koronawirus-baner

Radni poznawali Warszawę

Radni poznawali WarszawęPod koniec września Młodzieżowa Rada Miasta Kostrzyn nad Odra miała przyjemność pojechać wraz z Zenonem Gajewskim i Ryszardem Ilnickim (reprezentującymi Radę Seniorów) oraz radnym Piotrem Dziekanem do Warszawy. Wyjazd został zorganizowany przez naszego koordynatora, a zarazem wiceprzewodniczącego Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą - Michała Kunta, który również nam towarzyszył. Od początku naszej kadencji nie mogliśmy narzekać na brak nudy. Udało nam się zorganizować 5 konkursów wiedzy, konkurs sportowy „Spalamy kalorie”, w których wzięło udział kilkaset uczniów z kostrzyńskich szkół. Dodatkowo nasza działalność opierała się na stałej współpracy z kostrzyńskimi jednostkami kulturowymi i oświatowymi. Ten wyjazd miał być dla nas podziękowaniem za nasze starania pogodzenia obowiązków szkolnych z tymi dotyczącymi działalności społecznej.

radni w Sejmie

Pierwszy dzień w stolicy wszyscy z pewnością wspominamy bardzo miło. Na sam początek udaliśmy się do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie zostaliśmy oprowadzeni i mieliśmy okazję poznać historię jak i działanie Sejmu na co dzień. Przestrzeń, w której obraduje Wysoka Izba naprawdę robi wrażenie, miejmy nadzieję, że część naszej rady w przyszłości będzie miała okazję aby zasiąść na tych miejscach. Każdy, kto odwiedza Warszawę powinien chociaż raz udać się do Sejmu, by zobaczyć jak naprawdę wygląda miejsce, z którego głosy wybrzmiewają na całą Polską, a czasem nawet poza jej granice.

w warszawskich muzeach

Kolejnym punktem było najnowocześniejsze muzeum w Polsce - Muzeum Historii Żydów Polskich "POLIN", które nie tylko robi wrażenie z zewnątrz lecz również ma dużo do zaoferowania wewnątrz. Wraz z przewodnikiem poznawaliśmy historię Polaków, którzy dzięki swoim czynom pomagali Żydom, gdy byli zagrożeni. Poznaliśmy kwestię związaną z rozwojem wielkich miast takich jak Kraków, Poznań czy Wrocław. Mieliśmy okazję nauczyć się wielu rzeczy, których brakuje w naszych szkolnych podręcznikach. Ta wiedza z pewnością zostanie w nas na dłużej. Później, przejeżdżając przez centrum miasta, odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego - kolejnego, pewnego punktu do zwiedzenia przez każdego turystę. Muzeum i zawarta w nim treść jest według mnie idealnym odwzorowaniem tego jaki wyrok został wydany na Polskę, jaką obywatele Polski i również mieszkańcy Warszawy musieli przechodzić mękę i co najważniejsze, będąc w tym muzeum zdajemy sobie sprawę z tego, że właśnie takie momenty w naszej historii budują nasz narodowy charakter i dodają kolejny punkt do definicji patriotyzmu.

uroki Krakowskiego Przedmieścia

Cały wieczór pierwszego dnia spędziliśmy na Krakowskim Przedmieściu. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że tyle ludzi ile jest tam wieczorem, nie ma w dzień na ulicach Kostrzyna. Zagospodarowanie tej części Warszawy jest godne braw. Cała atmosfera, jak np. tańce, sztuki teatralne przedstawiane dla ludzi na Krakowskim Przedmieściu robią wrażenie. To taki magiczne miejsce, do którego z miłą chęcią wraca się wspomnieniami.

Warszawa

Ostatni dzień spędziliśmy w samym Centrum Warszawy. Mieliśmy czas na oglądanie panoramy Warszawy, nowoczesnych biurowców, wieżowców, placu Defilad i oczywiście robieniu zakupów. Warszawa to miasto, w którym na każdym kroku widać ambicję do stania się jedną z najlepszych, a może nawet najbardziej rozwiniętą stolicą w Unii Europejskiej. To miasto działa trochę na zasadzie kontrastów, tego starego - komunistycznego, monumentalnego oraz tego nowoczesnego, odważnego. Mnie osobiście się to podoba... zachęcam jednocześnie do tego, aby Warszawę poznać, zwiedzić te miejsca z pocztówek, bo one oddają moc tego miasta.

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo