koronawirus-baner

Żabice dla Kamilka

001Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Festyn dla Kamilka, który miał miejsce w sobotę 13 lipca przy Szkole Podstawowej w Żabicach. I choć trochę popadało, to organizatorzy nie mogli chyba na pogodę narzekać - po deszczu pojawiło się słoneczko, które świeciło już do wieczora. Były atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a to wszystko dzięki zaangażowaniu Jana i Katarzyny Szukiełowicz (organizatorów imprezy) oraz rodziny Kamilka. Przy wsparciu wielu firm, ludzi dobrej woli i instytucji zbierano na dalsze leczenie poparzonego chłopca, obecnego zresztą na Festynie w Żabicach. Jak zwykle nie zawiedli ludzie, których hojność zaskoczyła samych organizatorów.

002

Festyn rozpoczął się od przelotnego deszczyku, który jednak nie był w stanie popsuć nam humorów. Od samego rana wolontariusze rozstawiali namioty, ławy i krzesła, rozkładali dmuchańce oraz przygotowywali do Festynu teren Szkoły Podstawowej w Żabicach, której dyrekcja udostępniła bezpłatnie prąd i teren rekreacyjny na imprezę. Od samego rana Jan Szukiełowicz, niczym dyrygent orkiestry, wydawał polecenia, dwoił się i troił, aby wszystko było gotowe na godzinę 16:00. Nie mogło zabraknąć także wolontariuszy z Kostrzyna nad Odrą, gdzie Kamilek urodził się i mieszka ze swoja mamą. Wymienić tutaj należy choćby radnego Piotra Dziekana i członków 9 Plutonu Lubuskiej Obrony Narodowej, nie brakowało także rodziny Kamilka, która przybyła licznie wraz z chłopcem. Wszyscy oni mieli jeden cel: pomóc zebrać środki finansowe na dalszą rehabilitację poparzonego chłopca.

016

Na nudę nie mogli narzekać najmłodsi. Oblegane były dmuchane zamki, które tradycyjnie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tego dnia chyba największą atrakcją okazał się Honker 9 Plutonu Lubuskiej Obrony Narodowej, którym Maciej Ciesielski (dowódca formacji), szalał po okolicznych drogach aż do późnego wieczora. Starsi, pod pretekstem opieki nad dziećmi, także korzystali z tej atrakcji i trudno napisać, kto cieszył się z bardziej - banany na twarzy po skończonej jeździe były chyba aż nadto wymowne. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzała strzelnica, gdzie można było postrzelać do celu z replik broni ASG pod okiem instruktora. Członkowie Plutonu zapraszali także do namiotu, gdzie prezentowane było różnorakie uzbrojenie i wyposażenie wojskowe, a na odważnych czekało wyzwanie - składanie prawdziwego AK-74 na czas! Dzieciaki jeździły więc, robiły sobie zdjęcia w wojskowym rynsztunku i strzelały z „prawdziwej broni”. Na czekających „na swoją kolej”, rodzina Kamilka zapraszał do fantazyjnego malowania twarzy czy upiększania fryzur kolorowymi warkoczami. Wszak wiadomo - młode damy lubią szaleć, ale z klasą!

028

Dorośli mogli, podczas gdy ich latorośle szalały, spróbować przepysznych domowych wypieków, zjeść kiełbaskę z grilla i napić się choćby i piwa. Na miejsce imprezy przybyli także motocykliści, którzy na swoich stalowych rumakach wzbudzili niemałe zainteresowanie. Dużym powodzeniem cieszył się także samochód bojowy OSP Górzyca, który przewoził wszystkich chętnych. Pod wieczór na wszystkich czekała zabawa przy muzyce na żywo, gdzie muzycy porwali nie tylko Żabice, ale również okoliczne miejscowości, do zabawy aż do białego rana. Szkoda tylko, że wszystko co dobre się tak szybko kończy…

025

Cała moc atrakcji nie była by jednak możliwa, gdyby nie sponsorzy, którym Kamilek chciałby podziękować. Festyn dla Kamilka w Żabicach wsparli (w kolejności alfabetycznej): 9 Pluton Lubuskiej Obrony Narodowej, ALFA-BIS Opakowania Art. Szkolne i Biurowe Chemia Gospodarcza AGD PPHU sp. j., Bricomarche w Kostrzynie nad Odrą, Dila Poland Sp. z o.o. Słubice, Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy, Intermarche w Kostrzynie nad Odrą, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą, Pakos-Transport Marcin Pakos, Piekarnia Baks Kostrzyn nad Odrą, Piekarnia Bartek Górzyca, Magdalena Dobysz - malowanie twarzy, Salon Orange w Kostrzynie nad Odrą, Radosław Nowicki - wynajem zamków dmuchanych, Salon Play w Kostrzynie nad Odrą, Santander Consumer Bank S.A. o/Kostrzyn nad Odrą, Viviamo Kostrzyn nad Odrą. Jan Szukiełowicz chciałby w tym miejscu podziękować także mieszkańcom Spudłowa z radną Mariolą Syktus na czele, Romanowi Łubieńskiemu z wnukiem Oskarem, właścicielowi tartaku w Czarnowie Tomaszowi Szandurskiemu oraz niezawodnej młodzieży z Żabic za pomoc w ogarnięciu imprezy. Dziękujemy wszystkim wymienionym i nie wymienionym za pomoc i wsparcie, ale specjalne i największe podziękowania kierujemy do tych wszystkich, którzy w sobotę przybyli do Żabic aby wesprzeć Kamilka – pamiętajcie, dobro powraca! Dziękujemy!

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo