koronawirus-baner

Legalni bukmacherzy, czyli kto?

główne cube-3116778 960 720.jpgW różnego rodzaju publikacjach poświęconych zakładom bukmacherskim pojawia się określenie legalny bukmacher. Część początkujących graczy jednak nie do końca zdaje sobie sprawę, co to określenie właściwie oznacza. Trzeba bowiem pamiętać, że obecnie na miano legalnego bukmachera trzeba sobie zapracować.

1. Bukmacherzy sprzed ustawy
2. Legalni bukmacherzy a nowa ustawa hazardowa
3. Czego możesz oczekiwać?

Ciekawe? Czytaj dalej...

Bukmacherzy sprzed ustawy

Jeszcze nie tak dawno, aby prowadzić zakłady bukmacherskie, wystarczyło założyć działalność, uruchomić punkt stacjonarny albo witrynę w sieci i tyle. Firma siedzibę mogła mieć na drugim końcu świata, a odprowadzanie podatków od wygranych w dużej mierze spoczywało na graczu. Na rynku nie brakowało w związku z tym oszustów, a samo podjęcie gry można było uznać za pewnego rodzaju hazard: zostanę oszukany albo nie. Byli oczywiście także uczciwi bukmacherzy, tacy jak Totolotek, który przetrwał do dziś, ale spora część graczy dawała się skusić obietnicom wielkich wygranych u innych bukmacherów, co niestety nie zawsze kończyło się dobrze.

Legalni bukmacherzy a nowa ustawa hazardowa

Najnowsza nowelizacja ustawy hazardowej wywróciła wszystko do góry nogami. I ten przewrót wyszedł na dobre nie tylko całej branży, ale i samym graczom. Ministerstwo Finansów przejęło wyraźną kontrolę nad bukmacherami, którzy dla rozpoczęcia legalnej działalności musieli zdobyć licencję od MF. Warunków było wiele, natomiast najważniejsze z nich to: działalność zarejestrowana na terenie Polski, rozliczenia finansowe prowadzone w Polsce, zobowiązanie do odprowadzania podatków od wygranych (gracz został zwolniony z tego obowiązku). Wprowadzono także zakaz reklamowania się zakładów w sposób bezpośredni, co przyczyniło się do rozwoju sponsoringu sportowego z branży hazardowej. Ustawa hazardowa doprowadziła do tego, że z rynku wycofała się większość bukmacherów, która nie mogła albo nie chciała spełnić narzuconych przez państwo wymogów. Przez kilkanaście miesięcy na rynku było tylko kilku bukmacherów, ale gra u nich była bezpieczna i zgodna z prawem. Od roku obserwować można wzmożoną aktywność w tym sektorze, pojawiają się kolejni legalni bukmacherzy z coraz ciekawszą ofertą dla graczy. Z perspektywy czasu trzeba więc uznać, że ustawa spełniła pokładane w niej nadzieje i zagwarantowała podstawowe bezpieczeństwo graczom.

Czego możesz oczekiwać?

Od działających aktualnie na rynku bukmacherów można oczekiwać bardzo wiele. Przyznać bowiem trzeba, że konsekwentnie rozbudowują oni ofertę samych zakładów. Chodzi już nie tylko o otwieranie zakładów związanych z nowym sportem, ale i rozszerzanie oferty konkretnych rozgrywek. Ponadto coraz silniej obecny jest w zakładach e-sport. Nowością, która pojawiła się ostatnio na polskim rynku, są zakłady z kategorii rozrywka. Jeden z bukmacherów proponuje zakłady dotyczące pogody, kursu walut, wyników wyborów, wyboru trenera danego klubu sportowego, przewidywań wyników określonych wydarzeń politycznych oraz historii z życia gwiazd i celebrytów. Ponadto, bardzo dynamicznie rozwija się usługa bonusów bukmacherskich. Na starcie gracz może bez jakiejkolwiek wpłaty otrzymać kilkadziesiąt złotych na grę. Za samą rejestrację. Przy pierwszej wpłacie otrzymuje kolejny, wyższy bonus. Do tego dochodzą jeszcze promocje dla stałych graczy, specjalne kupony, bonusy, zniżki. Szczegółowe ich omówienie można znaleźć na stronach poświęconych zakładom, na których z kolei znaleźć można kody promocyjne, które podnoszą wartość podstawowych bonusów.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo