzaty Maj pt. "Baśń o kostrzyńskim hejnale" było dla nas jasne, że częścią akcji promocyjnej muszą być spacery na Stare Miasto, bowiem tam dzieje się akcja naszej baśni – mówi Maciej Frąckowiak, prezes Fundacji Cogitavi – cieszy nas, że propozycja lekcji żywej historii uzyskała wsparcie K-S SSE S.A., która pomogła nam w sfinansowaniu całej akcji. Dzięki temu kostrzyńskie przedszkolaki na pewno będą chętnie wracać do naszej książeczki..."

Bartłomiej Suski oprowadza dzieci po Starym Mieście

Jeszcze w czerwcu M. Frąckowiak postawił przed Bartłomiejem Suskim, pracownikiem Fundacji Cogitavi, bardzo trudne zadanie: organizacja wycieczki na Stare Miasto z akcentem na treść baśni. Wrzesień, który jest zarazem początkiem roku szkolnego wydawał się terminem znakomitym – akcję skierowaliśmy do najstarszych grup pięciu kostrzyńskich przedszkoli, które zaprosiliśmy na teren zrujnowanej, kostrzyńskiej Starówki. Tam B. Suski w oparciu o archiwalne fotografie pokazał naszym milusińskim jak wyglądało to miejsce przed wojną. W trakcie wycieczki poprosiliśmy pracowników kostrzyńskiego muzeum o przeczytanie fragmentu baśni w okolicy ruin kościoła. "Dzieciom tak bardzo spodobała się przedstawiona na kartach książki historia, że niejednokrotnie trzeba było przeczytać baśń do końca - wspomina B. Suski - dzięki współpracy z kostrzyńskim muzeum mogliśmy także zaprosić dzieci, po zaspokojeniu głodu wiedzy oczywiście, na wspólne ognisko. Dzieci były zgodne co do jednego - szkoda, że wyprawa w przeszłość naszego miasta trwała tak krótko. Na koniec każdy przedszkolaczek otrzymał swój egzemplarz bajki przez co książeczka na pewno się sbędzie im miło kojarzyć. Kto wie, może niektóre dzieci naukę alfabetu zaczną właśnie od kart "Baśni o kostrzyńskim hejnale?""

Sukces organizowanej w ubiegłym roku akcji spowodował, że od tego roku chcemy ją kontynuować i objąć rokrocznie wszystkie pięciolatki z kostrzyńskich przedszkoli. My, czyli Fundacja Cogitavi będzie się przy tym starać szukać finansowania ze źródeł zewnetrznych tak, aby nie obiążać ani budżetu miasta ani tym bardziej kieszeni rodziców czy budżetu przedszkoli. Dlatego też zdecydowaliśmy się złożyć wniosek w akcji organizowanej przez Tesco oraz Fundację Tesco Dzieciom pn. "Decydujesz, pomagamy". Cieszymy się, że udało nam się znaleźc fundusze na tegoroczną edycję, którą będziemy realizować we wrześniu br. - powiedział M.Frąckowiak.

O PROGRAMIE

Decydujesz, pomagamy

Czy chcesz zmienić na lepsze swoje najbliższe otoczenie? W naszym nowym programie „Decydujesz, pomagamy” wesprzemy lokalne projekty w całej Polsce - wkrótce będziesz miał możliwość głosowania na najlepsze z nich i dzięki temu zmienić ich historie na lepsze. Tesco, wraz z Fundacją Tesco Dzieciom, przekaże w sumie 800 000 zł dla 160 projektów z całego kraju (1 grant = 5 000 zł), które wspierają lokalne społeczności.

Tesco wspiera inicjatywy ważne dla lokalnych społeczności i swoich klientów. Wśród nich może być rewitalizacja przestrzeni, edukacja, promocja zdrowego stylu życia, wsparcie seniorów, osób z niepełnosprawnościami lub najmłodszych. Szczęśliwe historie nie piszą się same, dlatego chcemy pomóc lokalnym społecznościom wokół nas.

Za każde zakupy klient otrzyma żeton uprawniający do głosowania na wybrany projekt. Zwycięzca głosowania w danym obszarze otrzyma grant w wysokości 5 000 zł. O wyniku może zadecydować każdy z nas i wesprzeć ważne inicjatywy wokół siebie. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony. Przed startem głosowania opublikujemy listę finalistów dla każdego obszaru, a w jego trakcie będziemy regularnie informować o wynikach i zachęcać do wspierania swoich faworytów.  

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
03-seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
04-zagranica
WRÓCIŁEŚ Z ZAGRANICY?
 
05-kwarantanna
KWARANTANNA
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo