koronawirus-baner

lipiec w pasiekach

pasiekiDruga połowa lipca to znaczy, że jest to początek przygotowań do nowego sezonu pszczelarskiego 2019-20120. Właściwie główne pożytki już się skończyły jedynie zostały jeszcze późne pożytki takie jak nawłoć, słonecznik czy wrzos. Pszczelarze nie korzystający z późnych pożytków przystępują do przygotowania wychowu pszczół, które będą musiały przetrwać okres jesienno-zimowy. Zatem właściwe ich przygotowanie to jest odpowiednie podkarmianie i zwalczenie warrozy. Tak zdrowe i odpowiednio odżywione pszczoły przezimują okres spoczynku i odpowiednio uwiążą kłąb na zimę.

W związku z tym, że w przyrodzie już występują pożytki mniej wartościowe i mało wydajnie nie zapewniające odpowiedniej ilości pokarmu w rodzinach pszczelich. W celu uzupełnienia zapasów pszczelarze rozpoczynają delikatnie dokarmiać pszczoły pokarmem bogatszym co spowoduje uzupełnienie zapasów i pobudzenie matki do intensywniejszego czerwienia czyli składania jajek. Pszczoły, które wygryzają się w od 15 sierpnia do 20 września najlepiej zimują. Zatem w pasiekach dalszy ciąg intensywnych prac przed zakończeniem lata.

Nie zależnie od prac w pasiekach pszczelarze dbają o to by swe produkty z tegorocznych zbiorów sprzedawać sami zarówno w pasiece jak i w domu pojawiają się również na kiermaszach, wystawach, jarmarkach i targowiskach. Konsumenci miodu mają okazję do zaopatrzenia się w dobry miód, pyłek, pierzgę oraz kit pszczeli (propolis) bezpośrednio od pszczelarza, który oferuje swoje produkty pochodzące bezpośrednio z jego pasieki od jego podopiecznych.

Jest okres wakacyjny, czas na wspólne wycieczki do lasu nad rzekę czy do innych ciekawych miejsc by podziwiać przyrodę i jej walory a przy okazji wypocząć. Jednak zapominamy o najważniejszym by nie zaśmiecać środowiska. Zapominamy pozostawić po sobie porządek. Najczęściej pozostawiamy puste opakowania po napojach, kanapkach. Nie zastanawiamy, że powstaje śmietnisko, które jest zagrożeniem dla środowiska. W ten sposób zniszczymy to co dla nas jest najcenniejsze czyli czyste środowisko a zarazem nasze przyrodnicze piękno naszego otoczenia. Nie róbmy tego, pozbierajmy wszystkie odpady pozostawmy je tam gdzie ich miejsce pamiętając o właściwym sortowaniu odpadów. W ten sposób zadbamy o czystość naszego otoczenia a w szczególności nie będziemy szkodzić środowisku naturalnemu i ochronimy je przed degradacją.

Zapraszamy do odwiedzania SKANSENU PSZCZELARSKIEGO, miejsca w którym historia związana z bartnictwem pszczelarstwem jest ciągle żywa za sprawą tu wystawionych do zwiedzania eksponatów i związanych z nimi historii. Dziękujemy wszystkim za przekazane pamiątki dotyczące pszczelarstwa i ich rodzin. Materiały te pomogą nam opracować historie pszczelarstwa w naszym regionie a w szczególności w mieście Kostrzynie nad Odrą i okolicach. Wszystkie otrzymane pamiątki zostaną wykorzystane w organizacji ekspozycji na sezon letni i zostaną udostępnione dla zwiedzających SKANSENU PSZCZELARSKI.

Romana i Marian Grzywacz
880439941

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
03-seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
04-zagranica
WRÓCIŁEŚ Z ZAGRANICY?
 
05-kwarantanna
KWARANTANNA
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo