koronawirus-baner

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaBriefing prasowy zorganizowany w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. był okazją do omówienia zasad funkcjonowania oraz promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przedstawiciele lubuskich mediów mogli dowiedzieć się, jak działa nowe narzędzie. Teraz każdy mieszkaniec województwa lubuskiego może podzielić się informacjami z Policją przez internet. Spotkanie z przedstawicielami środków masowego przekazu było okazją do omówienia założeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To projekt, który dzisiaj (9.09) zostaje uruchomiony w województwie lubuskim. Istotne, by informacja o funkcjonowaniu programu dotarła do jak największej liczby mieszkańców województwa lubuskiego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Krzysztof Sidorowicz mówił o zadaniach Policji, jakie płyną z wprowadzenia mapy. Nowe narzędzie sprawia, że mieszkańcy województwa lubuskiego zyskują możliwość poinformowania funkcjonariuszy o zagrożeniach. Insp. Sidorowicz zaznaczył, że dzięki takim informacjom policyjne patrole będą jeszcze skuteczniejsze. Funkcjonariusze w ciągu trzech dni będą weryfikować takie zgłoszenie i w odpowiedni sposób reagować. Do zadań skierowani mogą być funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego czy kryminalni.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zaznaczył, że to narzędzie, które wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców województwa. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa sprawia, że każdy ma wpływ na to co dzieje się wokół nas. Podkreślił, że Policja cieszy się wśród obywateli wysokim zaufaniem. Uruchomiony projekt pozytywnie wpłynie na współpracę mieszkańców i funkcjonariuszy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Podczas spotkania przedstawiono sposób działania i założenia nowego programu. Naczelnik lubuskiej  prewencji, mł. insp. Zbigniew Pytka omówił proces zgłaszania zagrożenia. Prezentacja w sposób czytelny przedstawia możliwość poinformowania Policji o zdarzeniach, które najbardziej niepokoją mieszkańców województwa lubuskiego.

O Krajowej  Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dowiesz się więcej tutaj:
opracował: st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz
foto: sierż. szt. Tomasz Bartos
Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
03-seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
04-zagranica
WRÓCIŁEŚ Z ZAGRANICY?
 
05-kwarantanna
KWARANTANNA
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo